Dysputy problemowe "O synderezie", "O sumieniu"

Wydawnictwo: KUL
Data wydania: 2010-12-06
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7363-990-4
Dodał/a książkę: azetka79

TEKST ORYGINALNY I PRZEKŁAD S. Thomae Aquinatis - Quaestiones disputatae De synderesi Św. Tomasz z Akwinu - Dysputy problemowe O synerezie (tłum. Aleksander Białek) S. Thomae Aquinatis - Quaestiones disputatae De conscientia Św. Tomasz z Akwinu - Dysputy problemowe O sumieniu (tłum. Aleksander Białek) STUDIA I KOMENTARZE Andrzej Maryniarczyk SDB - Czym jest syndereza? Analiza pierwszego artykułu kwestii "De synderesi" Mieczysław A. Krąpiec OP - Funkcja prasumienia (synderezy) w życiu moralnym człowieka Artur Andrzejuk - Syndereza i sumienie w tekstach św. Tomasza z Akwinu Katarzyna Stępień - Syndereza a prawo naturalne Andrzej Maryniarczyk SDB - Czym jest sumienie? Analiza pierwszego artykułu kwestii "De conscientia" Zbigniew Pańpuch - Sumienie w perspektywie historycznych początków myślenia moralnego. Od Homera do Sokratesa Ks. Jan Krokos - Punkt wyjścia Tomaszowej nauki o sumieniu Mieczysław A. Krąpiec OP - Sumienie i refleksja Mieczysław A. Krąpiec OP - Zagadnienie "wiązania w sumieniu" Mieczysław A. Krąpiec OP - Człowiek - suwerenny podmiot Ks. Tomasz Duma - Problem sumienia w encyklice "Veritatis splendor"

Kup książkę Dysputy problemowe "O synderezie", "O sumieniu"

Opinie o książce - Dysputy problemowe "O synderezie", "O sumieniu"

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2015-12-28, Ocena: 6, Przeczytałam,
lubię takie publikacje, trudne, ale rozwijające