Czerwiec 1941. Ostateczna diagnoza

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2015-01-20
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788378186168
Liczba stron: 656
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

,,Pragnę wyrazić Markowi Sołoninowi wdzięczność, zdjąć czapkę i pokłonić mu się do ziemi"

Wiktor Suworow

Mark Sołonin prezentuje swoje najnowsze badania nad przyczynami klęski Armii Czerwonej w 1941 r. Uzupełnia swoje analizy o nowe dane statystyczne, dokładne opracowania ruchów jednostek oraz relacje dowódców i żołnierzy obu walczących armii. Lektura tysięcy stron dokumentów z archiwów rosyjskich pozwoliła na opisanie nieznanych szczegółów pierwszych miesięcy niemiecko-radzieckiego konfliktu i rozwinięcie tez, które przyniosły Sołoninowi rozgłos i uznanie czytelników.

Ta książka to swego rodzaju uwieńczenie dotychczasowych badań Marka Sołonina i obraz początków Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, mocno różniący się od wciąż utrzymujących się mitów.

Mark Sołonin urodził się w 1958 roku w Kujbyszewie. W roku 1975 ukończył tamtejszy Instytut Lotniczy i podjął pracę w tajnym biurze konstrukcyjnym. W okresie pierestrojki założył klub polityczny. Od ponad dwudziestu lat bada historię udziału ZSRR w II wojnie światowej. REBIS wydał jego bestsellery: 22 czerwca 1941, czyli jak zaczęła się Wielka Wojna Ojczyźniana, 23 czerwca. Dzień ,,M", Na uśpionych lotniskach..., 25 czerwca. Głupota czy agresja?, Nic dobrego na wojnie oraz Pranie mózgu.

Kup książkę Czerwiec 1941. Ostateczna diagnoza

Opinie o książce - Czerwiec 1941. Ostateczna diagnoza

Inne książki autora
25 czerwca - Głupota czy agresja?
Mark Sołonin0
Okładka ksiązki - 25 czerwca - Głupota czy agresja?

W ZSRS o drugiej wojnie z Finlandią, toczonej w latach 1941-1944, słyszeli tylko nieliczni. A przecież kosztowała życie stu tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej...

Pranie mózgu. Fałszywa historia Wielkiej Wojny
Mark Sołonin0
Okładka ksiązki - Pranie mózgu. Fałszywa historia Wielkiej Wojny

,,Pragnę wyrazić Markowi Sołoninowi wdzięczność, zdjąć czapkę i pokłonić mu się do ziemi". Wiktor Suworow W ostatnich latach mnożą się grafomańskie...

Reklamy