Droga do Nobla: O Marii Skłodowskiej-Curie

Maria Skłodowska-Curie niezmiennie fascynuje, przede wszystkim tym, jaką siłą ducha musiała się wykazać, aby w czasach, kiedy nie przyjmowano kobiet na studia, skończyć je na najlepszej francuskiej uczelni, Sorbonie. I to z pierwszym wynikiem! Piotr Curie, gdy poznał Marię, pomyślał: ,,Nie wierzyłem, że na świecie są genialne kobiety. A właśnie teraz taką spotkałem". Bo była genialna. Odkryła radioaktywność i nowe pierwiastki: polon i rad. Dostała za to dwa Noble. Jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała profesorską katedrę fizyki na Sorbonie. O tym wszystkim pisze Ewa Nowak: o marzeniach, pasji, chęci poznawania, ale też o miłości i poświęceniu. To historia kobiety, z której powinniśmy być dumni. Trudno oderwać się od kart tej książki.

Trzeci poziom serii Czytam sobie to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką. Seria czytam sobie została przygotowana zgodnie z zaleceniami metodyków.

Informacje dodatkowe o Droga do Nobla: O Marii Skłodowskiej-Curie:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2017-08-30
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Droga do Nobla: O Marii Skłodowskiej-Curie

Droga do Nobla: O Marii Skłodowskiej-Curie - opinie o książce

Bardzo ciekawa ksiazka, napisana przystepnym jezykiem dla dzieci. Moja corka ja uwielbia. W wielkim skrocie przedstawiono najwazniejsze informacje kim byla Maria Sklodowska-Cuire i za co swiat jej dziekuje :)
Polecam

Nikt jeszcze nie wie, że odmieni ona świat nauki. (s. 2)

Nagroda Nobla to najwyższe odznaczenie w dziedzinie nauki. Dwukrotna jej laureatką jest nasza rodaczka – Maria Skłodowska-Curie. Droga do Nobla  to opowieść o życiu i pracy pani Marii.

Była skupiona wyłącznie na nauce. (s. 20)

Maria Skłodowska od początku była ambitna i ciekawa świata. Sama się uczyła, chciała zdobywać wiedzę. Jej droga do celu była wyboista i kręta, ale liczył się ostateczny wynik. A ten przerósł najśmielsze oczekiwania. Dzięki tej książeczce mały czytelnik nie tylko pozna wybitną Polkę i jej niezwykłe osiągnięcia, ale doceni, czym jest nauka, pokonywanie przeszkód, dążenie do celu, praca, praca dla ludzkości, poświęcenie, sukces. A przy tym dowie się, jak żyło się podczas zaborów, jakie prawa miały lub raczej nie miały kobiety.

Wprawdzie książeczka jest nieco obszerna i mało w niej czarno-białych ilustracji, lecz czytanie o pani Marii wciąga od pierwszej strony. W słowniczku wyjaśnione są różne trudne pojęcia, zaś dyplom i naklejki to dodatkowa nagroda dla czytelnika.

Pierwsze koty
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Pierwsze koty

To nie jest zwyczajny rok dla Ady. Szesnastolatka, która chodzi do trzeciej klasy gimnazjum, jest bardzo uzdolniona plastycznie, ale nie do końca...

Sekretnik
Ewa Nowak0
Okładka ksiązki - Sekretnik

"To, że masz problemy, świadczy tylko o tym, że żyjesz. Nie masz chłopaka? Najlepsza przyjaciółka rozgadała wszystkie twoje tajemnice? Rodzice cię...