Czarnoksiężnik. (tom II). Miecz Radogosta

Najsłynniejsza seria fantasy rynków czeskiego i słowackiego!

Rogan powrócił z królestwa zmarłych, aby w świecie śmiertelników walczyć z biesami i siłami ciemności. Jako potomek czarnoksiężników z Góry Dzika musi jednak najpierw wydrzeć święty Krwawy Ogień z pazurów złowieszczych  służalców Białoboga. Nie będzie to możliwe bez pamiątki rodowej - miecza wojennego, należącego niegdyś do boga Radogosta. Poszukiwania prastarego oręża zawiodą go daleko na zachód, gdzie plemię Czechów jest zagrożone przez plemię Łuczan dowodzonego przez demonicznego księcia Włościsława. Czarnoksiężnik i jego drużyna, wiedźma Mirena oraz  przywódca wilczej sfory z zaświatów - Gorywałd, muszą stawić czoła nie tylko własnym nieprzyjaciołom, ale wciągnięci zostaną także w wir wojny, która zatrzęsie w posadach tronem książąt przemyślidowskich.

Juraj Červenák w drugim tomie cyklu ,,Czarnoksiężnik" ponownie zabiera czytelników w pełną przygód podróż po świecie słowiańskich bohaterów, bogów i demonów.

Czarnoksiężnik, to znakomita seria, która błyskawicznie wciąga w świat słowiańskich herosów, książąt oraz magii, kapryśnych bogów i żądnych krwi biesów, a wszystko to na tle prawdziwych wydarzeń historycznych.

Juraj Červenák (ur. 1974 r.)  to słowacki pisarz, który mistrzowsko łączy trzymającą w napięciu fantastyczną przygodę z historycznymi detalami. Za serię Czarnoksiężnik otrzymał Nagrodę Akademii Science Fiction, Fantasy i Horroru w kategorii ,,Najlepsza czeska i słowacka książka roku". Nareszcie ukazuje się w języku polskim, co więcej w nowej, poprawionej przez autora wersji.

Informacje dodatkowe o Czarnoksiężnik. (tom II). Miecz Radogosta:

Wydawnictwo: Erica
Data wydania: 2014-04-03

Kup książkę Czarnoksiężnik. (tom II). Miecz Radogosta

Czarnoksiężnik. (tom II). Miecz Radogosta - opinie o książce

Avatar użytkownika - kasiulek17
kasiulek17
Przeczytane:2014-09-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
W końcu nadszedł ten czas, że kolejna część serii Juraja Červenáka, Czarnoksiężnik trafiła w moje progi. Z wielką niecierpliwością na nią czekałam i jak tylko okazało się, że mam możliwość zapoznania się z lekturą to niesamowicie przebierałam nóżkami, aż książka do mnie dotrze. Gdy Miecz Radogosta w końcu zasilił moje półki, musiał (jak to u mnie bywa) swoje odczekać. W końcu się doczekał i mogłam z przyjemnością zasiąść do lektury. Rogan powraca z zaświatów, aby rozpocząć walkę z biesami i siłami ciemności. Jednak, aby mu się to udało musi wyszarpnąć święty Krwawy Ogień. Jest zmuszony odnaleźć prastary miecz Radogosta. W związku z tym razem z Mireną i Gorywałdem udaje się na daleki zachód. Tam dochodzi do walki pomiędzy plemieniem Czechów a plemieniem Łuczan, którego to dowódca książę Włościsław, pragnie zdobyć więcej terenów pod swoje panowanie. Rogan, Mirena i Gorywałd zostaną wciągnięci w szalejącą wojnę, gdyż Włościsław chce aby Czarny Rogan zasilił jego wojsko. Pomiędzy Roganem a Mireną pojawi się uczucie. Mirena jednak jak się okaże nie ma dobrych intencji wobec ukochanego. Czy uczucie, którym go darzy jest prawdziwe, czy tylko na pokaz? Juraj Červenák, to słowacki pisarz łączący fantastykę z elementami historii. W bardzo interesujący sposób sięga po mitologię Słowian i w pięknych słowach maluje jej obrazy. Za serię Czarnoksiężnik otrzymał Nagrodę Akademii Science Fiction, Fantasy i Horroru w kategorii ,,Najlepsza czeska i słowacka książka roku". Wcale się nie dziwię, ta nagroda autorowi się należy. Miecz Radogosta trzyma wysoki poziom pierwszej części, nawet mogłabym się pokusić o stwierdzenie, że jest jeszcze lepsza. Narracja książki trzecioosobowa, pozwala na bardziej szczegółowe wniknięcie w historię i spojrzenie na wydarzenia z kilku perspektyw. Fabuła jest wartka i niesamowicie rozwijająca się, mknie do przodu z każdym odgłosem uderzenia miecza. Mnóstwo tu rozwinięcia wątków, które zostały wspomniane we Władcy wilków. Rozpoczynając lekturę odczuwałam lekki mętlik, gdyż nie do końca mogłam odnaleźć się w fabule. Spowodowane to było jedynie tym, że Miecz Radogosta pojawił się prawie po 2 latach od części pierwszej. To spowodowało, że odczuwałam niewielki chaos. Na szczęście wczytując się w karty książki powoli pamięć wracała, a historia pierwszej części powoli się klarowała. Jeśli lubicie historię z elementami fantastyki, lub fantastykę z elementami historii, interesuje was mitologia Słowian to zachęcam do lektury serii Czarnoksiężnik. Moje spotkanie z druga częścią było bardzo owocne, a książkę przeczytałam wręcz jednym tchem. Teraz pozostało czekać na część kolejną.
Bohatyr (#2). Smocza Cesarzowa
Juraj Červenák0
Okładka ksiązki - Bohatyr (#2). Smocza Cesarzowa

Mroczna, napisana z rozmachem, historyczna fantasy, ukazująca dzieje wczesnośredniowiecznej Rusi. Magia, szczęk mieczy, pogańscy bogowie, zdrada i przeznaczenie...

Władca wilków
Juraj Červenák0
Okładka ksiązki - Władca wilków

Władca wilków to pierwszy tom opowieści o zemście potomka bogów, wojownika Rogana, wspieranego przez wilka z zaświatów, Gorywałda. Prawie dziesięć lat...