Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay)

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2016-11-19
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9781408708989
Liczba stron: 0
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5 (1 głosów)

Pomysł na tę książkę pisarka zaczerpnęła z wcześniejszej swojej książki, również zatytułowanej "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Był to podręcznik, z którego uczyli się uczniowie Hogwartu, napisany przez Newta Scamandra, a wzbogacony o notatki, zamieszczone na marginesach przez Harry'ego Pottera. Teraz Rowling rozwinęła historię Scamandra. Będziemy mieli okazję poznać ją za sprawą filmu i książkowej wersji scenariusza, których premiera przypada na listopad tego roku.

Akcja filmu i książki toczyć się będzie w 1926 roku. Scamander przybywa do Nowego Jorku po podróży po świacie w poszukiwaniu magicznych stworzeń. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie pewien Mugol o swojsko brzmiącym nazwisku Jacob Kowalski, który kradnie walizkę czarodzieja. Niezwykłą walizkę - dodajmy - Newt trzymał w niej bowiem przywiezione z podróży magiczne stworzenia. Te zaś mogą wywołać sporo problemów zarówno w świecie czarodziejów, jak i Mugoli.

Aktorzy grający w filmie zobowiązani zostali do zachowania w tajemnicy szczegółów fabuły, wiemy jednak, że w najnowszych dziełach ze świata Harry'ego Pottera powrócą niektórzy spośród znanych miłośnikom serii Rowling bohaterowie - tyle, że będą o wiele młodsi. Dowiemy się również, jak to się stało, że Newt Scamander przystąpił do pisania książki, z ktorej uczyli się uczniowie Hogwartu.

Ostateczną wersję okładki poznamy wkrótce.

Kup książkę Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay)

Opinie o książce - Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć (Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay)

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2017-03-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Ależ żałuję, że znów mamy książkę w postaci scenariusza, bo opowieść jest cudowna. Zakochałam się w kreacji postaci Newta, Jacoba i Queenie, a zwierzęta i troskliwość jaką okazuje im Newt są największym atutem tego scenariusza. Znów ponarzekam, jak przy Harrym Potterze i przeklętym dziecku, że gdyby tylko wpleść więcej ducha w to dzieło literackie, kochałabym je równie mocno co całą serię o Harrym. Gdyby tylko była to pełnowartościowa książka... Byłoby idealnie.
Link do opinii
Inne książki autora
The Tales of Beedle the Bard
J.K. Rowling0
Okładka ksiązki - The Tales of Beedle the Bard

The Tales of Beedle the bard contains five richly diverse fairy tales, each with its own magical character, that will variously bring delight, laughter...

Trafny wybór
J.K. Rowling0
Okładka ksiązki - Trafny wybór

Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym...

Reklamy