Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 25. Ćwierćwiecze pontyfikatu

Data wydania: 2010-06-08
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-7553-090-2
Dodał/a książkę: takahe

Fotograficzna kronika dwudziestego piątego roku pontyfikatu Jana Pawła II. Najpiękniejsze zdjęcia z najważniejszych uroczystości i wydarzeń, które odbyły się między 24 grudnia 2002 a 22 października 2003. Z ćwierćwieczem pontyfikatu zbiegło się wiele innych jubileuszy i bardzo ważnych, szczególnie dla Polaków, wydarzeń. Papież przewodniczył celebracjom uroczystości roku liturgicznego. Mimo brzemienia wieku nadal wytrwale wzywał do pojednania: w Watykanie odbywały się ekumeniczne spotkania z przedstawicielami innych wyznań i delegacjami zagranicznymi. Z wizytą przybywali też rodacy, m.in. przedstawiciele wydawnictwa Biały Kruk, którzy zaprezentowali Ojcu Świętemu jubileuszowe wydanie „Tryptyku Rzymskiego”. W Polsce obchodzono jubileusz 750-lecia kanonizacji św. Stanisława Biskupa. Na dzień 83. urodzin Jana Pawła II przypadła kanonizacja m.in. bł. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. m. Urszuli Ledóchowskiej. Wśród rzesz wiernych, wypełniających Plac św. Piotra, było ponad 20 tys. Polaków. Jan Paweł II, niestrudzony głosiciel Słowa Bożego, odwiedził w tym roku Hiszpanię, szczególną uwagę poświęcił jednak krajom słowiańskim – pielgrzymował do Chorwacji, Bośni i Hercegowiny, Słowacji. Zarówno w Watykanie, jak i w Polsce uroczyście świętowano 25-lecie pontyfikatu Ojca Świętego. W październiku Papież wyniósł także do chwały ołtarzy Matkę Teresę z Kalkuty, której dzieło tak bardzo cenił. Podczas konsystorza mianował kardynałem m.in. polskiego biskupa, ks. Stanisława Nagyego. Zdjęciom autorstwa dwóch papieskich fotografów – Adama Bujaka i Arturo Mariego – towarzyszą fragmenty homilii, przemówień i rozważań Jana Pawła II.

Kup książkę Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 25. Ćwierćwiecze pontyfikatu

Opinie o książce - Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 25. Ćwierćwiecze pontyfikatu

Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 4. Czas stanu wojennego
Jan Paweł II, Adam Bujak, Arturo Mari0
Okładka ksiązki - Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 4. Czas stanu wojennego

Album przybliża najistotniejsze wydarzenia kolejnego roku Pontyfikatu Jan Pawła II - od 16 października 1981 do 16 października 1982 r. Pośród licznej...

Jan Paweł II, Adam Bujak, Arturo Mari0
Okładka ksiązki - Dzieje wielkiego pontyfikatu Jana Pawła II. Rok 24. W świetle Bożego Miłosierdzia

Kolejną rocznicę pontyfikatu jak zwykle świętowali z Janem Pawłem II rodacy, którzy licznie przybywali do Rzymu na audiencje generalne. Na październik...