Okładka książki - Czemu nie jesz warzyw? Kuchnia wegetariańska dla całej rodziny –  smaczna i zdrowa

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2014-01-15
Kategoria: Kuchnia
ISBN: 978-86-7660-805-1
Dodał/a książkę: czytam

Prezentowana przez nas książka wprowadza całą rodzinę – w przypadku dzieci już od najwcześniejszego dzieciństwa – w najatrakcyjniejszą i najzdrowszą formę wegetarianizmu: dietę mleczno-jajeczno-roślinną, zwaną inaczej laktoowowegetarianizmem. W założeniach wykorzystuje się w niej całą gamę produktów pochodzenia roślinnego, które są bardzo zróżnicowane i posiadają mnóstwo substancji odżywczych, smaków, kolorów i konsystencji.

To propozycja dla wegetarian, a także dla każdego, kto chce jedynie ubogacić swoją dietę mięsną.

W książce tej znajdziemy:

duży wybór przepisów na potrawy wegetariańskie,
 jasne i ciekawe informacje dotyczące podstawowych składników diety, takich jak owoce, warzywa, rośliny
liściaste, zboża, rośliny strączkowe, bakalie, algi, jajka i nabiał;
 potrawy dobrane do poszczególnych etapów rozwoju dziecka;
 zabawne dania do przyrządzania razem z dziećmi;
 przewodnik po codziennym jadłospisie.

Odbiorcy:

– wegetarianie i wszyscy, którzy chcą ubogacić swoją dietę o potrawy wegetariańskie.
– rodzice, nauczyciele i opiekunowie przygotowujący posiłki z dziećmi; wreszcie profesjonaliści, tacy jak
dietetycy czy restauratorzy.

Dlaczego warto nabyć tę książkę:

– to kopalnia pomysłów na potrawy wegetariańskie i zbiór ciekawych informacji dotyczących zdrowej diety.
– promuje dietę warzywną i zdrowy tryb życia.

Kup książkę Czemu nie jesz warzyw? Kuchnia wegetariańska dla całej rodziny – smaczna i zdrowa

Czemu nie jesz warzyw?   Nieco prowokacyjny tytuł. Pytanie zadane w drugiej osobie pozwala na natychmiastowe nawiązanie kontaktu z czytelnikiem – nawet wówczas, gdy książka tkwi jeszcze na księgarskiej półce. I tak naprawdę zachęca do przejrzenia publikacji Mercedes Blasco bez względu na to, czy skierowany bezpośrednio do Ciebie zarzut nieodpowiedniego (bo przecież wszyscy wiedzą, że warzywa są zdrowe!) odżywiania ma uzasadnienie.   W przyciąganiu uwagi potencjalnych nabywców – czytelników niebagatelną rolę pełni tu okładka. Trudno byłoby przecież nie zauważyć tego niebieskookiego malca z kapustą na głowie! Wianuszek kolorowych warzyw wokół niego też prezentuje się ciekawie. W dodatku obietnica smacznej i zdrowej kuchni w połączeniu z mającym dziś wielu zwolenników wegetarianizmem sprawia, że Czemu nie jesz warzyw? to książka, którą chce się poznać.   Początek tej znajomości może nieść pewne rozczarowanie. Brak nazwiska autora na okładce nasuwa bowiem skojarzenia z publikacjami o charakterze encyklopedycznym, prezentującymi obiektywną wiedzę. Tymczasem wystarczy przeczytać krótki wstęp, by zauważyć, że zawarte w książce informacje opierają się głównie na osobistych przekonaniach i doświadczeniach autorki, Mercedes Blanco. Oczywiście sporo tu faktów (dotyczących m.in. piramidy żywieniowej, źródeł poszczególnych witamin ...

Opinie o książce - Czemu nie jesz warzyw? Kuchnia wegetariańska dla całej rodziny – smaczna i zdrowa

Avatar użytkownika - jokhek
jokhek
Przeczytane:2015-06-20, Ocena: 6, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - nunachopin
nunachopin
Przeczytane:2014-12-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, Poskromienie dziedzica,
Próba zdrowego odżywiania maluchów to czasami prawdziwa orka na ugorze. Niniejsza książka to taka pomocna dłoń w walce z niereformowalnymi kubkami smakowymi dzieci. Pierwszą część książki stanowią teksty porządkujące wiedzę o odpowiednim odżywianiu ogólnie i dla poszczególnych przedziałów wiekowych, również kobiet w ciąży i karmiących. Druga część stanowią przepisy podzielone na kategorie. Przepisy zawierają informacje o tym, czy danie jest wegańskie, od jakiego wieku można je podawać, stopniu trudności itp. Jest to na prawdę pomocne, Większość podanych receptur nie jest skomplikowana, niemniej niektóre składniki nieczęsto spotyka się w polskiej kuchni. Na plus oceniam fotografie, które mój pierworodny przejrzał z pasją niczym menu w restauracji, po czym wskazał co zamawia (co prawda prawie wszystkie z działu "Słodycze ciastka i cukierki" oraz "Owoce, napoje orzeźwiające i lody", ale to zawsze jakiś punkt zaczepienia ;)). Wypróbowałam póki co kilka przepisów z książki i większość okazała się trafiona. Warto spróbować.
Kazania na niedziele i święta w roku liturgicznym B
Wolfgang Raible0
Okładka ksiązki - Kazania na niedziele i święta w roku liturgicznym B

Uroczy dowcip i duchowa głębia, anegdoty i profesjonalny komentarz teologiczny, a przy tym urozmaicona forma przekazu, np. quiz, list czy baśń, wyróżniają...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński