Elżbieta. Złoty wiek

Elżbieta. Złoty wiek to historia władczyni walczącej o tron i osobiste szczęście, ekscytująca opowieść o kobiecie-wojowniczce, która stała się ikoną zachodniego świata.XVI-wieczna Anglia musi stawić czoło najpotężniejszemu władcy owego czasu: król Hiszpanii Filip II marzy, by przywrócić wiarę katolicką w całej Europie. Elżbieta I musi nie tylko przygotować swoje imperium do wojny i obronić się przed zdrajcami, ale także pogodzić uczucie do podróżnika Waltera Raleigha z obowiązkami wobec ojczyzny. Kiedy jeden z królewskich doradców udaremnia spisek przeciwko Koronie, w który zamieszana jest kuzynka Elżbiety, Maria Stuart, wydaje się, że królowej nic nie grozi. To jednak niestety tylko złudzenie?Powieść oparto na scenariuszu do filmu w reżyserii Shekhara Kapura Elizbeth. Złoty wiek ? kontynuacji Elżbiety. Główną rolę ponownie zagrała zdobywczyni Oscara Cate Blanchett.

Informacje dodatkowe o Elżbieta. Złoty wiek:

Elżbieta. Złoty wiek - opinie o książce

Avatar użytkownika - agusia97
agusia97
Przeczytane:2014-06-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Nie wiem jak powinnam ocenić książkę, która została napisana na podstawie filmu. W odwrotnej sytuacji jest to dość łatwe, bo gdy to film został oparty na powieści po prostu oceniając taką ekranizacje nie oceniam fabuły, tylko grę aktorów, efekty specjalne itp. Książka pt. "Elżbieta. Złoty wiek" została napisana przyjemnym językiem, który z łatwością się czyta. Autorka ciekawie wcieliła się w postać królowej Elżbiety świetnie opisując jej uczucia, które może nie były tak do końca widoczne w filmie. Oglądając film nie potrafiłam się utożsamić z główną, tytułową bohaterką, natomiast czytając książkę doskonale ją zrozumiałam i nawet zaczęłam jej współczuć pod pewnymi względami. Życie królowej być może nie jest aż tak bardzo kolorowe jak mogłoby się wydawać. Od czasu, gdy zaczęłam fascynować się dynastią Tudorów było jasne, że w końcu sięgnę po książkę opisującą losy ostatniej władczyni z tej dynastii. Elżbieta I była niewątpliwe fascynującą postacią i nie dziwię się wcale, że w oparciu o jej życie ktoś nakręcił film/napisał książkę. Oczywiście jestem świadoma, że część informacji zawartych w powieście nie jest wcale prawdą, lecz fikcją zgrabnie wplecioną w fabułę. Lecz lubię czytać właśnie takie książki historyczne, które są ubrane w powieść i może nie do końca odzwierciedlają całą prawdę , ale dzięki nim również można się dowiedzieć czegoś co naprawdę miało miejsce w dawnych czasach.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789