Cztery łabędzie

Tom 4 cyklu Poldark

Szósta część sagi rodu Poldarków

Kornwalia, 1795-1797.

Z pozoru wydaje się, że Ross Poldark - obecnie uważany za kogoś w rodzaju bohatera wojennego - może spokojnie cieszyć się zdobytym z trudem bogactwem, lecz nagle staje przed nim nowy dylemat. W jego żonie Demelzie zakochuje się młody oficer marynarki wojennej.

Cztery kobiety, których życie jest związane z życiem Rossa - cztery łabędzie - stają w obliczu kryzysu. Dla żony Rossa, Demelzy, dla jego młodzieńczej miłości Elizabeth, dla Caroline, która niedawno poślubiła jego przyjaciela, oraz dla nieszczęśliwej Morwenny Chynoweth nadchodzi czas niepokojów i konfliktów.

Niezrównany Winston Graham [...] wszystko, co najlepsze, i jeszcze więcej.

,,The Guardian"

Winston Graham jest autorem czterdziestu powieści, między innymi The Walking Stick, Angell, Pearl and Little God, Stephanie oraz Tremor. Jego książki przełożono na wiele języków, a głośna saga rodu Poldarków stała się kanwą dwóch seriali telewizyjnych emitowanych w dwudziestu czterech krajach. Na podstawie ósmej części cyklu o Poldarkach, The Stranger of the Sea, powstał dwugodzinny film telewizyjny. Pięcioodcinkowy serial oparty na wczesnej powieści The Forgotten Story zdobył srebrny medal na Nowojorskim Festiwalu Filmowym. Sześć książek pisarza zaadaptowano na potrzeby kina; najbardziej znana ekranizacja to Marnie w reżyserii Alfreda Hitchcocka. Winston Graham był członkiem Królewskiego Towarzystwa Literackiego i w 1983 roku otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Zmarł w lipcu 2003 roku.

Informacje dodatkowe o Cztery łabędzie:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2017-05-24
Tytuł oryginału: The Four Swans

Kup książkę Cztery łabędzie

Cztery łabędzie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2017-06-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
"Za każdym razem, kiedy sięgam po kolejną część sagi o Poldarkach, mam wrażenie, że wracam do domu... Do miejsca, które już dobrze znam i które zdążyłam pokochać z całego serca. Wsiąkłam na dobre w ten świat i zżyłam się z jego bohaterami. Momentami żałuję wręcz, że nie istnieją naprawdę... Z przyjemnością odwiedziłabym Namparę i wybrała się na dłuższy spacer po zatoce u boku Demelzy, albo zajrzała do Caroline, by dowiedzieć się, co też ciekawego myśli na temat swoich sąsiadów." Całość na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/cztery-labedzie-winston-graham/ Zapraszam :)
Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-06-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018,

Kolejny tom Poldarka nie zawodzi! Powiem nawwt więcej – czytało mi się go znakomicie (mam nadzieję, że kolejne też tak „połknę” ;) ).

Na pierwszy plan wysuwają się tutaj cztery kobiety – Elizabeth, Demelza, Caroline i Morwenna.

Niezmiennie nie znoszę tej pierwszej – wielka damulka, która nie wie, czego chce. Nadal mam nadzieję, że wkrótce zniknie, albo jej rola zostanie ograniczona do minimum. Od jej ślubu z Georgem jest nie do zniesienia.

Demelza zaczęła mi działać na nerwy przez Hugh Armitage’a. Nie wiem, jak mogła mu ulec, ale to tylko moja opinia :) Może i ma on swój urok, ale mnie nie zachwycił. Oczywiście kiedy Demelza pozwoliła mu na więcej wręcz krzyczałam na książkę (a podobno czytanie uspokaja ;) ), a raczej na Demelzę. Może i podświadomie chciała się odegrać za to, co Ross zrobił z Elizabeth, ale… No, w każdym razie nie postąpiłabym tak jak ona.

Caroline zaczęła troszkę mnie irytować. Może dlatego, że straciła troszkę swojej zadziorności, którą tak uwielbiałam w poprzednich tomach. Może jest to spowodowane tym, że musi się „dotrzeć” z Dwightem w małżeństwie. Mam jedynie nadzieję, że w kolejnych częściach wróci ta „dawna” Caroline.

Morwenna… Co mogę o niej napisać? Strasznie mi jej szkoda. Nie raz i nie dwa przeklinałam Ossiego za to, jakim jest draniem. Liczę na to, że uwolni się ona od niego i znajdzie szczęście (być może u boku Drake’a, ale nie liczę na to za bardzo niestety :( ).

Dla Rossa pojawia się nowa szansa – dostaje propozycję zostania posłem do Izby Gmin, którą przyjmuje. Jak będzie więc dzielił czas między Londyn i Namparę? Czy mu się to uda? Czas pokaże ;)

W każdym razie – ruszam prędko do kolejnego tomu. Jestem pewna, że wciągnie mnie tak jak ten właśnie skończony.

Avatar użytkownika - NicoMinoru
Przeczytane:2018-04-28, Przeczytałam, 26 książek 2018,
Ross Poldark
Winston Graham0
Okładka ksiązki - Ross Poldark

Ross Poldark, zmęczony krwawą wojną w Ameryce, wraca do domu w Wielkiej Brytanii. Długo wyczekiwane spotkanie z bliskimi ma jednak gorzki smak: jego ojciec...

Demelza
Winston Graham0
Okładka ksiązki - Demelza

Druga część sagi rodu Poldarków. Nadchodzą burzliwe czasy poddające próbie małżeństwo i miłość Demelzy Carne i Rossa Poldarka. Wysiłki kobiety...