Dziedzictwo: Tom 1

Tom 4 cyklu Eragon

Do niedawna Eragon, Smoczy jeździec, był biednym synem farmera, a jego smoczyca Saphira jedynie błękitnym kamieniem w lesie. Długie miesiące treningów i bitew przyniosły zwycięstwa i nadzieję, ale także wielkie straty. Mimo to najważniejsza bitwa ciągle przed nimi: czeka ich ostateczna rozgrywka z Galbatoriksem.
Kiedy to już nastąpi, będą musieli być wystarczająco silni, by go pokonać. Bo jeśli nie oni, nikt nie podoła temu zadaniu. Nie będzie też drugiej szansy.Smok i jego jeździec zaszli dalej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać, ale czy uda się im obalić złego króla i przywrócić sprawiedliwość w Alagaësii. I jeśli nawet, to za jaką cenę?

Informacje dodatkowe o Dziedzictwo: Tom 1:

Dziedzictwo: Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2017-08-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Dobra kontynuacja Eragona. Chłopiec i jegi smok stają się coraz sielniejsi ale nie dość by spotkać się i pokonać władcę Imperium. Oboje  i serce serc wyruszają do zapomnianego miasta jeźdźców by znależć pomoc. NIe wiedzą jednak jaka i skąd ona nadejdzie. Zyskają jednak poteżnych pomocników i nadzieję na przyszłość.

Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Oto pierwszy tom zakończenia światowego bestsellera, cyklu ,,Dziedzictwo".Długie miesiące nauki i walki przyniosły zwycięstwa i nadzieję, ale też rozpacz i niepowetowane straty. Czy zdołają obalić złego króla i przywrócić Alagaësii pokój i sprawiedliwość? A jeśli tak, to za jaką cenę?
Avatar użytkownika - krasu
krasu
Przeczytane:2015-10-11, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Zbliża się ostateczne rozwiązanie. Siły Vardenów, wspomaganych przez armię kotołaków dowodzonych przez króla Półłapego i królową Łowczynię Cieni zmierzą się z Imperium. Po zdobyciu Belatony, przyszedł czas na Dras-Leonę i świątynię oddającą częśc Ra' zacom u podnóża Helgrindu. Przedsięwzięcie to będzie wymagało mnóstwa czasu, ludzi i pomysłowości. Z karzdą chwilą sprzymierzone rasy są coraz słabsze i im dłużej trwa oblężenie, tym wszystko zawisnie na ostrzu noża, gdy ruszą na Uru' baen. Roran popisze się pomysłowością i kunsztem prowadzenia ataku, podczas oblężenia miasta Aroughs, które mogłoby zagrozic siłom Vardenów. Jak potoczą się losy naszych bohaterów, kto wygra tę bitwę i zadecyduje o przyszłych losach Alagaesii?
Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
czyta się bardzo szybko i przyjemnie jak zawsze dużo akcji, humoru i przygód
Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2013-07-12, Ocena: 6, Przeczytałam,
Vardeni są coraz bliżej Ur?'baen'u. Pokonując i podbijając kolejne miasta, są coraz bardziej zdziesiątkowani i wycieńczeni. Nawet Eragon z Saphirą zaczynają zdawać sobie sprawę z faktu, że nie są przygotowani na spotkanie z Galbatorixem. Czy Glaedr w końcu otrząśnie się po stracie swojego Jeźdźca i bohaterowie zaczną mieć wsparcie w smoku krytym w Eldunari? Co przyniesie chęć podboju Dras-Leony? I z czym w końcu wiąże się wyprawa Eragona wraz z Saphirą do Vroengardu? Kolejna część (chociaż krótsza niż wcześniejsze) wzbudziła we mnie te same odczucia co poprzednie. Przeżywałam z bohaterami wielkie zwycięstwa i gorycz porażki. W stosownych momentach wstrzymywałam oddech, a chwila jaką trwało przewrócenie kartki była dla mnie wiecznością. I tylko mam żal, bo zdaję sobie sprawę, że przede mną ostatnia przygoda z Eragonem i Saphirą.
Avatar użytkownika - byska1
byska1
Przeczytane:2014-01-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Przeczytałam,
Eragon z Saphirą wraz z Nasuadą zawierają sojusz z królem kotołaków Grrimrem Półłapym. Od tej chwili magiczne stworzenie stają się członkami Vardenów. Ciężarna przybyszka z Carvahall, Elain zaczyna rodzić. Elfka Arya pomaga przy porodzie. Niestety dziewczynka, Nadzieja rodzi się z kocią wargą, Eragon czarami naprawia twarz dziewczynki. Vardeni docierają do Dras-Leony, którą strzegą Murtagh i Cierń. Eragon ćwiczy walkę na mieczę z elfami i strasznie go denerwuje że często z nimi przegrywa, że nie jest dość szybki i zwinny. Eragon zaczyna ćwiczyć walki a Arayą ale tym razem pod okiem Eldunari Gleadra. Jeod znajduje tunel znajdujący się pod Dras-Leoną. Eragon, Arya, Wyrden, Angela i Solembum podejmują się misji zbadania tunelu. Niestety zostają schwytani przez kapłanów Helgrindu. Wyrden ginie przebity szpikulcami wypełnionymi energią. Okazuje się, że nie czczą oni Helgrindu, lecz Dawne Istoty , którymi są Ra'zacowie. Po walce Vardeni odpoczywają w obozie. Nagle atakują ich Murtagh i Cierń i porywają Nasuadę. Odbywa się konklawe królów, w której zostaje uzgodnione że to Eragon zostaje przywódcą Vardenów.
Avatar użytkownika - esperanza
esperanza
Przeczytane:2014-07-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Opinia dostępna na: http://esperazna.blogspot.com/2014/07/dziedzictwo-tom-1.html
Avatar użytkownika - pajeja88
pajeja88
Przeczytane:2013-01-04,
Mogę polecić tą książkę nie tylko dla wytrwałych fanów gatunku jak też dla tych którzy przygodę dopiero zaczynają. Język porywa, a wizja pięknego tajemniczego świata zagości w naszej głowie na długo. Poleją się łzy smutku i śmiechu, obojętnie ile lat mamy. Spotkałam się kiedyś z opinią, że książka ta jest przeznaczona raczej dla młodszych czytelników. Zupełnie się z nią nie zgadzam, każdy znajdzie w niej inne wartości.
Avatar użytkownika - Irja
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Brisingr
Christopher Paolini0
Okładka ksiązki - Brisingr

Eragon i jego smoczyca Saphira ledwie uszli z życiem z ogromnej bitwy z wojownikami Imperium na Płonących Równinach. Teraz muszą stawić czoło kolejnym...

Najstarszy
Christopher Paolini0
Okładka ksiązki - Najstarszy

Eragon – bohater trylogii Dziedzictwo, młody wiejski chłopak znajduje niebieski kamień i przynosi go do domu. Ale zanim udaje mu się sprzedać go...