Okładka książki - Filozofia sukcesu, czyli f**k it

Filozofia sukcesu, czyli f**k it

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2012-03-24
ISBN: 978-83-246-2912-1
Dodał/a książkę: czytam

Pieprz swój plan na dziś. Niech wydarzy się coś niesamowitego.

Poluzuj tam, gdzie Cię ciśnie...

Czujesz się nieszczęśliwy? Pieprz to! Coś idzie nie po Twojej myśli? Właściwie mógłbyś się przejąć, ale... po co? Czy nie lepiej to pieprzyć? Jesteś zły, sfrustrowany, zazdrosny? Zastosuj "tumiwisizm praktyczny" i zacznij to pieprzyć.

Filozofia "Pieprz to" odkrywa przed Tobą wspaniałą drogę, prowadzącą na skróty do wewnętrznej wolności. "Pieprz to" zawiera ukrytą sugestię, że rzeczy nie są aż tak istotne, za jakie je uważasz. Źródłem Twoich problemów jest zbyt poważne traktowanie świata. To przekleństwo rodem z Zachodu stanowi sumę wszystkiego, co najlepsze w mądrości Wschodu. Ta książka bawi, inspiruje i pozwala inaczej spojrzeć na życie. Wyluzuj. Zdystansuj się. Pieprz to i kup tę książkę!

Prawdę można czasem znaleźć w najmniej spodziewanym miejscu. Pieprz to i odpuść sobie rzeczy, które sprawiają Ci ból. Pieprz to i podążaj za marzeniami, bez względu na to, co myślą inni. Na tym właśnie polega filozofia "Pieprz to".

Dla wszystkich tych, którzy pieprzą.

John C. Parkin, autor bestsellera Fuck It: The Ultimate Spiritual Way, oraz Gaia Pollini powiedzieli pewnego dnia: "Pieprzyć to!".

Porzucili świetne posady w Londynie i założyli we Włoszech ośrodek "ucieczki od dnia codziennego" - The Hill That Breathes. Powołali do życia ideę opartą na słowach "pieprzyć to". Niosą one ze sobą taką samą moc, jak wszystkie wschodnie mądrości i praktyki filozoficzne, które zgłębiali przez całe lata.

Oboje regularnie prowadzą zajęcia w ramach "Tygodnia Pieprz to" w ośrodku The Hill. Ponadto John publikuje swoje przemyślenia na stronie thef-itway.com. Jest także ekspertem występującym w programach telewizyjnych, a jego artykuły ukazywały się w czasopismach o zasięgu ogólnokrajowym - w "Guardianie", "Observerze", "Timesie", "Psychologies" oraz "Cosmopolitan".

Kup książkę Filozofia sukcesu, czyli f**k it

Avatar użytkownika - Kalakirya
Kalakirya
Pewnego dnia John C. Parkin i Gaia Pollini postanowili otworzyć w sercu Włoch ośrodek wypoczynkowy, który nazwali „The Hill That Breathes”… Ośrodek ten miał być oazą, w której odwiedzający go goście mieli odnaleźć spokój. I tak też w gruncie rzeczy było – ludzie, którzy do niego trafiali, uczyli się dystansować i uwalniać od tego, co ich w jakikolwiek sposób ograniczało w myśl zasady, na którą składały się dwa proste słowa: „Pieprz to”. Dla jednych zabrzmi dziwacznie, dla drugich całkowicie znajomo…   Nie od dziś wiadomo, że ludzie mają tendencję do przesadzania i znajdowania problemów tam, gdzie ich nie ma. Czy aby na pewno jest to tak korzystne? Z całą pewnością nie, a już na pewno nie na dłuższą metę. Więc po co rwiemy sobie włosy z głowy, zamiast wszystko na spokojnie przemyśleć? Przyczyna jest prosta – zbyt poważnie wszystko traktujemy. Książka Filozofia sukcesu, czyli f**k it!, która kryje w sobie niebanalne przesłanie, łamie nasze standardy myślenia – autorzy nawołują do zdystansowania się wobec wszystkiego, co nas martwi i trapi. I jak się okazuje, wcale nie jest to takie trudne!    Filozofia sukcesu to drobna "perełka", która ma wielką moc. Można ją czytać od początku do końca bądź na wyrywki, otwierając na chybił trafił – za każdym razem trafi się prosta rada, która ...

Opinie o książce - Filozofia sukcesu, czyli f**k it

Avatar użytkownika - Luxfan
Luxfan
Przeczytane:2017-08-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek w 2017,

Może faktycznie powinniśmy nabrać więcej dystansu i zacząć to wszystko w koło pieprzyć. Cała forma książki jest bardzo przyjazna. Krótka rada wyjęta prosto z filozofii sukcesu przedstawiona adekwatnym, fajnym rysunkiem. Coś naprawdę lekkiego, a jednocześnie skłaniającego do pomyślenia czy nie warto czasem zachować się inaczej? Może irracjonalnie, zaryzykować stawiając wszystko na jedną kartę i pieprzyć to co pomyślą czy powiedzą inni. Niby żyje się tylko raz, ale pieprzyć to też!

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński