Drobna różnica, czyli jak zostać piłkarzem

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2013-10-11
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7924-069-2
Dodał/a książkę: lokesh

Gdy był chłopcem, po prostu lubił grać w piłkę.

Dziś jest kapitanem reprezentacji narodowej oraz Bayernu Monachium.

Swoimi porywającymi występami Philipp Lahm doprowadził Niemcy na podium mistrzostw świata, a Bayern Monachium na szczyt Ligi Mistrzów. Jego niezawodna i inteligentna gra sprawiła, że na stałe zapisał się w historii światowego futbolu.

Piłkarz opowiada o tym, jak z chłopca biegającego po szkolnym boisku stał się wielką gwiazdą. Opisuje niezapomniane chwile niemieckiej piłki nożnej, a także pozwala zajrzeć za kulisy Bundesligi, Ligi Mistrzów oraz największych turniejów piłkarskich. Po raz pierwszy zdradza pikantne szczegóły dotyczące jego życia osobistego i mówi o wydarzeniach, na skutek których musiał zmienić mieszkanie. Wyjaśnia, dlaczego w Bayernie polegli Jürgen Klinsmann, Felix Magath oraz Louis van Gaal.

Poza nieznanymi faktami i wątkami sensacyjnymi Drobna różnica to również rzetelna i uczciwa autobiografia, a także źródło odpowiedzi na wiele kluczowych pytań. Co tak naprawdę wydarzyło się w ostatnich latach w reprezentacji Niemiec i czemu mistrzostwa Europy w 2004 roku okazały się totalną klapą? Kto był prawdziwym liderem, kiedy kadrę prowadził Jürgen Klinsmann? Dlaczego piłkarze w trakcie spotkania z Anglią na mistrzostwach świata w 2010 roku musieli się śmiać?

Dzięki tej książce fani uzyskają możliwość spojrzenia na futbol z zaskakującej perspektywy, a pozostali czytelnicy otrzymają kompleksowe wprowadzenie do najpopularniejszej dyscypliny świata.

Kup książkę Drobna różnica, czyli jak zostać piłkarzem

Opinie o książce - Drobna różnica, czyli jak zostać piłkarzem

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-12-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Książek typu biografia, autobiografia , których autorami są ich główni bohaterowie, jak: sportowcy, piosenkarze, artyści jest wiele. Czytając takie publikacje jedną po drugiej można wpaść w pewien schemat i monotonność. Trudno jest wówczas wyłuskać z lektury coś inspirującego , innego. Czytam biografię, gdyż bardzo mnie takie książki interesują. Uważam ,że można poznać osoby publiczne od tej drugiej strony. Można zapoznać się z ich spojrzeniem na profesję, która wykonują,  zasmakować ciekawych, pikantnych często budzących kontrowersyjnych smaczków "z drugiej strony sceny". Bardzo lubię czytać książki o sportowcach. Oprócz wyżej wymienionych powodów, mam również znakomite podłoże do dyskusji z bratem piłkarzem. Tym razem sięgnęłam po autobiograficzną pozycję , autorstwa niemieckiego piłkarza , światowej sławy - Philippa Lahma. Philipp Lahm jest Niemcem , ma 30 lat i obecnie gra na pozycji obrończy w Reprezentacji Niemiec, ale także w najlepszej drużynie Europy ( mistrzostwa Europy 2013 roku) Bayern Monachium. Philipp Lahm jest nadmiar zdolnym sportowcem , ale oprócz słów pochwał, zachwytu,  postronni wypowiadają się o nim , jako o osobie bardzo szczerej, bezpośredniej , ale i "o ciętym języku".  Idąc tym tropem "Drobna różnica" miała być także taka jak piłkarz - kontrowersyjna, pełna ciekawostek, faktów ...

Opinie o książce - Drobna różnica, czyli jak zostać piłkarzem