Dobra świnka, dobra. Niezwykłe życie Christophera Hogwooda

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2015-04-22
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-64700-17-0
Liczba stron: 245
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 4 (2 głosów)

Kiedy Sy Montgomery przygarnęła cherlawego prosiaka, nie miała pojęcia, że ta istota – początkowo nie większa od kota – podaruje jej to, czego szukała przez całe życie: kotwicę (ostatecznie ważącą 350 kilogramów), rodzinę, dom i więzi społeczne. Sąsiedzi zaczną przyprowadzać Chrisa z jego ucieczek, córki sąsiadki będą urządzać mu ciepłe kąpiele, a powiększające się grono znajomych zacznie zwozić przepyszne resztki ze swoich stołów. Jego inteligencja i sława rosła wraz z jego wagą – trafił w końcu do radia i telewizji. Ale wpływ Christophera Hogwooda sięgał o wiele dalej. Sy Montgomery opisuje, czego ona i inni nauczyli się od tej hojnej duszy, która po prostu znalazła się w ciele świni – samoakceptacji, wartości więzi międzyludzkich czy przyjemności płynących z tego, co nas otacza. Książka zdobyła sobie wielu czytelników na świecie i wkrótce stała się bestsellerem. Dobra świnka udowadnia, że z miłością niemal wszystko jest możliwe.

Kup książkę Dobra świnka, dobra. Niezwykłe życie Christophera Hogwooda

Opinie o książce - Dobra świnka, dobra. Niezwykłe życie Christophera Hogwooda

Avatar użytkownika - gocha
gocha
Przeczytane:2015-06-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Świnia w roli nauczyciela życia? Wszystko jest możliwe, kiedy przygarnie się prosiaka, wyrastającego na niezwykle spokojne zwierzę, uczące wszystkich dookoła pielęgnowania więzi międzyludzkich oraz samoakceptacji. Autorka przytacza badania, materiały, a nawet sięga do różnorodnych dzieł sztuki, by pokazać nam, jak inteligentne i wyjątkowe są świnie. Ich siła, spryt i inteligencja demonstrowane są nam na wielu przykładach, także samego Christophera: delikatne obchodzenie się z dziećmi, umiejętność rozpoznawania przyjaciół po głosie, czy zapachu; traktowanie wszystkich dookoła, jako potencjalnych miłośników swojego gatunku, wspaniała pamięć oraz bezwarunkowa miłość do swoich właścicieli. ,,Ta ogromna , kochana świnia, która uszczęśliwiła tylu ludzi, była dowodem na to, że niezależnie od tego, co się dostanie od losu czy natury, kiedy się kocha, wszystko jest możliwe". Ekscentryczny pomysł szybko przerodził się w wspaniałą przygodę i doświadczenie, które wzbogaciło nie tylko Sy i jej męża, ale także wszystkich, którzy tak garneli się do Christophera, by choć chwilkę pobyć z bezgranicznie szczęśliwym zwierzakiem.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2017-11-13, Ocena: 4, Przeczytałem,
Inne książki autora
Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
Sy Montgomery0
Okładka ksiązki -  Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii

Naukowcy nazywają je Inia geoffrensis i wywodzą ich początki z pradawnego gatunku lądowych ssaków, które przed milionami lat wróciły...

Reklamy