Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy

Tom 12 cyklu Felix, Net i Nika

Rafał Kosik

,,Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy"

Co dorośli ukrywają przed gimnazjalistami? Jak godnie przyjąć zagranicznych gości? I co skrywa tajemnica Czerwonej Hańczy?

Przeczytaj o szkolnej wycieczce, która zamieniła się w coś zupełnie innego, romansach i niespodziewanych flirtach oraz zagadce kryminalnej, z którą muszą się zmierzyć warszawscy gimnazjaliści.

Informacje dodatkowe o Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy:

Felix, Net i Nika oraz Sekret Czerwonej Hańczy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Missmi
Missmi
Przeczytane:2014-10-21, Przeczytałam, 52/2014,
Słabiej. najsłabsza część do tej pory. Przez większość czasu się nudziłam, Zobaczymy, co będzie w kolejnym tomie. Humor jak zawsze dobry, ciekawe spostrzeżenia dzieciaków, ale poprzednie tomy były lepsze.
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2014-02-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Bardzo lubię przygody tej trójki! Jak zawsze ciekawie napisane :) Czekam na kolejną część.
Avatar użytkownika - Vertical
Vertical
Przeczytane:2014-02-08, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Książka jednego z moich ulubionych autorów. Pochłonęłam ją w dzień z hakiem, chichocząc czy wręcz śmiejąc się do bólu brzucha regularnie. Po raz kolejny świetny pomysł, bohaterowie genialni, a kozołaki przerażające. Gilbert i jego trampek w pociągu to po prostu mistrzostwo, Net jak zwykle niezrównany ze swoimi informatycznymi tekstami ("nie loguj się na serwer pana swego nadaremno"), a z Bogucką dobrze zrobili na końcu. I jestem pod wrażeniem Stokrotki, stał się o wiele bardziej strawny. No i decyzja w związku z Helenką, w końcu!
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2014-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki - 2014,
Kolejny tom przygód trójki kreatywnych gimnazjalistów. Tym razem na zakończenie drugiej klasy przyjaciele jadą na szkolną wycieczkę. Miał być pensjonat, dobre jedzenie, miły wypoczynek. A na okrasę poszukiwanie skarbu w jeziorze, do czego potrzebny jest głębinowy Bulgot. Szyki psuje nastolatkom niedobór szkolnych pieniędzy, co przekłada się na jakość wycieczki, i porwanie koleżanki z klasy. Trochę czasu i energii zabiera im też opieka nad zagranicznymi gośćmi, którzy przyjechali w ramach wymiany. Jest jak zwykle wesoło i zwariowanie. Wyeksponowane są: szybka akcja, zabawne gagi, humor sytuacyjny i samodzielne myślenie młodzieży. Motyw z wymianą wygląda na dołączony nieco na siłę, bez większego wpływu na działania trójki przyjaciół, oprócz przysparzania licznych okazji do nieporozumień i śmiechu. Jak zawsze podoba mi się stawianie na krytyczne postrzeganie świata i rozwiązywanie problemów - tu bardzo wyraźnie jest to pokazane choćby podczas wyjazdowych zmagań z CyBorkiem. Ogólnie Sekret Czerwonej Hańczy to niezła przygodówka, z pozytywnym wydźwiękiem i sporą dawką humoru. Kolejne powieści Kosika mają też coraz staranniejszą korektę. Nie obyło się jednak bez błędów, szczególnie ubawiło mnie ,,żąglowanie" i ,,we Wiedniu" - że tak powiem, u nas na wsi też tak się mówiło. ;)
Po ostatniej części ,,Felixa Neta i Niki" (,,Świat Zero 2 Alternauci"), która mnie delikatnie mówiąc nie zachwyciła nie spodziewałam się tak świetnej kontynuacji. Nie sądziłam, że któraś z kolejnych książek Kosika okaże się równie dobra, jak niektóre z poprzednich. Dlatego ,,Sekret Czerwonej Hańczy" był dla mnie taką niespodzianką. Nowy pomysł i jak zawsze świetny, zabawny sposób pisania autora urzekły mnie po raz kolejny. Historia jest jeszcze bardziej wciągająca, a pewne niedokończone wątki pozwalają sądzić, że wkrótce ukaże się kolejna część.
Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Felix, Net i Nika oraz Nadprogramowe Historie

Trójka kultowych bohaterów tym razem w przezabawnych i trzymających w napięciu opowiadaniach. Felix, Net i Nika zaplątani w miłosną aferę...

Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów
Rafał Kosik0
Okładka ksiązki - Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów

Mroczny szkocki zamek i Londyn spowity mgłą - oto sceneria wakacji Felixa, Neta i Niki. Przyjaciele tym razem zmierzą się z klątwą od stuleci prześladującą...