Droga Krzyżowa. "Inne" rozważania

Data wydania: 2013-02-13
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7660-772-6
Dodał/a książkę: czytam

Dlaczego Droga Krzyżowa „inne” rozważania? Jak podkreśla sam autor: „Droga ta sama, bo krzyżowa – ale z pewnością «inna» trasa: poprzez dzieje Europy i Polski, w żywiole stawania się wolności i wyzwań współczesności, w obecności rodziny i przedstawicieli różnorakich profesji, pod rękę z nie-świętymi i sceptykami, zdobna w malarskie arcydzieła. Nie jest to jednak Droga tylko opowiedziana, ale przeżyta, dokonana”.

Niniejsza publikacja wpisuje się ponadto w duszpasterskie novum, jakim jest XV stacja – Zmartwychwstanie Jezusa. Kończy ona każdą z dziewięciu tematycznych refleksji, ukazując człowieczy los w świetle tego wydarzenia zbawczego, które daje nadzieję na ostateczne zwycięstwo dobra nad złem.

Ks. Rafał Dudała – ur. 1975, duchowny diecezji kieleckiej, absolwent filologii polskiej i teologii, doktorant w zakresie nauki społecznej Kościoła na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Wydał m.in. Kod Jana Pawła II. (Jedność, 2010); stale współpracuje z kwartalnikiem „Więź”.

Odbiorcy:
- przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców; także przeżywających kryzys wiary.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
- oryginalne, pobudzające do zastanowienia refleksje, które z medytacją misterium Męki Pańskiej łączą najważniejsze akty dziejowe w Polsce i Europie, a także – w perspektywie historycznej – zmagania i bolączki współczesnego człowieka
- użyteczny, pastoralny charakter publikacji, na podstawie której można poprowadzić Drogę Krzyżową w konkretnej przestrzeni duszpasterskiej.

Kup książkę Droga Krzyżowa. "Inne" rozważania

Opinie o książce - Droga Krzyżowa. "Inne" rozważania