Dasz radę, Nataszo

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2016-03-02
Dodał/a książkę: edytka222

Nikt nie może być gwarantem twojego szczęścia. Szczęście jest w Tobie… Natasza rozpoczyna kolejny rozdział w swoim życiu. Kobieta nie może mieć jednak pewności, że los pisze dla niej szczęśliwe zakończenie. Po rozliczeniu z przeszłością bohaterka załamuje się. Jest samotna, nie ma siły, by zmobilizować się do działania. Kiedy jest o krok od powrotu do nałogu, otrząsa się z marazmu. Postanawia nie zostawiać przyszłości w rękach losu i zawalczyć o siebie. Rzuca się w wir pracy, zakłada fundację, która ma pomagać kobietom. Skleja połamane życie: odnajduje dawne znajome, nawiązuje nowe przyjaźnie. Jednocześnie będzie jednak musiała odpowiedzieć sobie na pytania: Czy związek z eksmężem może się udać? Czy warto dwa razy wchodzić do tej samej rzeki? Książka Karoliny Wilczyńskiej to kontynuacja bestsellerowej powieści „Jeszcze raz, Nataszo”, którą pokochały polskie czytelniczki.

Kup książkę Dasz radę, Nataszo

Opinie o książce - Dasz radę, Nataszo

Avatar użytkownika - karola27
karola27
Przeczytane:2016-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam, wyzwanie: 52 książki w 2016 roku,
Niebawem, bo 2 marca będzie miała swoją premierę kolejna książka autorstwa Karoliny Wilczyńskiej. "Dasz radę, Nataszo" to dalszy ciąg historii kobiety po rozwodzie, która postanowiła zacząć wszystko jeszcze raz... Niestety nowe życie Nataszy nie wyglądało tak jak sama tego oczekiwała. Pierwsze dni napawały optymizmem, ale z dnia na dzień było coraz gorzej. Użalanie się nad sobą było na porządku dziennym. Na palcach liczyła błędy, które popełniła, a łóżko stało się dla niej najlepszym przyjacielem. Jadła tylko po to żeby nie umrzeć. Uzupełniała również płyny. Zaczęło się niewinnie, od paru kieliszków tak dla relaksu i żeby...zapomnieć. Tylko jak to zrobić, gdy wydzwania do niej Darek, były mąż. Nie piła już od pięciu lat. Chociaż sytuacji aby sięgnąć po kieliszek było wiele. Jej psychika przeszła wiele prób. Walka z chorobą alkoholową jest trudna, tym bardziej gdy toczy się ją w pojedynkę. Pobyt w ośrodku dla Nataszy był bardzo ważny, ale w każdej chwili może nastąpić nawrót. Za namową swojego terapeuty zapisuje się na zajęcia klubu AA. Na początku podeszła do tematu dość sceptycznie. Może nie jest ze mną aż tak źle?? Nie musiała długo szukać odpowiedzi na zadane sobie samej pytanie. Tak, jestem alkoholiczką i potrzebuję pomocy. Pierwsze spotkanie nie należało do przyjemnych. Jak się okazało wśród uczestników meetingu była osoba którą zna i która ...
Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-03-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Dalsze losy zagubionej bohaterki, która wbrew wszelkim przeciwnościom buduje dalsze życie po rozwodzie, próbując znaleźć swoje miejsce w życiu. I odzyskać stracone przyjaźnie i znajomości, które w wirze zawodowego życia niezauważalnie rozluźniły się. Choć druga część jest nieco przewidywalna to czyta się przyjemnie i szybko. Powiem nawet, że pokusiłabym się o przeczytanie części trzeciej gdyby takowa powstała.
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2016-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Dalsze losy Nataszy, która po rozwodzie szuka szczęścia w kieliszku. Grupa wsparcia, do której uczęszcza, nie jest w stanie jej zrozumieć (a może to ona nie pozwala im na to). Jednak będąc na tych spotkaniach uświadamia sobie, że może to ona będzie w stanie komuś pomóc. Zakłada fundację dla kobiet i przy współudziale wielu ludzi dobrej woli dopina swego. A czy pojawi się w jej życiu jakiś mężczyzna? Czy tylko inwestycja w siebie i fundację da jej poczucie własnej wartości, dowiecie się czytając tę powieść. Polecam
Avatar użytkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2016-07-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 ksiażki 2016, Przeczytane w 2016,
