Książka profesora Andrzeja Przyłębskiego nie tylko stanowi znakomite, kompetentne, a zarazem jasne i klarowne wprowadzenie do filozofii hermeneutycznej, lecz także przedstawia ją jako żywą i aktualną filozofię polityczną, która może pomóc nam rozeznać się we współczesnych sporach i uzbroić w argumenty. Dowiemy się z niej, jak Hans-Georg Gadamer i inni filozofowie tego nurtu opisywali świat i kondycję ludzką, ale również dlaczego nie powinniśmy i nie możemy zrezygnować z Polski.

Informacje dodatkowe o Dlaczego Polska jest wartością. Wprowadzenie do hermeneutycznej filozofii polityki:

Wydawnictwo: Poznańskie
Data wydania: 2013-09-10
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 978-83-7177-976-3

Kup książkę Dlaczego Polska jest wartością. Wprowadzenie do hermeneutycznej filozofii polityki

Dlaczego Polska jest wartością. Wprowadzenie do hermeneutycznej filozofii polityki - opinie o książce

Gadamer
Andrzej Przyłębski0
Okładka ksiązki - Gadamer

Gadamer Hans Georg (1900-2002), filozof niemiecki. Uczeń P. Natorpa i M. Heideggera. Współtwórca XX-wiecznej hermeneutyki. Jeden z najwybitniejszych...

Hermeneutyka. Od sztuki interpretacji do teorii i filozofii rozumienia
Andrzej Przyłębski0
Okładka ksiązki - Hermeneutyka. Od sztuki interpretacji do teorii i filozofii rozumienia

Andrzej Przyłębski, filozof, tłumacz i dyplomata, w swojej najnowszej książce jest nie tylko przewodnikiem po historii myśli hermeneutycznej oraz podstawowych...