Fatima. Objawienia i cuda

Data wydania: 2016-03-10
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7660-205-9
Dodał/a książkę: czytam

Wydanie jubileuszowe w 100-lecie objawień.

Fatima to jedno z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych świata, zajmujące szczególne miejsce w pontyfikacie Jana Pawła II. W 1917 roku Matka Boża objawiła się w pobliskiej dolinie trojgu małych pasterzy: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi. Orędzie z Fatimy, mocno osadzone w historii XX wieku i odnoszące się do najważniejszych wydarzeń naszych czasów, odkrywa przed nami sens dziejów. Według nauczania Papieża Polaka wskazuje ono jedną z najistotniejszych dróg Kościoła w trzecim tysiącleciu wiary i jest kluczem do zrozumienia przyszłości rodzaju ludzkiego.

Dlaczego papież nie umarł? Wiem, że celowałem dobrze. Wiem, że pocisk ugodził go śmiertelnie. Dlaczego więc papież nie umarł? O co tu chodzi z tą Fatimą? – pytał Ali Ağca, człowiek, który chciał zabić Jana Pawła II. Ten zawodowy zabójca nie wiedział z pewnością, czym dla chrześcijan jest Fatima. Gdy wypowiadał te słowa, nie była jeszcze znana treść trzeciej części tajemnicy fatimskiej. Spisana w jednym egzemplarzu spoczywała w zamkniętej kopercie w archiwach papieskich…

Odbiorcy:
- szerokie grono czytelników pragnących poznać historię objawień w Fatimie, życiorysy wizjonerów, sens fatimskiego orędzia
- wszyscy poszukujący publikacji, która jako okolicznościowy prezent może odpowiednio podkreślić setną rocznicę objawień.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
- publikacja zawiera dokładny opis wszystkich objawień, które mieli Łucja, Hiacynta i Franciszek, oraz tych, które Łucja miała po śmierci kuzynów
- pomaga zrozumieć głęboki sens objawień, szczególnie szeroko wyjaśniając ich związek z pontyfikatem Jana Pawła II oraz znaczeniem wiary i Kościoła we współczesnej historii - zawiera wiele pięknych fotografii ukazujących Fatimę, miejsca objawień oraz pamiątki związane z trojgiem wizjonerów - opisuje również rozwój duchowości fatimskiej w Polsce, przybliżając zwłaszcza jego burzliwe początki.

Kup książkę Fatima. Objawienia i cuda

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:2016-04-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku, Albumy,
Objawienia Matki Bożej i często towarzyszące im cuda są tematem żarliwych dyskusji i zainteresowania zarówno ze strony ludzi wierzących i mediów chrześcijańskich, jak również osób nastawionych do tego tematu sceptycznie. Nie inaczej było w przypadku objawień w Fatimie, gdy trójka małych dzieci, prostych, nie potrafiących czytać pastuszków, opowiedziała o spotkaniach z Matką Bożą i o tym, że Maryja powierzyła im trzy tajemnice. W związku ze zbliżającą się setną rocznicą objawień, Wydawnictwo Jedność opublikowało bogatą w treść, materiały źródłowe i zdjęcia książkę Fatima. Objawienia i cuda.Rok 1917 i kolejne trzynaste dni miesiąca, poczynając od maja do października owego roku, okazały się przełomowe dla Łucji dos Santos i jej kuzynów, Franciszka i Hiacynty Marto. Te małe, bo kolejno dziesięcio-, dziewięcio- i siedmioletnie dzieci na własne oczy ujrzały najpierw Anioła Pokoju, a później także piękną, jasną panią, którą określiły jako Matkę Bożą. Kolejne spotkania z Maryją wzmagały w dzieciach potrzebę modlitwy różańcowej, pokuty i cierpienia za grzeszników – o to Matka Boża prosiła pastuszków najbardziej. Kolejne objawienia w 1917 roku zaczęły gromadzić także coraz więcej zainteresowanych tymi wydarzeniami osób. Podczas ostatniego, październikowego objawienia cud wirującego słońca, będący dziełem Maryi, obejrzało kilkadziesiąt ...

Opinie o książce - Fatima. Objawienia i cuda