Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie

Tom 11 cyklu Felix, Net i Nika

Trójka kultowych bohaterów tym razem w przezabawnych i trzymających w napięciu opowiadaniach. Felix, Net i Nika zaplątani w miłosną aferę szkolnych Walentynek, zagadkę mutacji genetycznych w ukrytej wiosce i w sen-pułapkę, z którego nie można się obudzić. Smakowite nadprogramowe historie można czytać niezależnie od książek serii!

Informacje dodatkowe o Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie:

Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie - opinie o książce

Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2014-06-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Książki ,,Felix, Net i Nika" autorstwa Rafała Kosika to seria fantastyczna w dwojakim znaczeniu: jest to rewelacyjna literatura z gatunku fantastyki. Wśród trzynastu dotychczas wydanych książek, jedna z nich, a mianowicie ,,Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie" jest zbiorem opowiadań. Seria jest bardzo poczytna wśród młodszych nastolatków. Książki opowiadają niesamowite przygody trójki przyjaciół. Felix to konstruktor wynalazca, Net to zdolny informatyk i programista, a Nika obdarzona jest zdolnościami paranormalnymi i intuicją. W ,,Nadprogramowych Historiach" bohaterowie uczęszczają do drugiej klasy gimnazjum. Przyjaźń i lojalność wobec siebie nawzajem, a także pomysłowość i poczucie humoru to główne cechy ,,paczki". Tytułowe postaci są przedstawione z konsekwencją, dzięki czemu na podstawie zachowań łatwo jest określić ich indywidualne cechy. I tak najpoważniejszym z nich jest Felix, Net to wesołek, a Nika jest dziewczyną odpowiedzialną. Książka ma właściwości terapeutyczne. Sięgnęłam po nią zachęcona głośnymi wybuchami śmiechu syna podczas czytania serii. Sama potem reagowałam tak samo! Mało tego: uśmiech, dobry nastrój i pogoda ducha pozostają na długo po odłożeniu książki każdego dnia po przeczytaniu części przygód. Jest to idealna lektura nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale i dla dorosłych jako relaks i odskocznia od poważnej literatury. Polecam tym bardziej, że Rafał Kosik to zdolny pisarz również fantastyki dla dorosłych, a jednocześnie sympatyczny i inteligentny człowiek. Zadziwia swoją twórczą fantazją i kreatywnością. Odnoszę wrażenie, że mózg pana Kosika to niewyczerpalne źródło ciekawych i zaskakujących pomysłów. Z książki można się dowiedzieć m.in. czym jest skarpecian metylu, jak zredukować prędkość konia i co trzeba robić, by być kompatybilnym z lokalsami :-) Spośród tekstów zawartych w ,,Nadprogramowych Historiach" najbardziej podobało mi się opowiadanie o tytule ,,Wysłannicy", w którym młodzi ludzie przechodzą przez Pierścień do równoległego świata przypominającego średniowiecze. ,,- Jak ludzie znów zaczną się burzyć, to przyjdzie jakiś Świętopełk albo Strzeżysław, czyli przefarbowany na blond Mores (obecny władca) albo ktoś następny, i znów zrobi rewolucję, która nic nie zmieni. - Dobrze, że nie żyjemy w średniowieczu. - U nas jest tak samo. Nazywa się to tylko wyborami parlamentarnymi." Genialne!
Avatar użytkownika - Vertical
Vertical
Przeczytane:2014-03-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Przyjemna pozycja z serii FNiN. Jak to w zbiorze opowiadań, jedne opowiadania lepsze, inne nieco gorsze, jednak ogólnie trzymają dobry poziom (w końcu to Kosik). Najgorsze moim zdaniem było opowiadanie "Priorytet Zero" - takie krótkie i nijakie.najlepsze pod względem humoru zdecydowanie "RIP", a kończące zbiór "Wędrujące Samogłoski" zaskakujące i nieco wzruszające, idealne na zakończenie. Nadprogramowe Historie to zdecydowanie pozycja obowiązkowa dla każdego, kto lubi trójkę przyjaciół.
Avatar użytkownika - Missmi
Missmi
Przeczytane:2014-03-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52/2014,
Szału może i nie ma, ale dwa przedostatnie opowiadania niezmiernie mnie ubawiły i zaciekawiły. Pierwsze opisałam już osobno, "Ściema Smoczysława" gorsza niż "Bardzo Senna Ryba"? A może "Tajemnica Kredokrada"? Nie, to było jeszcze w miarę. Ale "Ryba" zmęczyła i znudziła, a "Ściema" sprawiła, że zwątpiłam przez chwilę w Felixa, Neta i Nikę. Niemniej, ogólnie zbiór ma w miarę równy poziom. I w końcu wiem coś więcej o Mamrocie ;p
Jak to w zbiorach opowiadań bywa, opowiadanie opowiadaniu nierówne. I to bardzo nierówne. Niektóre (,,Ściema Smoczysława") wydawały się straszliwie naciągane, podczas gdy inne (,,Wysłannicy") równie dobre lub nawet lepsze niż inne części cyklu o trojgu przyjaciół. Generalnie jednak książka była całkiem niezła.
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2013-11-08, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2013,
Po kilku solidnych, wielowątkowych powieściach fani Felixa, Neta i Niki dostali tom opowiadań, które nie odbiegają poziomem od reszty. Jest szybka akcja, zwariowane przygody, niebezpieczeństwa, z których można wyjść wspomagając się wiedzą i pomysłowością, i jest sporo humoru sytuacyjnego - kilka razy śmiałam się głośno. Czas akcji opowiadań jest bardzo różny, ale wplata się w znane już przygody, uzupełniając je i w ładny sposób dopełniając całości. Niestety są też literówki, a co gorsza błędy w odmianie przypadków - czy to się kiedyś zmieni?
Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci

Felix, Net i Nika, warszawscy gimnazjaliści, trafiają do światów alternatywnych, a każda wizyta pokazuje im (i nam), jak wyglądałby nasz świat,...

Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy

Felix, Net i Nika wracają do... liceum! Kłopoty z reorganizacją szkoły to nie jedyne, z którymi muszą się zmierzyć. Wszyscy będą musieli sobie...