Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę

Podróż na sam kraniec magii

Jeśli magia ma gdzieś swój początek, to czy może się nagle skończyć?

Amelia dobrze wie, że aby spełniły się wszelkie życzenia, wystarczy poprosić o to starego, dobrego Ojca Gwiazdkę. Ale od pewnego czasu magia, w którą tak gorąco wierzy, zaczyna blaknąć, a sam Święty Mikołaj martwi się już nie tylko realizacją nierealnych marzeń. Smutne elfy, renifery spadające z nieba, złośliwe trolle... Wszystkie te nieszczęścia zwiastują odwołanie świąt.

Amelia nie jest jednak zwykłą dziewczynką. I - jak Ojciec Gwiazdka szybko się przekona - jeśli święta mają zostać uratowane, sam może nie podołać temu zadaniu...

,,Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę wzrusza i zarazem wywołuje ataki śmiechu. Wspaniała, rodzinna lektura".

Małgorzata J. Berwid, dziennikarka i animatorka kultury

,,Matt Haig zachwyca".

Stephen Fry, brytyjski aktor i komik

,,Ta trochę niesforna, a jednocześnie niezwykła opowieść jest prawdziwą perełką".

,,Kirkus Reviews"

Informacje dodatkowe o Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2017-10-30
Tytuł oryginału: The Girl Who Saved Christmas

Kup książkę Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę

Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę - opinie o książce

Amelia nigdy nie miała łatwego życia, ale zawsze wierzyła i miała nadzieję, a wiara i marzenia mogą zdziałać cuda. Najlepiej wie o tym Ojciec Gwiazdka, bo tylko magia napędzana wiarą może sprawić, by święta się odbyły. Kiedy renifery spadają z nieba, trolle atakują Elfi Jar, Ojciec Gwiazdka musi zmobilizować wszystkie siły, by ocalić dziewczynkę o największej sile marzeń, bo tylko ona może uratować święta!

Piękna, ponadczasowa i wartościowa powieść dla dzieci. Ja dzieckiem nie jestem już od wielu lat, jednak ta historia przeniosła mnie w czasie i poczułam prawdziwą magie świąt! „Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę” to druga świąteczna książka Matta Haiga i choć można czytać ją bez znajomości pierwszej powieści, to jest również kontynuacją losów Mikołaja.

Narracja pozwala śledzić losy zarówno Ojca Gwiazdki, Amelii, jaki i Nuśki i jej syna. Początek książki jest nieco przygnębiający, a los małej Amelki mocno mnie poruszył. Akcja powieści toczy się w roku 1841 i wiele rodzin borykało się z biedą. Amelka pomimo młodego wieku doświadczyła wielu krzywd i serce boli, tym bardziej że los dziewczynki wydaję się bardzo realny. Ojciec Gwiazdka jest nadal wspaniały, kochany i bardzo radosny. Jego optymizm nie zna granic, a dobro dla innych robi wrażenie. Elfy są sympatyczne, lecz zaskoczą pewnie niejednego czytelnia.

Od pierwsze strony akcja jest zawrotna i absorbująca. Nieoczekiwane zwroty akcji. Autor porusza ważne tematy, ale też wprowadza dużo humoru! Świetna zabawa, prawdziwa przygoda i niezapomniane wrażenia z lektury - gwarantowane! Piękne ilustrację, które idealnie pasują do stylu tej książki, są miłym dodatkiem!

„Dziewczynkę, która uratowała Gwiazdkę” można przeczytać teraz, lub za pięćdziesiąt lat i nic nie starci na wartości. Piękna opowieść o sile marzeń i nadziei, a co najważniejsze porusza serce czytelnika. Nie tylko dla dzieci, bo i dorośli powinni przeczytać tę z pozoru dziecięcą powieść, bo dzięki niej przypomnimy sobie, co tak naprawdę jest ważne w życiu. Czy te wszystkie rzeczy, o których marzymy są nam do szczęścia potrzebne? Często gubimy się w konsumpcjonizmie i zapominamy o bliskich, a Matt Haig w piękny i łatwy sposób pokazuję, że miłość, dobro i nadzieją są najważniejsze! 8/10!

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2023-11-30, Ocena: 4, Przeczytałam, Moje 2023,
Wróżka Prawdomówka
Matt Haig0
Okładka ksiązki - Wróżka Prawdomówka

Zabawna i urocza opowieść o wróżce, która jak koty, co muszą miauczeć, musiała mówić prawdę. Każdego dnia i gdziekolwiek, by się znalazła. Ten przymus...

Jak zatrzymać czas
Matt Haig0
Okładka ksiązki - Jak zatrzymać czas

Rozgrywająca się na przestrzeni wieków opowieść o mężczyźnie zagubionym w czasie, kobiecie, która jest w stanie go uratować i o tym, co to...