Dynastia Tudorów 2. Królowa traci głowę

Wydawnictwo: Harper Collins
Data wydania: 2013-08-20
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-276-0126-1
Liczba stron: 360
Dodał/a książkę: izabela81

Ocena: 5 (3 głosów)

W Anglii panuje zamęt. Ciągnący się spór z papieżem w sprawie unieważnienia małżeństwa z Katarzyną Aragońską sprawia, że Henryk VIII coraz bardziej skłania się ku Reformacji. Ustanowienie nowego arcybiskupa jest krokiem, który doprowadzi do zawarcia dawno wyczekiwanego ślubu z Anną Boleyn. Na herbach inicjały „H&K’ zastępowane są nowymi, w których przeplatają się litery „H&A”. To tylko początek nadchodzących zmian. Katarzyna, pozbawiona królewskiego tytułu, zostaje odesłana z dworu i umiera wkrótce po narodzinach pierwszego dziecka nowej królewskiej pary, księżniczki Elżbiety. Wszyscy poddani muszą złożyć przysięgę lojalności wobec Henryka, który zostaje głową nowego kościoła. Od tej chwili każde wystąpienie przeciwko królowi albo nowej religii będzie surowo ukarane. Mijają miesiące, a Henryk wciąż czeka na narodziny syna, powoli tracąc cierpliwość. Anna wie, że nie pozostało jej wiele czasu… Doskonała powieść oparta na drugim sezonie nakręconego z rozmachem serialu The Tudors, nadawanego w wielu krajach i kilkukrotnie nagrodzonego nagrodą EmmyŸ, telewizyjnym odpowiednikiem OscarówŸ. Opowiada o burzliwym związku króla Henryka VIII z Anną Boleyn, od zawarcia długo wyczekiwanego małżeństwa aż do jego dramatycznego końca.

Kup książkę Dynastia Tudorów 2. Królowa traci głowę

Opinie o książce - Dynastia Tudorów 2. Królowa traci głowę

Avatar użytkownika - kjakksiazka
kjakksiazka
Przeczytane:,
Nie jestem specjalistą i znawcą powieści historycznych. Szkolne wspomnienia związane z datami, terminami zniechęciły mnie do zagłębiania się w losy postaci związanych z tą dziedziną nauk humanistycznych. W przypadku Dynastii Tudorów było całkiem inaczej. Moja ciekawość została wzbudzona w dniu, gdy premierę miała książka ‘Dynastia Tudorów. Król, Królowa i Królewska Faworyta’. Pierwszy tom czytałam z dystansem, który pozostał do końca pozycji. Inaczej było w przypadku kontynuacji ‘Dynastia Tudorów. Królowa traci głowę’. Książka od A-Z całkowicie powalająca na łopatki. Dlaczego? Po kolei. Powieść nadal napisana na podstawie scenariusza słynnego serialu emitowanego w telewizji, różniąca się jedynie autorstwem należącym do Elizabeth Massie. Sam fakt zmiany autora zachęca do sprawdzenia na własnej skórze, czy odczujemy różnicę. Przyznam szczerze, że druga odsłona historii Tudorów pochłonęła mnie bez reszty. Przede wszystkim Anna Boleyn, nowa żona Henryka VIII oraz królowa Anglii wprowadza do powieści powiew kobiecej intrygi. Postać wykreowana jest w sposób odzwierciedlający twardo stąpającą i wyrachowaną panią dworu, która potrafi zuchwale dbać o własny interes. Właściwie cała powieść poświęcona jest Annie i jej życiu na włościach króla będącego jednym z reformatorów kościoła w Anglii. Wątki ...
(czytaj dalej)
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2014-01-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014 ,
Drugi tom, który powstał na podstawie znanego serialu The Tudors już za mną. Został on napisany przez inną autorkę. Czy z korzyścią? Miłość króla Henryka VIII i Anny Boleyn kwitnie w najlepsze na co musi patrzeć zrozpaczona królowa Katarzyna. W końcu udaje im się dopiąć swego, ale czy Anna da królowi wymarzonego dziedzica? Co stanie się jeśli nie? Kolejny tom, który został przeze mnie połknięty. Historia znów jest wierna faktom, poszperałam więcej i wiele z takich nawet nic nie znaczących wydarzeń zostało potwierdzonych. Brawo za taką skrupulatność. Co muszę pochwalić to styl, który wraz z nową autorką znacznie się poprawił. Już zdarza się więcej ciekawych opisów, a mniej dialogów. Bardzo dobrze. Reszta utrzymała poziom z tomu pierwszego i nie pozostaje mi nic innego jak polecić wam tę pasjonującą historię.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2014-01-14, Ocena: 5, Przeczytałam, WYZWANIE 2014-52 książki,
Czyta się niczym książkę przygodową z elementami romansu, język przystępny dla czytelnika. Czyta się z wypiekami na twarzy!
Link do opinii
Avatar użytkownika - onceuponinbook
onceuponinbook
Przeczytane:2014-12-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Dynastia Tudorów. Bądź wola twoja
Michael Hirst, Elizabeth Massie0
Okładka ksiązki - Dynastia Tudorów. Bądź wola twoja

Anna Boleyn zostaje stracona, a na północy kraju wybucha katolicka rebelia. Królewska armia daje powstańcom krwawą lekcję. Henryk nie spocznie, dopóki...

Reklamy