Dżihadystka. Relacja z wnętrza komórki rekrutacyjnej Państwa Islamskiego

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2015-05-13
Kategoria: Literatura faktu
Dodał/a książkę: elibri

Chcąc poznać mechanizmy rekrutacyjne Państwa Islamskiego, dziennikarka decyduje się na wcielenie w rolę naiwnej, młodej dziewczyny gotowej do przyłączenia się do dżihadu. Kontynuując mistyfikację, zakłada hidżab i powoli przeistacza w uległą muzułmankę. Do kontaktów z islamistami używa awatara o imieniu Melodie. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość od Abu Bilela, 38-letniego dżihadysty mieszkającego na syryjskich terenach kontrolowanych przez Państwo Islamskie (PI).

Kontakty z terrorystą przenoszą się na Skype'a.

Mężczyzna prawie natychmiast namawia ją do wyjazdu, a niedługo później małżeństwa, odwołując się do ,,prawdziwej" wiary i konieczności walki z niewiernymi.

Podróż stanowić ma ostatni etap zbierania materiałów do reportażu. Anna planuje ją w najdrobniejszych szczegółach i wyrusza zgodnie z tym planem. Wszystko jednak potoczy się inaczej...

Dzisiaj, obłożona fatwą, ukrywa się pod pseudonimem w obawie przed bojownikami jej niedoszłego męża - prawej ręki Abu Bakra al-Baghdadiego - szefa Państwa Islamskiego.

Kup książkę Dżihadystka. Relacja z wnętrza komórki rekrutacyjnej Państwa Islamskiego

Opinie o książce - Dżihadystka. Relacja z wnętrza komórki rekrutacyjnej Państwa Islamskiego

Avatar użytkownika - Dzoanaa
Dzoanaa
Przeczytane:2016-01-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2016, Mam,
Książka warta polecenia, czyta się jak dobry kryminał, jednocześnie zdając sobie sprawę, że ta historia wydarzyła się naprawdę. "Dżihadystka" to książka która dotyka bardzo istotnego tematu w ostatnich czasach i pozwala go zrozumieć od wewnątrz, czytając tą książkę zdajesz sobie sprawę, że problem Islamu nie jest "gdzieś" ale osoby, które mają powiązania z Państwem Islamskim mogą być tuż obok.