Okładka książki - Doktor Kruszewicz w Trójce. Rozmawia Dariusz Pieróg

Data wydania: 2016-05-18
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-7763-359-5
Dodał/a książkę: czytam

Na szczególną uwagę zasługują świetne ilustracje Sabiny Twardowskiej, stanowiące zabawny komentarz do poruszanych tematów. Gawędy można więc przeczytać, obejrzeć, a także można ich posłuchać – z dołączonych płyt.

Sposoby na Doktora Kruszewicza

Doktor Andrzej Kruszewicz dał się poznać jako wielki miłośnik zwierząt wszelkiego rodzaju, ze szczególnym uwzględnieniem ptaków, o których wie wszystko. Jednak bycie mistrzem w jakiejś dziedzinie może u innych wywoływać chęć sprawdzenia realnej wartości czy możliwości eksperta, a czasem nawet podjęcia z nim rywalizacji. Z pewnością także wśród czytelników tej książki znajdą się tacy, którzy chcieliby sprawdzić się w konfrontacji z takim specjalistą jak dr Kruszewicz. Oto kilka podpowiedzi.

1. Chcąc zaintrygować dr. K., rzucamy mimochodem w rozmowie, że co prawda, słynny film Clinta Eastwooda „Snajper” jest o amerykańskim żołnierzu z Navy Seals, ale nie byłoby takiego tytułu, gdyby nie pewien ptak.

2. Spotykamy dr. K. na ulicy przy samochodzie. Na szybie auta dumnie prezentuje się sporych rozmiarów ptasia kupa. Zauważamy nonszalancko, ale tak, aby Doktor to usłyszał – „Jasne, to na pewno była samica”.

3. Dr K. opowiada o swoim kolejnym fascynującym spotkaniu z rzadkim okazem, a my, podtrzymując rozmowę, niewinnie pytamy – „To dla pana żadna sensacja, ale mam w łazience albatrosa, może by pan zajrzał, bo trochę kaszle?”. W każdej z tych sytuacji robimy na Doktorze piorunujące wrażenie, a już przy albatrosie mamy go całkowicie w swojej mocy. W tej książce znajdą Państwo wyjaśnienia, dlaczego, a także szereg innych wskazówek, jak zwrócić na siebie uwagę Doktora, i to zmieszaną z podziwem.

Wojciech Mann

Do publikacji dołączone są 2 płyty CD z gawędami, a książka została pięknie zilustrowana rysunkami Sabiny Twardowskiej.

Kup książkę Doktor Kruszewicz w Trójce. Rozmawia Dariusz Pieróg

Opinie o książce - Doktor Kruszewicz w Trójce. Rozmawia Dariusz Pieróg