Filozofia sukcesu, czyli f**k it

Pieprz swój plan na dziś. Niech wydarzy się coś niesamowitego.

Poluzuj tam, gdzie Cię ciśnie...

Czujesz się nieszczęśliwy? Pieprz to! Coś idzie nie po Twojej myśli? Właściwie mógłbyś się przejąć, ale... po co? Czy nie lepiej to pieprzyć? Jesteś zły, sfrustrowany, zazdrosny? Zastosuj "tumiwisizm praktyczny" i zacznij to pieprzyć.

Filozofia "Pieprz to" odkrywa przed Tobą wspaniałą drogę, prowadzącą na skróty do wewnętrznej wolności. "Pieprz to" zawiera ukrytą sugestię, że rzeczy nie są aż tak istotne, za jakie je uważasz. Źródłem Twoich problemów jest zbyt poważne traktowanie świata. To przekleństwo rodem z Zachodu stanowi sumę wszystkiego, co najlepsze w mądrości Wschodu. Ta książka bawi, inspiruje i pozwala inaczej spojrzeć na życie. Wyluzuj. Zdystansuj się. Pieprz to i kup tę książkę!

Prawdę można czasem znaleźć w najmniej spodziewanym miejscu. Pieprz to i odpuść sobie rzeczy, które sprawiają Ci ból. Pieprz to i podążaj za marzeniami, bez względu na to, co myślą inni. Na tym właśnie polega filozofia "Pieprz to".

Dla wszystkich tych, którzy pieprzą.

John C. Parkin, autor bestsellera Fuck It: The Ultimate Spiritual Way, oraz Gaia Pollini powiedzieli pewnego dnia: "Pieprzyć to!".

Porzucili świetne posady w Londynie i założyli we Włoszech ośrodek "ucieczki od dnia codziennego" - The Hill That Breathes. Powołali do życia ideę opartą na słowach "pieprzyć to". Niosą one ze sobą taką samą moc, jak wszystkie wschodnie mądrości i praktyki filozoficzne, które zgłębiali przez całe lata.

Oboje regularnie prowadzą zajęcia w ramach "Tygodnia Pieprz to" w ośrodku The Hill. Ponadto John publikuje swoje przemyślenia na stronie thef-itway.com. Jest także ekspertem występującym w programach telewizyjnych, a jego artykuły ukazywały się w czasopismach o zasięgu ogólnokrajowym - w "Guardianie", "Observerze", "Timesie", "Psychologies" oraz "Cosmopolitan".

Informacje dodatkowe o Filozofia sukcesu, czyli f**k it:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2012-03-24
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-246-2912-1

Kup książkę Filozofia sukcesu, czyli f**k it

Filozofia sukcesu, czyli f**k it - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ksebardo
Ksebardo
Przeczytane:2019-07-15, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Zgodnie z domeną tej książki...wyłamuję się i zdjęcia nie będzie. Opisu też nie...Dobranoc

Avatar użytkownika - Luxfan
Luxfan
Przeczytane:2017-08-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek w 2017,

Może faktycznie powinniśmy nabrać więcej dystansu i zacząć to wszystko w koło pieprzyć. Cała forma książki jest bardzo przyjazna. Krótka rada wyjęta prosto z filozofii sukcesu przedstawiona adekwatnym, fajnym rysunkiem. Coś naprawdę lekkiego, a jednocześnie skłaniającego do pomyślenia czy nie warto czasem zachować się inaczej? Może irracjonalnie, zaryzykować stawiając wszystko na jedną kartę i pieprzyć to co pomyślą czy powiedzą inni. Niby żyje się tylko raz, ale pieprzyć to też!

Avatar użytkownika - lewoszm
lewoszm
Przeczytane:2018-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Rok 2018 ,

O czym jest książka? Tak w wielkim skrócie można powiedzieć, że uczy jak zdrowo podchodzić do życia, nie przejmować się banałami i po prostu „pieprzyć choroby, związki, problemy, pieniądze, zmianę świata na lepsze” i tym podobne. Autor dodatkowo przedstawia nam kilka ćwiczeń, które mają nas rozluźnić i dzięki czemu mamy osiągnąć spokój ducha. Oprócz tego nie jest to banalne „pieprz wszystko”, tylko do każdej sytuacji mamy podane przykłady i wyjaśnienie jak mamy rozumieć jego słowa.

Czy warto ją przeczytać?

Na pewno, jeśli tylko potraficie wynosić coś z takich książek. Jeśli czujecie się zestresowani, przytłoczeni problemami dookoła, nie wiecie jak sobie z tym poradzić - przeczytajcie, może właśnie ta książka otworzy Wam oczy.

Myślę, że jest to książka, do której powinno się wracać, sam autor zachęca nas do tego, żeby po prostu wybrać sferę, która sprawia nam problemy i wrócić jeśli znów poczujemy natłok myśli i problemów.

Autor podchodzi do „nauczania” w lekki, humorystyczny sposób. Książka na pewno nie jest nudna, to muszę przyznać. Czytałam ją z przyjemnością, chociaż tak jak mówiłam - niewiele z niej wyniosę, prawdopodobnie dlatego, że po prostu już wcześniej stosowałam zasadę „fuck it” na rzeczy, na które nie mam wpływu. :-)