Czarodziejka. Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2010-10-06
ISBN: 978-83-1011-8-523
Dodał/a książkę: Ivor123

Paryż Doktor John Dee niemal całkiem zniszczył centrum Paryża, aby schwytać nieśmiertelnego Nicholasa Flamela i bliźnięta z legendy - Sophie i Josha Newmanów. Zdemolowane zostały ulice, strzaskane rzeźby z katedry Notre Dame, dom hrabiego de Saint-Germain zrównany z ziemią. Bo choć Dee odebrał Alchemikowi 'Księgę Maga Abrahama", Mrocznemu Klanowi brakuje jeszcze ostatnich dwóch stronic, wyrwanych przez Josha. Mroczni Przedwieczni chcą zniszczyć ludzkość i zapanować na Ziemi, a do tego niezbędne jest zaklęcie zapisane w Kodeksie. Jeśli Dee nie spełni ich żądań, spotka go straszna kara.

Londyn Nicholasowi Flamelowi omal nie pękło serce na widok gruzów rodzinnego miasta. Wprawdzie do zniszczeń doprowadzili Dee i Machiavelli, ale i sam Alchemik odegrał w tym znaczącą rolę. Moc Sophie i Josha potwierdziła, że są bliźniętami z przepowiedni zawartej w Księdze. Flamel za wszelką cenę musi chronić ich oraz ostatnie strony Kodeksu przed zakusami Mrocznego Klanu?

Jednak z każdym dniem starzeje się o całe lata i opuszczają go siły. Perenelle pozostaje uwięziona w twierdzy Alcatraz, a Scatty niespodziewanie znikła, zostawiając uciekinierów bez ochrony. Flamel, chcąc pokonać Dee, musi znaleźć nieśmiertelnego, który wyuczy Newmanów Magii Wody. Problem w tym, że może to zrobić tylko król Gilgamesz. Ten najstarszy z nieśmiertelnych jest jednak absolutnie szalony?

Kup książkę Czarodziejka. Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela

Opinie o książce - Czarodziejka. Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-05-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Cz. 3, "Czarodziejka" poziomem zbliżona jest do "Maga". Duży nacisk jest na opowiedzenie losów Perenelle Flamel (żony alchemika), podstępnie uwiezionej przez Dee na wyspie Alcatraz. Jak na potężną czarodziejkę przystało, kobieta nie siedzi bezczynnie w oczekiwaniu na pomoc, miewając "przygody", czyli w dosłownym tłumaczeniu - próbując przeżyć starcia z obecnymi tam potworami. Moc każdego z bliźniąt jest coraz większa, dostajemy "moce bonusowe", a więc prócz panowania nad żywiołami, dziewczyna, Sophie posiada niezbadaną wiedzę i silną aurę, natomiast jej brat, Josh, mistrzowsko włada mieczem, przewodzi i robi za stratega. W dalszym ciągu nie wiemy, kto w końcu jest tym dobrym, a na jaw wychodzą bulwersujące i przerażające fakty z życia Nicholasa. Pisząc wprost - ogromnie mi ta część spasowała. Sporo scen batalistycznych (raczej małych potyczek niż walk, ale zawsze coś!), rozszerzająca się z każdym rozdziałem fabuła i te bliźniaki - gdyby mieć takie moce! Ogólne wrażenia bardzo pozytywne i jeśli komuś udało się przebrnąć przez część 1 (tak, jest najgorsza :P), gwarantuję, że kolejne dwie z pewnością nie zawiodą :)
Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2015-03-05, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Czy masz 10, 20... czy 100 lat, będziesz świetnie bawić się przy lekturze tej książki. Polecam
Avatar użytkownika - Rainbow
Rainbow
Przeczytane:2011-02-28, Ocena: 6, Przeczytałam, fantastyka, SF, przygoda,
Alchemik. Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela
Michael Scott0
Okładka ksiązki - Alchemik. Sekrety Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela

Prawda: Nicholas Flamel urodził się 28 września 1330 roku w Paryżu. Dziś, niemal siedemset lat później, uważany jest za największego alchemika wszech...

Mag. Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela
Michael Scott0
Okładka ksiązki - Mag. Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela

Z PROCHU POWSTAŁEŚ, W PROCH SIĘ OBRÓCISZ…\r\n\r\nKalifornia:\r\n\r\nGdy Księga Maga Abrahama znajdzie się w rękach...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa