Częstochowa. Miniprzewodnik

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2012-06-19
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788378530732
Liczba stron: 0
Dodał/a książkę: helion

Ocena: 0 (0 głosów)

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę!
Częstochowa

Częstochowa jest największym w Polsce ośrodkiem kultu religijnego i od wieków stanowi centrum ruchu pielgrzymkowego. Przybywa tu rocznie kilka milionów pielgrzymów z całego świata. Jest to także duży ośrodek życia kulturalnego, odbywają się tu ciekawe imprezy o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. W 1991 r. odbył się w Częstochowie VI Światowy Dzień Młodzieży i spotkanie młodych całego świata z Janem Pawłem II.

Miasto w ostatnich latach wyraźnie zmienia wizerunek - staje się kolorowe i coraz ładniejsze. Szczególnie piękną wizytówką jest aleja Najświętszej Maryi Panny, prowadząca do stóp jasnogórskiego klasztoru. W latach 1993-95 miasto zostało nagrodzone Honorową Flagą Rady Europy i Honorową Tablicą Rady Europy, a w 1998 r. uhonorowano je Prix de l'Europe'98.

 

Kup książkę Częstochowa. Miniprzewodnik

Opinie o książce - Częstochowa. Miniprzewodnik

Inne książki autora
Wielcy Malarze (#12). Cezanne
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wielcy Malarze (#12). Cezanne

Wielcy malarze-  Od Caravaggio do Rembrandta , Van Gogha do Rafaela, Leonardo do Gauguina: najpiękniejsze rozdziały w historii sztuki, w serii trzydziestu...

Biżuteria i dodatki robione własnoręcznie cz.1
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Biżuteria i dodatki robione własnoręcznie cz.1

W części pierwszej naszyjniki, bransoletki i pierścionki. Dodatkowo naszyjnik gratis....

Reklamy