Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2004-12-12
ISBN: 978-83-61187-11-0
Dodał/a książkę: Cassidy95

Codzienne lekcje w szkole, a w czasie wolnym rozwiązywanie zagadek kryminalnych? Tak! Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi zabierze was w taką właśnie przygodę.

Książka opowiada historię trzech polskich gimnazjalistów, którzy uczą się w Warszawie. Tak więc poznajmy naszych bohaterów, z których każdy czymś się wyróżnia. Zrobienie czegoś z niczego? Zhakowanie systemu szkolnego? Nasi bohaterowie mają ponadprzeciętne umiejętności, które wykorzystują do rozwiązywania wielu zagadek. Jednak tym razem będą musieli użyć ich w celu pokonania Gangu Niewidzialnych Ludzi, który na nich poluje. Czy im się uda?

Książka, którą napisał Rafał Kosik, przeniesie nas w czasy nauki szkolnej, podczas której na nowo odnowimy te wszystkie przyjaźnie, uczucia i wariacje. Ten czas urozmaicą nam przeróżne wynalazki, skarby, duchy oraz sam przezabawny humor. Jest to historia w sam raz dla młodszych czytelników, jednak nawet ci starsi doskonale się w niej odnajdą. Zatem zaczytajmy się w tą książkę i pomóżmy naszym bohaterom z tą niewidzialną bandą.

Kup książkę Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Opinie o książce - Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79
Przeczytane:2017-09-19, Ocena: 5, Przeczytałam, nna liczba książek w 2017 roku,

fajnie, że tak ciekawe książki znajdują się na liście lektur szkolnych:)

Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2016-04-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
kingaczyta.blogspot.com Sięgnęłam po tę książkę nie bez obaw. Bałam się, że już wyrosłam z czytania takich tytułów, w których bohaterowie są uczniami gimnazjum. Okazało się jednak, że niektóre książki idealne są nie tylko dla dzieci. Felix, Net i Nika mają trzynaście lat i właśnie rozpoczynają naukę w gimnazjum. Zaczynają spędzać ze sobą dużo czasu i bardzo szybko zaprzyjaźniają się. Wkrótce okazuje się, że ich szkoła wcale nie jest taka zwyczajna, jakby mogło się wydawać. Ale trójka młodych, zdolnych nastolatków na pewno poradzi sobie ze wszystkimi zagadkami, które czekają na rozwiązanie. Dziwna szkoła to jednak nie wszystko, bo bohaterowie będą musieli poradzić także z depczącymi im po piętach przestępcami. Pierwsze wrażenie? Pozytywne. Pomyślałam, że to będzie bardzo sympatyczna opowieść z fajnymi, całkiem ogarniętymi młodymi bohaterami. Miałam jednak wątpliwości, czy uda mi się wczuć w ich przygody, bo jednak gimnazjum mam już dawno za sobą. W każdym razie moje obawy były bezpodstawne, bo bardzo szybko polubiłam bohaterów i zostałam nawet zaskoczona przez autora. Początkowo myślałam, że to będzie zwykła opowieść o rozrabiających gimnazjalistach, którzy mają bogatą wyobraźnię. Szybko jednak okazało się, że tutaj ciężko o zwyczajność, bo pojawiają się nawet elementy magiczne. W książce naprawdę dużo się dzieje i chociaż jest to tytuł przeznaczony dla dzieci i młodzieży to jestem przekonana, że i dorośli znajdą tu coś dla siebie. Myślę, że nazwanie tej serii polskim Harrym Potterem nie będzie o wiele mijało się z prawdą. Są pewne elementy wspólne, które szybko mi się z twórczości pani Rowling skojarzyły. Ale spokojnie - to nie żadna kopia, a książka na poziomie, bardzo dobry poziomie. Kurcze, dlaczego nie trafiłam na tę serię kilka lat temu? Byłabym wtedy w idealnym wieku na jej czytanie. Bohaterowie są niezwykle sympatyczni i spodobali mi się od samego początku. Felix, Net i Nika stanowią trio idealne i zgrane, a o ich przygodach czyta się z przyjemnością. Jak na gimnazjalistów są dosyć rozgarnięci, a w ich głowach nie brakuje pomysłów. Felix uwielbia roboty, Net jest informatycznym geniuszem, a Nika, hmmm, Nika ma po prostu damskie przeczucie. Książką czytało mi się rewelacyjnie. Początkowe, zwyczajne wydarzenia szybko zaczynają przyspieszać, a autor zabiera nas do świata, w którym jest magia, nie brakuje fantastycznych wynalazków i niesamowitych zdarzeń, ale też i niebezpieczeństw, z którymi zmierzyć będzie się musiała nasza trójka przyjaciół. Po kolejną część, jak tylko będę miała okazję, sięgnę z przyjemnością. Mogę jedynie żałować, że kilka lat temu o tej serii nie słyszałam.
Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-04-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jest to pierwsza część przygód trójki przyjaciół którzy zaprzyjaźniają się w szkole na poczatku roku ,ponieważ chodzą do jednej klasy.Książka bardzo mi się podobała.
Avatar użytkownika - zxcc65
zxcc65
Przeczytane:2015-08-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Mam od dawna, czytam co jakiś czas. Książka niewątpliwie przeznaczona dla młodszej młodzieży, sympatyczna i wypełniona humorem. Czyta się strasznie szybko. Jest to pierwsza część naprawdę dużego cyklu, ale zachęca do lektury =). Książka opowiada o losach trojga przyjaciół, którzy poznają się pierwszego dnia szkoły. Ich "super paczka" składa się z: 1. Felixa- po ojcu (wynalazcy) odziedziczył zapał do majsterkowania i tworzenia różnych urządzeń. 2. Neta- chłopaka z stogiem siana po wybuchu granatu zamiast włosów, także po ojcu odziedziczył informatyczne zdolności (udowadnia to już pierwszego dnia włamując się do serwera szkoły). 3. Niki- dziewczyna z paranormalnymi zdolnościami. Szybo się ze sobą zaprzyjaźniają, a dziwne zdarzenia (np. duchy na strychu ich szkoły) sprawiają tylko, że ich przyjaźń jest jeszcze silniejsza. W pierwszej części muszą zmierzyć się z Gangiem Niewidzialnych Ludzi, którzy od jakiegoś czasu napadają w Warszawie na banki. Mimo, że akcja momentami wydaje się dość mocno nieprawdopodobna, to książkę naprawdę przyjemnie się czyta i jeżeli jesteś w podstawówce, albo w gimnazjum to ci ją z czystym sumieniem polecam.
Avatar użytkownika - Rojasi
Rojasi
Przeczytane:2014-10-01, Ocena: 4, Przeczytałam,
Czytałam dawno, ale podobała mi się. Typowa dla młodzieży i z niezapomnianym humorem Rafała Kosika.
Avatar użytkownika - Martinezzz
Martinezzz
Przeczytane:2014-01-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 2014,
Pierwszy tom zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po kolejne. Sympatyczni bohaterowie oraz lekka, ale wciągająca fabuła sprawiają, że połyka się tą pozycję praktycznie na jeden gryz. Jest to bardzo przyjemna przekąska pomiędzy bardziej zobowiązującymi literackimi posiłkami :)
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2013-03-06, Ocena: 6, Przeczytałam,
autor jak zawsze świetnie się spisał :)
Avatar użytkownika - anaemia
Przeczytane:2014-04-27, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Missmi
Missmi
Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Dawno temu/ nie pamiętam daty,
Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów

Gdzie trafiamy, gdy zasypiamy? Zastanów się dobrze, czy na pewno chcesz się tego dowiedzieć? Czy starczy ci odwagi, aby razem z Felixem, Netem i Niką...

Mars
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Mars

Na Marsa przybywali przez stulecia osadnicy z przeludnionej Ziemi, szukając nowego, lepszego świata. Zbudowali na Czerwonej Planecie miasta, stworzyli...