Flipek. Nareszcie razem

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2012-05-01
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-259-0435-7
Liczba stron: 24
Dodał/a książkę: Edyta Staniec

Ocena: 5 (1 głosów)

Był sobie mały króliczek, który zgubił się w wielkim lesie, gdy potężny wicher porwał go sprzed rodzinnego domu. Na szczęście miał przy sobie ulubionego zajączka Przytulaczka i pomocnych przyjaciół, których poznał w czasie poszukiwania rodziny. Bo Flipek bardzo tęsknił za mamą i tatą i próbował ich odnaleźć. Czy wreszcie mu się to uda?

Ciepła, wzruszająca, z lekkością napisana opowioeść Wandy Chotomskiej wprawi dzieci w niezwykły nastrój. Z zaciekawieniem będą towarzyszyć Flipkowi w poszukiwaniach rodziców w gęstym lesie. Razem z nim poznają wielu leśnych mieszkańców z ich najlepszej strony. Piękne rysunki Marca Campanellego - znanego z serii o Tupciu Chrupciu - wprowadzą dzieci do świata wędrującego króliczka.

Bajka o Flipku to także doskonały pretekst do rozmowy z dzieckiem. O tym co króliczek widział, kogo spotkał, kto mu pomógł, czy może tęskni do rodziców. Dzięki temu dziecko nabierze, potrzebnej w przyszłości w przedszkolu i szkole, umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Kup książkę Flipek. Nareszcie razem

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - zuzankawes
zuzankawes
Ocena: 5, Czytam,
Nie ma jak u mamy. Wie to każde dziecko, duże i małe, choćby i przeżyło kilkadziesiąt wiosen. Wie to i bohater cyklu książeczek Wandy Chotomskiej, Flipek, mały, biały króliczek, który zgubił się gdzieś w lesie. Jego losy czytelnicy śledzić mogli w dwóch wcześniejszych książeczkach: Flipek szuka mamy i Flipek znajduje przyjaciół”. Flipek. Nareszcie razem, jak sugeruje już sam tytuł, to finał poszukiwań naszego bohatera. Szczęśliwy, jak na książkę dla dzieci przystało.   I tym razem Wydawnictwo Wilga zadbało o to, by książkę nie tylko przyjemnie się czytało, ale i oglądało.  Flipek...  to historia, która pokazuje dziecku, jakie wartości są w życiu najważniejsze. Przyjaźń, miłość, dobro, troska o innych - to walory, które zawsze popłacają. Wanda Chotomska kolejny raz stworzyła historię pełną ciepła, kształcącą i przystępną dla dzieci. Kolejny już raz udowodniła, że jest mistrzynią w pisaniu książek dla dzieci i młodzieży, a stworzone przez nią historie zapadają w pamięć czytelnikom kolejnego już pokolenia. Poprzez swoją prostotę trafiają one w gusta młodych czytelników i ich rodziców.   Książka ma także inny atut. Jest doskonałym wprowadzeniem do rozmowy z dzieckiem nie tylko na temat tego, co nasz maluch przeczytał lub usłyszał. Dzięki książeczce i rozmowie w prosty i niewymuszony sposób można wytłumaczyć dziecku wiele niezwykle ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Flipek. Nareszcie razem

Inne książki autora
winka
Wanda Chotomska0
Okładka ksiązki - winka

Pięknie ilustrowana książeczka dla dzieci, która opowiada o chorobie tytułowej świnki. Tekst pisany jest zabawną rymowanką....

Przyjaciele Martynki świętują
Wanda Chotomska0
Okładka ksiązki - Przyjaciele Martynki świętują

Poznaj przygody Martynki, chętnie czytane przez dzieci na całym świecie40 nalepek...

Reklamy