Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2011-11-11
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788375020250
Liczba stron: 570
Dodał/a książkę: siloe

Ocena: 5.7 (10 głosów)

Dzienniczek zawiera osobiste zapiski s. Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym miłosierdziu. Niezwykłe dzieło duchowe, zachwycające swą prostotą i mądrością. Kieruje ono do każdego z nas osobiste wezwanie do bezgranicznego zawierzenia Bogu, który jest „samym Miłosierdziem”.

Kup książkę Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej

Opinie o książce - Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej

Avatar użytkownika - Mamalea
Mamalea
Przeczytane:2014-07-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 2014,
Książka, która potrafi odmienić życie! Około 800 stron osobistych przemyśleń, rozmów z Bogiem, opisów przeżyć i doświadczeń świętej siostry Faustyny. Faustyna, młoda dziewczyna bez wykształcenia, pisze prostym językiem, z jej tekstów bije szczerość, poruszająca serce czytelnika. "Dzienniczek" przybliża nie tylko jej życie, ale przede wszystkim uświadamia SENS każdego życia ludzkiego. Dzięki siostrze Faustynie poznajemy lepiej Boga, a zwłaszcza Jego miłosierdzie, będące "ostatnią deską ratunku" przed "grożącą" nam sprawiedliwością. Książka ta daje nadzieję nawet największemu grzesznikowi, jedynym warunkiem jest otwarcie własnego serca, bo bez naszej zgody Bóg nie może działać w duszach naszych... Z jednej strony trudno nie podziwiać Faustyny za jej wewnętrzną siłę i odwagę w wypełnianiu Woli Bożej, z drugiej, poprzez opisy różnych wątpliwości i ludzkich odruchów, takich jak wstręt przed ucałowaniem brudnego dziecka, widzimy w niej również kogoś zwyczajnego, jednego z nas, a to z kolei dodaje nam mocy w próbach naśladowania jej. Do tego jej ciągłe uniżanie się, podkreślanie własnej nędzy i tego, że wszystko, co dobre w niej, pochodzi od Boga, również motywuje do podążania jej śladami i oddania się w ręce Trójcy Świętej. Pokora, miłość, posłuszeństwo, skupienie w milczeniu, nadzieja poprzez modlitwy - dziś mało popularne, a jednak bardzo ważne elementy wartościowej egzystencji, egzystencji, której zakończeniem może być nieskończone i niewyobrażalne Szczęście. Pozycja obowiązkowa, zwłaszcza dla grzeszników, a któż nim nie jest?
Link do opinii
Avatar użytkownika - Silence87
Silence87
Przeczytane:2014-04-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Piękna i cudowna książka.Warta przeczytania
Link do opinii
Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2013-08-29, Przeczytałam,
to się czyta i trzeba przeczytać!!!!
Link do opinii
Avatar użytkownika - owuwu
owuwu
Przeczytane:2013-08-01, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Poruszające i zmieniające życie zapiski świętej. Polecam.
Link do opinii
To dość gruba książka. ;) Warta jest jednak uwagi. Wspomnienia, dzięki którym można wgłębić się w samo przeżywanie siostry Faustyny objawień i życia w zakonie jest czymś na prawdę niezwykłym. Bardzo ją podziwiam, choć by za samo to, że nie oczerniała ludzi, którzy byli dla niej bardzo nie przyjemni i skutecznie utrudniali jej drogę ku boskiej doskonałości. Ta jej ofiarność i całkowita ufność w boski plan jest nie do ogarnięcia. Można by pomyśleć, że to wariatka, ale próbując patrzeć na świat jej oczami już nie myśli się o niej w tak nieprzyjemnych kryteriach. To dość trudna, choć za razem prosta książka. Zrozumie ją jedynie ten, który tego chce.
Link do opinii
Avatar użytkownika - dorocia
dorocia
Przeczytane:2015-09-06, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - AgnieszkaG
AgnieszkaG
Przeczytane:2015-06-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2015-05-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Mam,
Avatar użytkownika - zosia29
zosia29
Przeczytane:2015-04-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - KasiaiDaniel
KasiaiDaniel
Przeczytane:2013-10-22, Ocena: 4, Przeczytałem, 2013,
Reklamy