Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek

Tom 5 cyklu Felix, Net i Nika

Jak na razie ostatni tom przygód Felixa, Neta i Niki, chociaż wiadomo, że w bieżącym roku (2009) pojawi się kolejna, 6 część. Książka opisuje losy trzech głównych bohaterów, uczniów warszawskiego gimnazjum. Książka pełna humoru, zagadek, odkryć i przeżyć.

Podczas imprezy sylwestrowej Felix, Net i Nika niechcący odpalają eksperymentalną rakietę kosmiczną. Tajne służby poszukują sprawców. Rakieta spadnie na terytorium Polski, rozpoczyna się więc walka z czasem. Gimnazjum Felixa, Neta i Niki stara się o uzyskanie certyfikatu jakości, co prowadzi do wielu absurdalnych i bardzo zabawnych sytuacji.

Humor, szalone akcje, polska rzeczywistość - ta książka nie zawiedzie młodych czytelników!

Informacje dodatkowe o Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek:

Wydawnictwo: powergraph
Data wydania: 2008-11-14
ISBN: 978-83-61187-06-6
Język oryginału: Polski

Kup książkę Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek

Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek - opinie o książce

Felix, Net i Nika obiecali sobie unikać kłopotów. Niestety w bardzo krótkim czasie wpadają w kolejne tarapaty…
Gilbert organizuje imprezę sylwestrową. Dziewczynom jest zimno i chłopcy schodzą do piwnicy, aby rozkręcić piec. Okazuje się, że uruchamiają rakietę skonstruowaną przez ojca organizatora zabawy. Dociera ona na orbitę, krąży wokół Ziemi, powoli spada i stanowi zagrożenie dla ludzi. Przyjaciele chcą ukryć przed służbami, kto odpalił rakietę, a przy okazji odkrywają kolcoboty i mikroboty, a także fakt, że to nie oni są sprawcami całego tego zamieszania.
Do tego dyrektor, magister inżynier Juliusz Stokrotka, chce wprowadzić w szkole certyfikat jakości, co wywołuje niemałe zamieszanie, a Zosia, która dotąd była myszką przestaje być szara…
Superpaczka rozpada się, ale okazuje się nikomu to nie służy. Bohaterowie przekonują się, że wszystko udaje im się wówczas, gdy pracują razem. Uzmysławiają sobie swoje słabe strony. I dobrze, że dochodzą do porozumienia, bo lubię, kiedy współpracują 😃.

Jest to kolejna, świetna część tej serii. Pełna humoru i niezwykłych sytuacji, które nigdy nie miałyby szansy zaistnieć w prawdziwym życiu. Pomysł z hologramem nieżyjącego taty Niki – super, a fragment z zaplamionym fartuchem Butlera doprowadził mnie do łez.

Autor w swojej książce dotyka ważnych tematów, tj. bezrobocie i samotność. Czytając dalej tę serię wiem, że nie będę się nudziła, ponieważ ma on mnóstwo pomysłów.
Po raz pierwszy główny wątek, czyli odpalenie rakiety pojawi się w kolejnym 6 tomie. Nie zniechęca mnie to, ponieważ ciekawość zwycięża i już dziś sięgam po niego. Wkrótce recenzja.

Zaczynam się zastanawiać, czy chciałabym uczęszczać czy może uciekać jak najdalej od szkoły FNiN? Może odpowiedź znajdę w kolejnej książce.

Polecam ten tom jak i wcześniejsze części cyklu.

Avatar użytkownika - Rojasi
Rojasi
Przeczytane:2014-03-01, Ocena: 4, Przeczytałam,
FNiN są idealne na wieczory- lekkie,przygodowe i z humorem. Czasami trochę straszne.
Avatar użytkownika - anaemia
Przeczytane:2015-03-28, Ocena: 6, Przeczytałam,
Felix, Net i Nika- Koszmarna podróż
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Felix, Net i Nika- Koszmarna podróż

Kolejne opowiadanie ze świata „Felixa, Neta i Niki”. Dla wszystkich, którzy nie boją się zaryzykować i chcą udać się w podróż z jednym z bohaterów...

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

"Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa" to pełna doskonałego humoru i trzymająca w napięciu sensacyjna powieść dla młodych czytelników...