Dalsze losy Nataszy już tak nie wciągają ja pierwsza część. Kobieta po rozwodzie, postanawia zawalczyć o siebie i próbuje swoich sił samodzielnie zakładając fundację, która będzie pomagać innym kobietom w podobnej sytuacji życiowej jak jej. Mimo iż nie którzy nie wierzyli w powodzenie tego przedsięwzięcia ona nie poddała się i znalazła ludzi o dobrym sercu którzy nawet pomogli...a przy okazji być może znalazła nową rodzinę..
Avatar użytkownika - KsiazkowoLC
KsiazkowoLC
Przeczytane:2016-04-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 2016, Wyzwanie 2016, Mam, Recenzenckie/Autorskie,
,,Dasz radę, Nataszo" to kolejna powieść autorstwa Karoliny Wilczyńskiej, którą przeczytałam właściwie jednym tchem. Niniejszy tom jest kontynuacją książki ,,Jeszcze raz Nataszo". Natasza po początkowej fazie pewnego rodzaju euforii związanej z rozwodem, gdy zamknęła już etap rozliczania się z przeszłością, a buzujące w niej dotąd emocje zastąpiła coraz mocniej odczuwalna samotność, zaczyna popadać w melancholię, a co za tym idzie znów coraz chętniej zagląda do kieliszka... Jednak będąc o krok od znalezienia się na równi pochyłej w kierunku powrotu do nałogu oraz wizycie u psychologa kobieta opamiętuje się i zaczyna uczęszczać na spotkania AA. Początkowo bierze udział w terapii grupowej. Nie odnajduje się jednak zupełnie w tej formie wsparcia dla osób uzależnionych, niemniej jednak dzięki spotkaniom w grupie uświadamia sobie, iż nałóg ten może dotknąć każdego niezależnie od statusu społecznego czy materialnego, czego najlepszym przykładem jest ona sama oraz prawnik Mateusz Sajanowicz, który przeprowadził jej rozwód. Ostatecznie nasza bohaterka podejmuje terapię indywidualną, podczas, której przy pomocy swojego terapeuty stopniowo przepracowuje własne emocje i szczerze odpowiada samej sobie na wiele nurtujących ją pytań np. tych dotyczących przyszłości. W toku lektury obserwujemy jak Natasza inwestuje początkowo w samą siebie i poznanie własnego wnętrza - ukrytych w nim bardzo głęboko emocji, marzeń oraz pragnień. Wewnętrzne zmiany, jakie stopniowo w niej zachodzą, a także pewne życiowe sytuacje, które wydarzają się w jej życiu stają się dla niej impulsem do uświadomienia sobie, iż chce ona pomagać innym kobietom i tak oto powoli acz niestrudzenie rodzi się pomysł stworzenia fundacji mającej to właśnie na celu. Autorka w swojej książce oprócz wielu ważnych tematów takich jak np. poczucie osamotnienia czy nałóg alkoholowy poruszyła również kwestię wchodzenia ponownie w dawne relacje, a jednocześnie ogromnego wewnętrznego lęku przed zawieraniem nowych związków. ,,Dasz radę, Nataszo" to opowieść wielowymiarowa, w której odnajdujemy całą gamę ludzkich, a zwłaszcza kobiecych emocji. Nie jest to jednak lukrowana historia, a postać Nataszy doskonale ukazuje nam, iż pomimo różnorodnych życiowych burz, jeśli tylko znajdziemy w sobie motywację to jesteśmy w stanie odbić się od każdego dna, a na przyjaźń, miłość, spełnianie marzeń oraz naukę o samych sobie nigdy nie jest za późno. Jeśli więc chcecie zajrzeć do budowanego na nowo, pomimo różnych rozterek, świata Nataszy i przekonać się czy nasza bohaterka ostatecznie DA RADĘ osiągnąć postawione sobie cele oraz zrealizować marzenia zapraszam do lektury. Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona. * https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta * http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2016/05/ponowne-spotkanie-z-natasza.html
Avatar użytkownika - KKS
Przeczytane:2016-04-07, Ocena: 3, Przeczytałam,
Marzenia szyte na miarę
Karolina Wilczyńska0
Okładka ksiązki - Marzenia szyte na miarę

Kontynuacja bestsellerowej powieści „Stacja Jagodno. Zaplątana miłość”. Co łączy doktor Ewę z babcią Różą? Kto mieszka w tajemniczym dworku...

Po nitce do szczęścia
Karolina Wilczyńska0
Okładka ksiązki - Po nitce do szczęścia

Trzecia część serii „Stacja Jagodno” Pozwól zabrać się w kolejną podróż do Jagodna – urokliwego miejsca w Górach Świętokrzyskich,...