Dziedzic czarodziejów

Tom 2 cyklu Kroniki Dziedziców

Szesnastoletni Seph McCauley w ciągu ostatnich trzech lat był nieustannie wyrzucany z kolejnych szkół. Powodem był szereg magicznych wypadków - a ostatnio tragedii - które zdają się go prześladować. Seph jest czarodziejem, sierotą bez żadnej wiedzy o swojej mocy, która staje się coraz większa i coraz częściej wymyka się spod kontroli.

Po spowodowaniu pożaru w nocnym klubie Seph zostaje odesłany do Szkolnej Przystani, szkoły męskiej na odludziu w Maine. Z początku wydaje się, że to będzie spełnienie jego marzeń. Gregory Leicester, dyrektor szkoły, obiecuje uczyć go czarodziejstwa i przyjąć do tajemniczego zgrupowania czarodziejów. Radość Sepha gaśnie, gdy chłopiec dowiaduje się, że ta nauka ma wysoką cenę, a Leicester pragnie wykorzystać moc swoich uczniów do własnych celów.

Informacje dodatkowe o Dziedzic czarodziejów:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2013-09-11
ISBN: 978-83-64297-04-5
Tytuł oryginału: Wizard Heir
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Dziewońska Dorota

Kup książkę Dziedzic czarodziejów

Dziedzic czarodziejów - opinie o książce

Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-07, Ocena: 4, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Drugi tom Kronik Dziedziców. Trzyma poziom pierwszej części. Fajna historyjka, wciągająca, poznasz nowych bohaterów i spotkasz starych.
Avatar użytkownika - kasiulek17
kasiulek17
Przeczytane:2014-12-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Nadszedł czas na zmierzenie się z druga częścią serii ,,Kroniki Dziedziców" Cindy Williams Chimy. Po Dziedzicu Wojowników, przyszedł czas na Dziedzica Czarodziejów. Jak widać przerwa pomiędzy tomami nie trwała długo. Byłam bardzo zainteresowana dalszymi losami bohaterów, pomimo tego, że Dziedzic Wojowników wydawał się zakończoną historią. Poznajemy szesnastoletniego Sepha McCauleya, który niestety w ostatnich latach nie potrafił na dłużej zagrzać miejsca w jednej szkole. Spowodowane to było zmagazynowaniem w jego ciele niesamowitej ilości magii, bo jak się okaże z czasem, chłopak jest czarodziejem i nie do końca potrafi sobie poradzić ze swoją mocą. Nie ma opiekuna, który wie, co się dzieje z chłopakiem i mógłby mu pomóc. Nie ma rodziców, jego opiekunka już jakiś czas temu zmarła, jedynym, kto trzyma pieczę nad nim to adwokat, który zajmuje się jego sprawami. Niestety przychodzi czas, że czara się przelewa i chłopak zostaje wysłany do ,,Szkolnej przystani". Szkoły, w której właśnie są umieszczeni chłopcy, którzy nie potrafią odnaleźć się w rzeczywistości. ,,Szkolna przystań" znajduje się na odludziu w Maine, miejsce to nie jest przypadkowe, gdyż ma poprzez swoje umiejscowienie spowodować, że przebywający tam chłopcy się wyciszą i będą panować nad własnym zachowaniem. Dyrektorem ośrodka jest Gregory Leicester, który obiecuje Sephowi, że pomoże mu panować nad jego mocą. Jak się okaże, dyrektor ma wobec chłopaka niecne plany i Seph znajdzie się w samym centrum walki pomiędzy Magicznymi Gildiami. Gdy całkiem niedawno zakończyłam lekturę Dziedzica Wojowników, oczekiwałam, że kolejna część to będzie jej kontynuacja. Jednak nie jest tak od samego początku, gdyż poznajemy nowych bohaterów, którzy dopiero po czasie zorientują się w jak niebezpiecznej sytuacji się znaleźli. Oczywiście nie zabrakło bohaterów z poprzedniej części. Pojawi się zarówno zaklinaczka Linda Downey i czarodziej Leander Hastings, którzy bardzo mocno namieszają. Linda oznajmia, że znała rodziców Sepha - czy na pewno? Pojawią się również wojownicy Jack Swift i Ellen Stephenson. Oczywiście nie należy zapominać o uczniu ,,Szkolnej przystani", Jasonie Haley`u, który jako jedyny potrafił przeciwstawić się magii dyrektora szkoły, a w związku ze swoją wiedzą bardzo pomoże Sephowi. Pojawi się również ktoś nowy - Elicytor. Kim jest i jakie posiada umiejętności? Pozostało przeczytać książkę. Dziedzic Czarodziejów, trzyma poziom poprzedniego tytułu cyklu ,,Kronik Dziedziców". Tak jak to było w poprzednim tomie, tak również tutaj, historia skupia się na jednym bohaterze przepełnionym mocą. Dziedzic Czarodziejów, zdradzi niesamowite tajemnice, a nawet tę główną - kim jest Smok? Tylko nie do końca potrafię temu zawierzyć, że Smokiem jest... nie przecież Wam nie zdradzę, kto. Jednak ta informacja pobudza wyobraźnię w trakcie lektury, gdyż chciałam wiedzieć jeszcze więcej. Mam wrażenie, że to zamierzony zabieg autorki, aby nakierować myśli czytelnika na tego konkretnego bohatera. Tu podobnie jak w poprzedniej części mamy wartką akcję, pełną intryg i niesamowitej magii. Cinda Williams Chima potrafi zainteresować czytelnika, i pomimo, że ten cykl skierowany jest do młodzieży to tak naprawdę nie da się tego odczuć przy lekturze. Książka wciąga od samego początku, i nie wiadomo, kiedy, przewracamy już ostatnią stronę. Podobnie jak polecałam Dziedzica Wojowników, tak również jest w tym wypadku, tej serii nie można ominąć, nie można przejść obojętnie, gdyż to ciekawa lektura, która przyniesie mnóstwo satysfakcji.
Avatar użytkownika - Ashka
Ashka
Przeczytane:2019-03-19, Przeczytałam, Mam,

Druga część "Kronik Dziedziców" to nowi bohaterowie, nowe przygody i nowe zagrożenia. Jak w poprzedniej, na początku niewiele się dzieje, choć jest ciekawiej niż w pierwszym tomie. Akcja dopiero później anbiera tempa, aż do wybuchowego finału. Lekka książka, szybko się czyta.

Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2018-05-04, Ocena: 4, Przeczytałem, 26 książek 2018, 12 książek 2018,
Avatar użytkownika - Alegz
Alegz
Przeczytane:2015-07-14, Ocena: 5, Przeczytałam,
Dziedzic Smoka
Cinda Williams Chima0
Okładka ksiązki - Dziedzic Smoka

Konstytucja, która miała zapobiegać wojnom między czarodziejami, została skradziona i Trinity musi się przygotować na możliwy atak. Każdy robi to, co potrafi...

Dziedziczka guślarzy
Cinda Williams Chima0
Okładka ksiązki - Dziedziczka guślarzy

Kruchy pokój między czarodziejami a pozostałymi gildiami (wojownikami, wróżbitami, zaklinaczami i guślarzami) wciąż wisi na włosku, a potężne siły wewnątrz...