Fundacja i ziemia cz. 10

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2002-01-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788373011854
Liczba stron: 388
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 5 (1 głosów)

Golan Trevize, członek Rady Wykonawczej na Terminusie, miał zdecydować o przyszłości Galaktyki i podjął decyzję. Wybierając Galaksję, jeden organizm łączący na podobieństwo Gai wszystkie światy w przestrzeni, przekreślił zarazem pięćsetletni Plan Hariego Seldona. Trevize wciąż jednak ma wątpliwości - wierzy w słuszność swego wyboru, ale nie jest pewny swoich motywów. W poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące go pytania wyrusza wraz z Janovem Peloratem i jego wybranką Bliss ku mitycznej Ziemi. Każda kolejna planeta, mimo zwątpienia i wielkich przeciwności, zbliża ich do celu... i wciąż jeszcze żywej historii Galaktyki.

Isaac Asimov (1920-1992) to bodaj najwybitniejszy i najpoczytniejszy autor science fiction wszech czasów. Zasłynął przede wszystkim epokowym cyklem ,,Fundacja", sagą o Imperium Galaktycznym, które - mimo że wydaje się wieczne - chyli się ku upadkowi. Ludzką cywilizację i wiedzę może uratować jedynie psychohistoria, nauka stworzona przez genialnego matematyka Hariego Seldona.

"Fundacja i Ziemia" wieńczy siedmiotomowy cykl ,,Fundacja" Isaaca Asimova wydany przez Dom Wydawniczy REBIS, a uzupełniony o trzy tomy autorstwa bestsellerowych twórców SF: Gregory'ego Benforda, Grega Beara i Davida Brina.

Kup książkę Fundacja i ziemia cz. 10

Opinie o książce - Fundacja i ziemia cz. 10

Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2015-12-12, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Gwiazdy jak pył
Isaac Asimov0
Okładka ksiązki - Gwiazdy jak pył

Bohaterem tomu jest Byron Farrill, student Uniwersytetu Ziemskiego, urodzony w odległych Królestwach Nebuli, podbitych i rządzonych przez planetę...

Roboty i imperium
Isaac Asimov0
Okładka ksiązki - Roboty i imperium

Z górą sto lat po śmierci Elijaha Baleya z wolna zaczyna się spełniać jego największe marzenie - kolonizacja Galaktyki. Dzięki przyjaznej polityce Hana...

Reklamy