Ekstaza. Euforia

Ekstaza Jax wciąż mnie podnieca… Dziwne, bo przecież gościł w moim życiu zaledwie pięć tygodni, i to dwa lata temu. Teraz wrócił i od razu pokrzyżował mi plany. Wierzcie mi, jest boski. Te wyraziste brązowe oczy, tak ciemne, że wydają się czarne. Czy naprawdę kiedyś dostrzegałam w nich ciepło i czułość? Jak to możliwe, skoro ten mężczyzna nie zna litości? Oczywiście chciałam odkryć, jaki jest naprawdę, ale nie przewidziałam, jak wysoką cenę za to zapłacę…

Euforia Gry i gierki… Mój kochanek Jax jest w nich mistrzem, nazwanie go genialnym strategiem nie byłoby przesadą. Pociąga za sznurki w waszyngtońskich kręgach władzy, wie, jak załatwiać sprawy za zamkniętymi drzwiami gabinetów. Niemal zniszczył moją karierę. Ale nie ma pojęcia, że kiedy nie podobają mi się zasady, tworzę własne. Tym razem nie dopuszczę, by wywinął się bez kary. W ogóle nie pozwolę mu się wywinąć. Kocham go zbyt mocno, by poddać się bez walki.

Informacje dodatkowe o Ekstaza. Euforia:

Ekstaza. Euforia - opinie o książce

Avatar użytkownika - monweg
monweg
Przeczytane:2014-10-03, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Nie wiem, ile dni temu przeczytałam książkę Sylvii Day Ekstaza. Euforia. Zbierałam się i zbierałam żeby cokolwiek napisać. Cokolwiek, bo po prostu słów mi brak. Po lekturze tej książki muszę przyznać, że euforii brak i ekstazy również brak. Prawie każdy kto czytał Greya autorstwa E.L. James, sięgnął i po Crossa stworzonego przez panią Day. Autorka przyzwyczaiła nas do dużej dawki pieprznej erotyki. Ta książka, niestety, jest całkiem inna. Miałam nieodparte wrażenie, że wzięłam do rąk harlquinowski romans. A takich z reguły nie czytuję. Owszem, seks jest, ale jakiś taki niekolorowy - bezbarwny. Główną bohaterką tej powieści, której akcja rozgrywa się w branży restauratorów, jest Gianna Rossi. Właśnie zostaje zatrudniona przez wymagającą Lei Yeung. Jest to praca o jakiej dziewczyna marzy od dawna. Nie byłoby romansu gdyby nie było jego. Nim okazuje się być Jackson Rutledge. Był kiedyś kochankiem Gianny i teraz chce wkupić się znowu w jej łaski. Pojawił się dwa lata później. Tym razem byłam przygotowana. Znałam zasady. Trzymaj wrogów blisko, a byłych kochanków - jeszcze bliżej... Tak jak w harlequinach bywa, ona śliczna i zmysłowa, ma wszystko na miejscu i jest spragniona miłości. On przystojny do bólu i do tego bogaty. Potrafiący rozpalić każdą dziewczynę samym spojrzeniem. Po prostu musi między iskrzyć. Niestety, ich związek opiera się głównie na łóżku, a raczej - powinnam napisać - na zwierzęcym seksie. Czy taka relacja ma szansę na powodzenie? Nigdy nie mieszaj biznesu z przyjemnością. Nie zapraszaj polityki do sypialni. Wdając się z romans z Jacksonem Rutledge'm, zrobiłam jedno i drugie. A przecież mnie ostrzegano. Miłość i kulinaria z wielką polityką w tle. A zapowiadało się tak pięknie. Ale nie było. Owszem, powieść czyta się szybko. Fabuła nie jest skomplikowana, zakończona - jak w przypadku podobnych książek - happy endem. Chociaż całość rozczarowuje, to jednak jest to dobra lektura na jesienną chandrę. Niestety wytrawny czytelnik nie będzie nią zachwycony. Mnie nie powaliła.
Sylvie Day znam z romansów historycznych, które mnie urzekły stylem oraz fabułom. Do tej książki podeszłam z ogromną dawką zaufania i pewnymi oczekiwaniami, dlatego jestem szczęśliwa, że autorka mnie nie zawiodła. Gianna i Jackson byli kochankami, lecz ta sielanka została gwałtownie ucięta w chwili, kiedy mężczyzna ją porzucił. Gia przez dwa lata ciężko pracowała nad budową swojej kariery. Pracowała pod okiem Lei Yeung, biznesowego rekina. Kiedy myśli, że jej życie jest na najlepszej drodze do osiągnięcia sukcesu spotyka Jaxa. Wszystko zaczyna się komplikować, praca, plany na przyszłość oraz relacje rodzinne. Gianna będzie musiała się wykazać, aby pokonać trudności i zaznać szczęścia. Gia jest młodą kobietą, która została bardzo zraniona. Bohaterka wywodzi się z rodziny restauratorów i kocha wszystko, co związane z tą branżą, jednak to strona biznesowa ją fascynuję. Bardzo przyjemnie zagłębiałam się w jej wewnętrzne wynurzenia oraz ból, złość i smutek, które odczuwa po ponownym spotkaniu Jacksona. Rozumiem ja całkowicie, jednak trochę mnie zawiodła, że nie była w stanie oprzeć się dawnemu kochankowi. Jax niewiele jej mówi o swoim życiu, co ją bardzo irytuję. Mężczyzna zajmuję się polityką i stara się chronić Gie przed twardym i bezwzględnym światem polityki. Bardzo mało go poznałam i początkowo denerwowało mnie jego zachowanie, może gdybym poznała go z innej strony, byłabym wstanie go zaakceptować. Relacje bohaterów są złożone. Z jednej strony mamy ich wielką miłość, lecz stworzenie związku nie jest takie łatwe. Bohaterowie nieustannie się kłócą. Jax nie chce się całkowicie otworzyć, co stanowi problem. Bardzo lubię styl Pani Sylvii. Autorka nie żeruje bezustannie na podnieceniu bohaterów a pokazuję również inne ważne zagadnienia. Praca Gianny i sprawy z tym związanie są interesujące. Życie rodzeństwa bohaterki to kolejny mocny punkt. Są pociągający i z chęcią poczytałabym więcej o tych opiekuńczych mężczyznach. Jak na literaturę erotyczną, uważam, że seksu było stanowczo za mało. Akcja jest bardzo szybka a wiele ciekawych wątków wypełniają bark seksualnych uniesień. Sama miłość między bohaterami pozostawia wiele do życzenia. Gia i Jax często się kłócą a ilość tajemnic, szczególnie ze strony Jacksona staje się uciążliwe. Dla mnie ta książka jest za krótka, z przyjemnością zagłębiłabym się szczegółowo w relacje między kochankami i poznała ich lepiej. ,,Ekstaz, Euforia" to bardzo dobry erotyk, w którym znajdziecie ciekawą fabułę z intrygującymi bohaterami. Autorka mnie nie zawiodła, dlatego polecam wszystkim, którzy szukają lekkiej i przyjemnej lektury, w której łatwo się zatracić. 4+/6
Avatar użytkownika - bambi12
bambi12
Przeczytane:2014-10-22, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Z okładki krzyczy "napis nr 1 na światowych listach bestsellerów". Nie byłabym sobą, gdybym stwierdziła, że taki slogan nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Powiem więcej. Spowodował, że oczekiwałam po tej lekturze wiele. Zapewne ciekawi jesteście co otrzymałam. Czy książka mnie nie zawiodła. Czy spełniła wszystkie pokładane w niej nadzieje. Czy dobrze się bawiłam w trakcie jej lektury. Jeśli jesteście ciekawi - zapraszam do zapoznania się z moją krótką opinią na jej temat...

Nowy Jork. Gorący, pikantny romans. Wielokrotne orgazmy. Zmysłowość, pasja. Żądza, władza, kłamstwa, skomplikowane relacje rodzinne. Trudne wybory. Nasi bohaterowie pochodzą z różnych światów, kierują się innym kodeksem moralnym. Mimo wielu różnic "coś" ich ciągnie ku sobie. Co z tego wyniknie?

Mówiąc krótko "Ekstaza, Euforia" to dwie opowieści w jednym. Połączone fabułą i bohaterami. Przyznam, że kończąc pierwszą z nich ucieszyłam się, że nie muszę czekać, aby poznać dalsze losy głównych bohaterów szukając jej kontynuacji. Całość napisana została z perspektywy Gianny, kobiety inteligentnej, niezależnej, z jasno określonymi celami. Jej poukładany świat zaczyna się kruszyć, gdy spotyka swego dawnego kochanka. Mimo, że minęło dwa lata kobieta nadal jest pod jego wrażeniem. Nawet fakt, że ją wtedy porzucił z dnia na dzień i złamał serce nie jest w stanie zmienić jej uczuć w stosunku do niego. Wszystkie emocje z przeszłości zostają obudzone. Gia zastanawia się czy sam seks może zrekompensować braku zaangażowania. Dlaczego ją wtedy porzucił? Dlaczego właśnie teraz wrócił do jej życia?

Na początku myślałam, że Jax to kolejny dupek, który uwodzi kobiety, aby otrzymać to, czego pragnie. Jednak nic tu nie jest takie jakie się wydaje na pierwszy rzut oka. Ten mężczyzna jest zagadką. Jax jest bogatym, silnym, dominującym, seksownym "samcem alfa". Zawsze gotowym do odbycia stosunku seksualnego, nigdy nie mającym problemów z erekcją, za każdym razem dającym kobiecie pełnię doznań erotycznych. Momentami wydawał mi się aż za bardzo wyidealizowany. Niestety mężczyźni są też tylko zwykłymi ludźmi, a nie "superbohaterami".

Dreszcze rozkoszy przeszywały me plecy, gdy czytałam o ich doświadczeniach erotycznych. Jednak były także chwile, gdy czułam się zirytowana ich zachowaniem. Nie raz pragnęłam nimi potrząsnąć, aby się przebudzili. Szczególnie Gią, która chwilami tak zatracała się w żądzy, tak była olśniona tym mężczyzną, że całkowicie zapominała o tym jak ją potraktował w przeszłości. Niby wydaje się starsza i mądrzejsza. Jednak to tylko pozory. Mimo, że pragnie miłości, wsparcia i stałego związku brnie coraz głębiej w tą dość niejasną i skomplikowaną relację.

Autorka nie zawodzi. Nie tylko daje wgląd w to co zachodzi za zamkniętymi drzwiami, ale pozostawiała mnie oszołomioną i zdezorientowaną. Zabawiła się ze mną w kotka i myszkę. Spodobał mi się tu przedstawiony aspekt relacji biznesowych jak i wątek miłosny. Gorący romans, pieniądze i polityka to moim zdaniem idealne połączenie. Pochłonęłam tą książkę bez jakichkolwiek przerwy. Jedynym jej mankamentem jest fakt, że niestety tak szybko się kończy...

Avatar użytkownika - InezStanley
InezStanley
Przeczytane:2017-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Rok 2017,

Nowa, elektryzująca powieść bestsellerowej autorki powieści erotycznych.

CZŁOWIEK CZĘSTO WINI SIĘ NA LICZNE GŁUPOTY JAKIE POPEŁNIA W ŻYCIU. OBWINIA SIĘ NIE TYLKO ZA DROBNOSTKI, ALE RÓWNIEŻ ZA TO CO CZUJE. CHYBA NAJWIĘKSZĄ KARĄ DLA NIEGO JEST POCZUCIE..POŻĄDANIA DO NIEODPOWIEDNIEJ OSOBY. SPRAWY SIĘ WTEDY KOMPLIKUJĄ I ZACZYNAJĄ NAM SPRAWIAĆ NIE LADA PROBLEM. LECZ CO SIĘ STANIE, GDY DO TEGO DOJDZIE MIŁOŚĆ?

"Nigdy nie mieszaj biznesu z przyjemnością. Nie zapraszaj polityki do sypialni. Wdając się z romans z Jacksonem Rutledge'm, zrobiłam jedno i drugie. A przecież mnie ostrzegano. Pojawił się dwa lata później. Tym razem byłam przygotowana. Znałam zasady. Trzymaj wrogów blisko, a byłych kochanków - jeszcze bliżej..."

