Diana. Śmierć bogini

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2005-08-09
Kategoria: Podręczniki
ISBN: 9788372988003
Liczba stron: 238
Tytuł oryginału: Diana. Desth of a Goddes
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Ta książka została dodana do bazy serwisu Granice.pl przez jednego z użytkowników i oczekuje na moderację

1 sierpnia 1997, godzina 00:23. Mercedes, którym kieruje Henri Paul, a w którym jadą księżna Diana, Dodi Al Fayed i Trevor Rees-Jones, rozbija się o słup w tunelu Alma w centrum Paryża; w wypadku giną Paul, Dodi i Diana, a Rees-Jones zostaje ciężko ranny.

Tyle wiadomo na pewno. I niewiele więcej.

David Cohen nie spodziewał się, że kiedykolwiek będzie prowadził śledztwo w sprawie śmierci Diany. Wiarygodny informator poprosił go, aby przyleciał do Genewy i wysłuchał dramatycznej historii, i od tej chwili znalazł się na tropie młodej Angielki, tragicznie zagubionej pośród rzeszy handlarzy narkotyków, handlarzy bronią oraz agentów służb specjalnych.

W tej książce Cohen po raz pierwszy odsłania odpowiedzi na najbardziej niepokojące pytania, jakie narosły wokół wydarzeń tamtej pamiętnej nocy. Ujawnia, dlaczego mercedes kierujący się do mieszkania Dodiego, obrał złą trasę. Odkrywa obciążające informacje na temat właściciela niesławnego białego fiata uno, należącego do francuskich służb bezpieczeństwa. Ujawnia prawdziwą działalność Henriego Paula na rzecz MI6. Zgłębia też tajemniczy kult o nazwie Zakon Świątyni Słońca.  Wielu jego wyznawców, między innymi księżna Monaco, Grace, zmarło w podejrzanych okolicznościach. Po trwającym kilka lat skrupulatnym śledztwie ujawnia związki między tym Zakonem a wydarzeniami, które doprowadziły do śmierci Diany.

David Cohen jest psychologiem, pisarzem oraz twórcą filmów dokumentalnych. Przygotował ponad sto programów dla ITV, Kanału 4 i innych stacji, między innymi przyjęty z uznaniem film Diana: The Night She Died  dla Kanału 5, a także pełnometrażowy film The Pleasure Principle: Gorbachev's Asylums, pierwszy film, który przedstawiał funkcjonowanie radzieckich szpitali psychiatrycznych, i Forgotten Millions, demaskatorski dokument o tym, w jaki sposób w różnych kulturach traktuje się psychicznie chorych, oraz serial fabularyzowany Pirates.

Od dwudziestu pięciu lat pisuje na tematy z dziedziny psychologii dla tak różnych pism jak "Nature" oraz "Harpers & Queen". Wydał takie książki jak: Psychologists on Psychology, The Development of Play, Being a Man, How to Succeed in Psychometric Tests, Body Language and Relationships, Alter Egos i Essential Psychology.

Kup książkę Diana. Śmierć bogini

Zobacz także

Inne książki autora
Diana. Śmierć bogini
David Cohen0
Okładka ksiązki - Diana. Śmierć bogini

W tej książce Cohen po raz pierwszy odsłania odpowiedzi na najbardziej niepokojące pytania, jakie narosły wokół wydarzeń tamtej pamiętnej nocy. Ujawnia...

Recenzje miesiąca
Mój Wielki Tydzień
Ewa Monastyrska
Okładka książki - Mój Wielki Tydzień
Jano i Wito. W trawie
Wiola Wołoszyn
Okładka książki - Jano i Wito. W trawie
Cudowna podróż
Selma Lagerlöf
Okładka książki - Cudowna podróż
Powiedz wreszcie prawdę
Dana Reinhardt
Okładka książki - Powiedz wreszcie prawdę
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy