Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2008
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-24-01027-1
Dodał/a książkę: szczepanik

Drugi tom pasjonujących rozmów Leszka Kołakowskiego ze Zbigniewem Mentzlem obejmuje okres od 1968 roku do czasów dzisiejszych. W tym czasie Leszek Kołakowski zyskał i ugruntował pozycję filozofa światowej klasy. Profesor opowiada o swym wyjeździe do Kanady przez Paryż, następnie o pobycie w Berkeley i ostatecznym osiedleniu się w Oksfordzie. Z książki dowiemy się m.in., w jakich rytuałach uczestniczy profesor oksfordzkiego uniwersytetu, dlaczego wybitny filozof kocha sztukę hiszpańską i czy jego zdaniem cierpienie może być źródłem twórczości. Mentzel pyta także Kołakowskiego o jego poglądy polityczne, o stosunek do religii i o ocenę Polski widzianej z perspektywy emigracji. Profesor odpowiada z właściwym sobie humorem i przenikliwością. Wspomina swoją znajomość z Miłoszem, Giedroyciem, Tarskim, Eliadem i innymi wybitnymi intelektualistami. Lektura tej książki daje możliwość obcowania z jednym z nielicznych już dziś prawdziwych autorytetów, a zarazem poznania go bliżej jako człowieka.

Kup książkę Czas ciekawy, czas niespokojny. Z Leszkiem Kołakowskim rozmawia Zbigniew Mentzel. Część 2

Opinie o książce - Czas ciekawy, czas niespokojny. Z Leszkiem Kołakowskim rozmawia Zbigniew Mentzel. Część 2

ciekawa pozycja
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa