Okładka książki - Ekologiczne dzieciaki. 100 rzeczy, które możesz zrobić, by ocalić planetę

Ekologiczne dzieciaki. 100 rzeczy, które możesz zrobić, by ocalić planetę

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2011-05-18
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7596-156-0
Dodał/a książkę: ludwik101

Pomóż ocalić naszą planetę!\r\n\r\nCzy wiesz, co jest najlepszym źródłem energii? Czy rozumiesz takie terminy jak recykling, ślad węglowy i globalne ocieplenie? Czy wiesz, jaki środek transportu jest najbardziej ekologiczny? Czy potrafisz zorganizować ekologiczne przyjęcie? Czy umiesz odróżnić surowce naturalne od syntetycznych? Czy wiesz, jak ocalić drzewa i dlaczego jedzenie świeżych warzyw i owoców jest korzystne dla środowiska? Czy potrafisz zmienić śmieci w dzieła sztuki? Czy słyszałeś o ekoturystyce? \r\n\r\nOdpowiedzi na te pytania znajdziesz w książce Ekologiczne dzieciaki pełnej zabawnych, łatwych i praktycznych sposobów na poprawienie kondycji naszej planety. Dzięki nim ochrona Ziemi będzie dużo łatwiejsza i ciekawsza.\r\n\r\nKim McKay i Jenny Bonnin proponują 100 praktycznych wskazówek i zabawnych sposobów na zmniejszenie niekorzystnego wpływu na klimat. Znajdziesz tu również wiele interesujących stron internetowych, które pomogą ci uzupełnić wiedzę o ekologii.\r\n\r\n\r\nZastanów się nad swoim wpływem na środowisko. Pomyśl o tym, jak zużywać mniej wody, energii i produkować mniej śmieci. Dbaj o środowisko, a i ono zatroszczy się o ciebie.\r\n\r\nMożesz zmienić świat!\r\n

Kup książkę Ekologiczne dzieciaki. 100 rzeczy, które możesz zrobić, by ocalić planetę

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Długoletnia obserwacja negatywnego wpływu działań każdego z nas na otaczającą rzeczywistość, zaowocowała zwróceniem uwagi na konieczność uczynienia czegoś, co przyniosłoby pozytywne zmiany, poprawiające życie na ziemi. Zauważono potrzebę traktowania tego wszystkiego, co nas otacza, w sposób bardziej przemyślany. Ważnym jest, by podjęte działania stanowiły proces długofalowy, bo tylko taki jest w stanie doprowadzić do poprawy obecnych warunków życia. I właśnie temu naglącemu zagadnieniu została poświęcona publikacja „Ekologiczne dzieciaki”, w której Kim McKay i Jenny Bonnin w ciekawej i zabawnej formie podają gotowe sposoby, przeznaczone do wykorzystania przez dzieci oraz dorosłych. Książka zachęca do lektury od samego początku. Interesujące wprowadzenie opisuje niezwykłe fakty, nie tylko wzbudzające ogromne zainteresowanie, ale przede wszystkim będące przestrogą dla żyjących współcześnie oraz przyszłych pokoleń. Omówienie stu spraw, którym jak najszybciej należy poświęcić uwagę, jest propozycją nie do odrzucenia. Krok po kroku, powoli i stopniowo, czytelnik staje się coraz bardziej ekologiczny. Zmiany, którymi musi objąć swoje najbliższe środowisko i codzienne postępowanie, to: pokój, dom, otoczenie zewnętrzne, przyjaciele, szkoła, praca zespołowa, a także zakupy i wakacyjny wypoczynek. Podane propozycje „fajnych rzeczy do zrobienia” umożliwiają ...

Opinie o książce - Ekologiczne dzieciaki. 100 rzeczy, które możesz zrobić, by ocalić planetę

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński