Florencja, córka Diabła

Wydawnictwo: Kobra Media
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-61455-05-9
Dodał/a książkę: dona

Wszystkie konie kolejno przeszły przez przejście, otwarte za pomocą odsunięcia jednej żerdki. W pląsach, bo w pląsach, niektóre bokiem, jak normalne dwulatki, ale jednak przeszły. Florencja nie. Spokojnie skręciła i bez rozbiegu, z miejsca, ze stępa, jednym lekkim odbiciem przeszła nad żerdzią w przęśle obok.

Kup książkę Florencja, córka Diabła

Opinie o książce - Florencja, córka Diabła

Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2015-12-14, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Książka dla wielbicieli wyścigów konnych, koni itp czyli nie dla mnie. Za dużo tam słów których nie rozumiem i niekoniecznie chcę poznać a które wiążą się właśnie z wyścigami. Jest tam wątek kryminalny, jest tam trochę humoru ale to nie książka w moim guście
Świetna książka jak wszystko od Chmielewskiej. Nie mam pojęcia jakim cudem do tej pory jej nie przeczytałam. Tytułowa Florencja jest klaczą startującą na służewieckim torze. Pomimo przeciętnego pochodzenia okazuje niezwykłe talenty sportowe. Tylko kilka osób wie, że jej pochodzenie jest zafałszowane. W rzeczywistości jest córką Diabła, genialnego konia wyścigowego. Do krycia doszło na dziko na łące a świadkowie nie przyznali się, że nie dopilnowali koni, bo krycie Diabłem kosztuje masę forsy. Florencja wspina się po szczeblach kariery wyścigowej, aż zwraca na siebie uwagę mafii, która dokonuje oszustw w zakładach. Szczególnie podobała mi się scena gdzie mafijny łobuz poszedł na pastwisko z batem, żeby skatować klacz, uniemożliwiając jej udział w następnych biegach. Nie dość, że Florencja się nie dała, to sama prawie zabiła bandziora to jeszcze uśmiałam się potwornie, gdy wielbiciele klaczy, chcąc uchronić ją przed odpowiedzialnością karną, postanowili wywalić połamanego bandytę za płot i udawać, że absolutnie o niczym nie wiedzą. Cała historia podzielona jest równo pomiędzy próby ukrócenia działalności brutalnej mafii, a ochronę ukochanej przez tłumy klaczy przed atakami. Przez to, że większość akcji książki dzieje się na wyścigach, hazardowy żargon pojawia się obficie, a nie dla każdego jest łatwy do przyswojenia. Na dodatek mnóstwo tu, typowych dla autorki dialogów, gdzie spotyka się kilka roztrzepanych osób i każdy mówi o czymś innym lub o kilku sprawach równocześnie. Mimo to zdecydowanie polecam.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-03-12, Ocena: 6, Przeczytałam, humor, obyczaj,
Kolejna świetna książka tej autorki. Imiona w tytule dotyczą zaś koni. Wszystko zaczęło się przez przypadkowe pokrycie klaczy przez ogiera Diabła. Stąd się wzięła Florencja. Oczywiście nikt o tym nie mówi, by nie doszła prośba o zapłatę. Jako konik Florencja boi się skakać, ale jak już się nauczy to skacze wszędzie. Później akcja dzieje się głównie na torach wyścigowych. Gdzie mafia próbuje pozbyć się tytułowej klaczy. I mimo, że nie znam żargonu wyścigowego to lekko przeczytałam tę książkę.
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:1993-12-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki na długi wieczór, Mam,
Książka dla wielbicieli książek kryminalnych, koni i wyścigów. Intrygujące zwroty akcji.
Avatar użytkownika - Poziomka
Przeczytane:2013-05-26, Przeczytałam, Joanna Chmielewska,
Porwanie
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Porwanie

W sielską atmosferę popołudniowego brydża wdziera się umundurowana jednostka policyjna, szukając ofiary kolejnego porwania. I dom pisarki Joanny Chmielewskiej...

Wszyscy jesteśmy podejrzani
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Wszyscy jesteśmy podejrzani

Wznowienie powieści jednej z najpopularniejszych polskich autorek, której książki od wielu lat bawią kolejne pokolenia czytelników. ... Przede mną nie...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa