Fotografia produktowa. Od przedmiotu do martwej natury

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2011
Dodał/a książkę: Edyta Staniec

Fotografowanie przedmiotów od prostych aranżacji do obrazów bogatych w zaskakujące detale!

Tematem zdjęć zawartych w tej książce są przedmioty codziennego użytku, na widok których bardzo często zadajemy sobie pytanie: „Jak je sfotografować, aby uzyskać atrakcyjny efekt?”. Eberhard Schuy omawia właśnie tę kwestię – szczegółowo i zrozumiale przedstawia sposób aranżacji ponad 50 zdjęć oraz schematy ich oświetlenia. Dzięki zdjęciom i łatwym ćwiczeniom autor wprowadza czytelnika w podstawy fotografii przedmiotów. Szczegółowo zgłębia najważniejsze zagadnienia, pokazuje proste aranżacje i prezentuje wiele sztuczek. W przystępny sposób wyjaśnia, nad czym należy się zastanowić przed przystąpieniem do fotografowania przedmiotów i w jaki sposób połączyć ze sobą obiekt, pomysł na zdjęcie i oświetlenie, tak aby stworzyć dobrą fotografię. Fascynującą częścią tej pracy okaże się fakt, że o powodzeniu obrazu będzie decydowało umiejętne podkreślanie detali. Opublikowane w książce fotografie nie tylko są przykładami mającymi służyć lepszemu zrozumieniu prezentowanej treści, lecz także mogłyby z powodzeniem ukazać się w osobnym albumie – zatem podziwiaj je; niech staną się inspiracją dla twoich własnych prac.

- Różnice w fotografowaniu przedmiotów, wykonywaniu zdjęć produktowych i martwych natur
- Elementy procesu powstawania fotografii
- Aranżacja i oświetlanie przedmiotów
- Prowadzenie wzroku widza a kompozycja obrazu
- Szczegóły decydujące o charakterze obrazu
- Informacje o tworzeniu odbić, kropli, pary oraz o posługiwaniu się filtrem wazelinowym
- Przedmiotowa fotografia aktu i zabawa ze światłem

O autorze:
Eberhard Schuy zajmuje się fotografowaniem przedmiotów i wykonywaniem zdjęć na potrzeby przemysłu. Zdobywał doświadczenia w agencji reklamowej i przedsiębiorstwie produkcyjnym, a obecnie już od wielu lat pracuje jako fotograf niezależny. Prowadzi także warsztaty i internetowe kursy fotograficzne. Jego sposób pracy polega na maksymalnym wykorzystaniu środków czysto fotograficznych i jedynie minimalnej edycji obrazu w programie graficznym.

Książka z płytą:
Na dołączonej do książki płycie znajdują się cztery filmy instruktażowe poświęcone fotografowaniu przedmiotów, o łącznej długości około 60 minut.

Kup książkę Fotografia produktowa. Od przedmiotu do martwej natury

Avatar użytkownika - zuzankawes
zuzankawes
Ocena: 6, Czytam,
Jak ciekawie fotografować przedmioty?   Jak ciężką pracą jest fotografowanie martwej natury czy fotografia reklamowa, wie chyba każdy fotograf. To prawdziwa "orka" - zwłaszcza, jeśli zamierzeniem fotografującego jest przedstawienie przedmiotu w nowej, nieznanej dotąd odsłonie. Bo na dobrą sprawę wydaje się przecież, że już nic nowego - lub, co najwyżej, niewiele nowego - można odkryć i dodać. Cała tajemnica polega na tym, by zwykłemu przedmiotowi nadać taki wygląd, by był inspiracją, by owiany był nutką niecodzienności i tajemniczości. Prosta rzecz, prosty przepis - piekielnie trudne wykonanie. I nie chodzi o to, że wykonanie takiego zdjęcia wymaga profesjonalnego i drogiego sprzętu. Diabeł tkwi w szczegółach – w pomyśle, w prostych środkach do wykonania danego zdjęcia. I w odpowiednim wyposażeniu - niekoniecznie jednak tym z najwyższej półki.   Na polskim rynku ukazała się publikacja Fotografia produktowa. Od przedmiotu do martwej natury Eberharda Schuy’a, która podpowie, jakie środki i sztuczki wykorzystać podczas wykonywania fotografii przedmiotów. Nie jest to, bynajmniej, podręcznik z gotowymi przepisami na wykonywanie zdjęć dobrej jakości, ale raczej przewodnik po trudnej krainie fotografii produktowej, zdradzający wiele tajemnic tej dziedziny sztuki, będący jednocześnie źródłem inspiracji do poszukiwania własnego stylu. To podręcznik, który pokaże, jak ...

Opinie o książce - Fotografia produktowa. Od przedmiotu do martwej natury

Avatar użytkownika - BartekDziedzic
BartekDziedzic
Przeczytane:2015-02-11, Ocena: 5, Przeczytałem,
Świetna książka jeżeli ktoś chciałby zacząć robić zdjęcia produktowe. Polecam. Bartek Dziedzic
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa