Elena. Wygrać z losem

Zakazane uczucie, intryga kryminalna, zagadka z przeszłości, a w tle wspaniała opowieść o miłości do koni.

Rodzina Eleny Weiland prowadzi szkołę jazdy konnej, konkurującą z rodzinną stadniną Jungblutów. Pewnego dnia Weilandów odwiedza komornik i nie jest to wizyta o charakterze towarzyskim. Okazuje się, że przez zaniedbania dziadka stajnia tonie w długach i grozi jej przymusowa licytacja. Podczas gdy rodzice Eleny borykają się z problemami finansowymi, dziewczyna zakochuje się w jedynym chłopcu, w którym nie wolno jej się zakochać. Tim jest synem Richarda Jungbluta, a pomiędzy rodziną Jungblutów i Weilandów panuje głęboka nienawiść, przyczyny której tkwią głęboko w przeszłości.

Powieść młodzieżowa znakomitej niemieckiej pisarki Nele Neuhaus, autorki bestsellerowych kryminałów: Śnieżka musi umrzeć, Głębokie rany, Przyjaciele po grób.

Tom drugi serii Elena: Decydujące lato oraz tom trzeci: Chmury nad turniejem już wkrótce!

Informacje dodatkowe o Elena. Wygrać z losem:

Elena. Wygrać z losem - opinie o książce

Avatar użytkownika - kornel
kornel
Ocena: 6, Czytam, Mam,
Polecam młodszym (dziesięcioletnim) czytelniczkom. Prawdziwe życie w stadninie, bez upiększeń, Romeo i Julia na końskim grzbiecie!
Avatar użytkownika - klaudyna96
klaudyna96
Przeczytane:2022-11-14, Ocena: 5, Przeczytałem,

Elena jest trzynastoletnią dziewczyną, która niemal od urodzenia jeździ konno. Jej rodzina posiada dużą stadninę, gdzie prowadzony jest pensjonat i szkółka jeździecka. Weilandowie z nieznanych Elenie przyczyn darzą szczerą nienawiścią rodzinę Jungblutów. Proste życie dziewczyny komplikuje się, kiedy uświadamia sobie, że nastoletni Tim - pochodzący z obozu wroga - wpadł jej w oko. Młody chłopak jest doskonałym jeźdźcem i w tajemnicy przed wszystkimi, pomaga trenować Elenie jej młodego ogiera Fritziego - pięknego konia z ogromnym potencjałem, który kiedyś został spisany na straty. Zakazana miłość, to jednak nie jedyny problem dziewczyny. Wszystko zaczyna się walić jak domek z kart...

Mimo, że seria książek o Elenie, jest książką stricte młodzieżową, jej czytanie sprawiło mi bardzo dużą przyjemność. Akcja jest wartka i intrygująca, o bohaterzy wielobarwni i dający się lubić. Co dla mnie najważniejsze - książka jest naprawdę dobrze napisana pod względem merytorycznym. Widać, że autorka Nele Neuhaus jest silnie związana z końmi i doskonale wie, o czym pisze. Nie jest to takie oczywiste. Przeczytałam całe morze książek o tematyce końskiej, które aż kipiały naiwnością i brakiem zachowania realiów. Książkę polecam nie tylko dziewczynom, które jeżdżą konno, jednak znawcom tematu szczególnie przypadnie do gustu. Bardzo dobra pozycja!

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-09-26, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,
Elena jest trzynastolatką, której rodzice prowadzą stadninę koni. Zwierzęta te niezaprzeczalnie stanowią centrum jej świata, a miłość jaką je darzy jest niemalże namacalna. Jednak ład i porządek dnia codziennego zostaje zaburzony problemami, z jakimi borykają się jej rodzice. Przyszłość miejsca, któremu oddala cała swe dziecięce serce, staje pod znakiem zapytania, a ręka komornika wisi nad dachem stadniny. Dodatkowo jej myśli są zaprzątane przez chłopca, pochodzącego ze znienawidzonej rodziny. Cała ta sytuacja sprawia, że dziewczynka zaczyna uciekać do miejsca, w którym może choć na chwilę oderwać się od problemów. Przypadkowo staje się świadkiem wydarzeń, które mrożą jej krew w żyłach. Jaką zagadkę skrywają jej rodzice? Kim jest nieznajomy z lasu? Zaczynając czytać, nie miałam pojęcia, że trafiłam na tak dobrą książkę. Elena, choć jest nastolatką, wykazuje się olbrzymią dojrzałością, pracowitością oraz odwagą. Niczym nie przypomina próżnych dziewcząt ze swojej szkoły. Zdaje sobie sprawę z powagi problemów, jakie zawisły nad jej rodziną i nawet na moment nie pogrąża się w żalu. Staje łeb w łeb z zagrożeniem i udowadnia, jak wielką siłę ma pasja i miłość do koni. Jeśli chodzi o poprowadzenie lektury, jak i wejście w świat jeździeckich zagadnień- autorka spisała się na medal. Profesjonalizm jak i ogromne zaangażowanie dominują na każdej stronie, przenosząc pasję autorki na czytelnika. Przyznam, że był moment, w którym rama moich uczyć puściła, a w oczach stanęły mi łzy. To tylko udowadnia, iż Nele Neuhaus nie tylko doskonale zna się na koniach, ale również bezapelacyjnie potrafi grać na ludzkich emocjach. Nie rozwiązanie wszystkich wątków sprawiło, że od razu sięgnęłam po kolejny tom. To seria, która pochłania czytelnika i więzi go swoją historią, nie pozwalając się od niej oderwać. Bardzo dziękuję za możliwość poznania przygód Eleny, a Wam, kochani, gorąco polecam tą serię.
Elena. Zawody i rozterki
Nele Neuhaus0
Okładka ksiązki - Elena. Zawody i rozterki

Trzeci tom lubianej serii Elena, która ukazuje się w nowej szacie graficznej. Minęło burzliwe lato. Stadnina ,,Kosy" pokonała trudności finansowe. Miłość...

Charlotte i przyjaciółka od serca
Nele Neuhaus0
Okładka ksiązki - Charlotte i przyjaciółka od serca

To już szósta książka z serii przygód, które spotykają Charlotte w stadninie - i nie tylko. Czy szlachetna miłość do koni jest w stanie zmienić charaktery...

Forget Me Not
Julie Soto