„Ekstaza”
„Euforia”
W ogóle nie pozwolę mu się wywinąć. Kocham go zbyt mocno, by poddać się bez walki.”

Na początku myślałam, że Jax to kolejny dupek, który uwodzi kobiety, aby otrzymać to, czego pragnie. Jednak nic tu nie jest takie jakie się wydaje na pierwszy rzut oka. Ten mężczyzna jest zagadką. Jackson jest bogatym, silnym, dominującym, seksownym "samcem alfa". Zawsze gotowym do odbycia stosunku seksualnego, nigdy nie mającym problemów z erekcją, za każdym razem dającym kobiecie pełnię doznań erotycznych. Momentami wydawał mi się aż za bardzo wyidealizowany. Niestety mężczyźni są też tylko zwykłymi ludźmi, a nie "super-bohaterami".

Sylvia Day, słynna autorka powieści z gatunku literatury pięknej przedstawia nam tym razem coś innego. Nowego! Powieść pisaną dla Cosmo oraz wydawnictwa Harlequin. Całkowicie inną niż jej poprzedniczki! Opisywaną, jako wciągającą, zabawną i pełną erotyzmu powieść przeznaczoną dla odważnych kobiet. Czy aby na pewno tak jest?

Ekstaza||Euforia to książka, która została podzielona na dwie części łączące się w całość. Opowiadająca o losach młodej, zdolnej kobiety wspierającą rodziną restauracje. Rodzinny interes okazuje się nie być jednak spełnieniem marzeń młodej kobiety. Pragnie czegoś więcej!
Wyzwań niosących dreszczyk ekscytacji. I dostaje to wszystko w momencie rozpoczęcia pracy dla jednej z najsłynniejszych restauratorek na świecie. Niestety praca przyniosła nie tylko ekscytację, ale również starą miłość. Mężczyznę, który dwa lata wcześniej zniknął bez słowa.
Pozostawiając pustkę i złamane serce. Czy miłość jest w stanie przetrwać takie cierpienie?
Bez dwóch zdań jest wciągająca. Na pewno jest lżejsza i szybsza niż jej poprzedniczki, ale bez wątpienia nie mniej ciekawa.

Zasługuje na miano dobrej pozycji do czytania. Niestety tylko dobrej. Brakuje w niej tego typowego dreszczyku emocji, który powaliłby nas na kolana.
Tak typowego dla książek tejże autorki. Może jest to wina, że była pisana dla Cosmopolitan i autorka musiała się dostosować? Któż to wie…
Piękny przykład dobrej powieści erotycznej, takiej po którą uwielbiam sięgać. Sylvię Day w ogóle lubię jako autorkę tego typu książek. W Ekstazie/Euforii jest wszystko co nas intryguje, podnieca, fascynuje.. A na dodatek podane w ten szczególny sposób, tak typowy dla Sylvii Day.. Wyjątkowa lektura, smakowita, ognista.

Podsumowując, pragnę zaznaczyć iż pozycję tę przeznaczam jedynie dla osób dojrzałych i pełnoletnich. Jest to bowiem erotyk który podbije serca kobiet, tych, które mają za sobą już nie lada trudy w związkach. Dzięki niemu można bowiem odkryć na nowo siłę pożądania, bądź też tak po prostu ją odkryć po raz pierwszy. Polecam się z nią zapoznać wszystkim tym, którzy kochają takie czytadła. Mnie osobiście książka ta przypadła do gustu!

Avatar użytkownika - damonowa
Przeczytane:2015-12-08, Przeczytałam,
Tylko mnie poproś
Sylvia Day0
Okładka ksiązki - Tylko mnie poproś

Nowa seria Sylvii Day przenosi czytelniczki w czasy, gdy namiętność była tematem tabu, a pożądanie krępowały gorsety konwenansów. Jeszcze żadna...

Dotyk Crossa. Tom 5. Tylko Cross
Sylvia Day0
Okładka ksiązki - Dotyk Crossa. Tom 5. Tylko Cross

Gideon Cross. Pochłonął mnie całkowicie i nieodwracalnie. Poślubienie go było spełnieniem moich marzeń. Nie podejrzewałam jednak, że wytrwanie w małżeństwie...