Dolina Popradu. Miniprzewodnik

Wydawnictwo: Bezdroża
Data wydania: 2012-06-19
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788378532316
Liczba stron: 0
Dodał/a książkę: helion

Ocena: 0 (0 głosów)

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji turystycznych i (najważniejsze dla turysty) informacje praktyczne: co warto zobaczyć, gdzie szukać noclegu i jak dojechać w miejsce, którego nie można pominąć zwiedzając okolicę. Zapraszamy na wycieczkę!
Dolina Popradu

Poprad, który ma swoje źródła po południowej stronie Tatr, wpływa na ziemie polskie w okolicach Leluchowa. Następnie w wąskiej, przełomowej dolinie jego kręty bieg wyznacza granicę polsko-słowacką. Od Piwnicznej rzeka kieruje się na północ i wpada do Dunajca pod Starym Sączem.

W dolinie Popradu i jego dopływów jest wiele źródeł mineralnych, a górski klimat sprzyja leczeniu klimatycznemu, więc powstało tu kilka słynnych uzdrowisk na czele z Krynicą-Zdrojem.

Kup książkę Dolina Popradu. Miniprzewodnik

Opinie o książce - Dolina Popradu. Miniprzewodnik

Inne książki autora
Współcześni polscy pisarze i badacze literatury. Słownik biobibliograficzny. Tom 10
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Współcześni polscy pisarze i badacze literatury. Słownik biobibliograficzny. Tom 10

Słownik zawiera pełne i aktualne informacje, dotyczące życia i twórczości 2040 autorów, który rozwijali twórczośc po 1918 roku w kaju i na emigracji:...

Grzyby, łatwe rozpoznawanie. Atlas
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Grzyby, łatwe rozpoznawanie. Atlas

Atlas zawiera 130 najważniejszych gatunków grzybów, dodatkowo charakterystyczne cechy do zapamiętania oraz ponad 200 kolorowych zdjęć....

Reklamy