Gadająca blacha i inne bajkowe opowieści

Bajki ze zbioru ,,Gadająca blacha" i inne bajkowe opowieści charakteryzuje różnorodność tematów, które mogą zainteresować zarówno dzieci nieumiejące jeszcze czytać, jak i młodzież do osiemnastego roku życia. Intrygująca fabuła i barwny styl pobudzają wyobraźnię. Niektóre z bajek nawiązują do współczesnych dziecięcych marzeń, inne do motywów znanych już z literatury tego gatunku. W większości bajek układ fabularny koncentruje się wokół antynomii, takich jak: zło - dobro; strata - korzyść; zdrada - miłość; bezmyślność - mądrość; przemoc - porozumienie i dialog. Treść ogniskuje się wokół czterech triad wartości etycznych: miłość - wierność - partnerstwo; przyroda - człowiek - ekologia; wolność - równość - braterstwo; tolerancja - empatia - współpraca. Autorka odwołuje się do wrażliwości, wyobraźni i poczucia humoru odbiorców. Unika płytkiego i nachalnego dydaktyzmu. Jej opowieści nie zawierają scen budzących lęk lub rozdrażnienie. Przeciwnie, budują nastrój zaciekawienia i spokoju. Zachęcają do przyjaźni, zabawy i nauki.

Marian Dziwisz

Informacje dodatkowe o Gadająca blacha i inne bajkowe opowieści:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2014-10-29

Kup książkę Gadająca blacha i inne bajkowe opowieści

Gadająca blacha i inne bajkowe opowieści - opinie o książce

Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-01-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015, Mam,
Bardzo fajna książka czytałam ją dzieciom na dobranoc. Świetna. Ciekawa. Bajki ze zbioru ,,Gadająca blacha" i inne bajkowe opowieści charakteryzuje różnorodność tematów, które mogą zainteresować zarówno dzieci nieumiejące jeszcze czytać, jak i młodzież do osiemnastego roku życia. Intrygująca fabuła i barwny styl pobudzają wyobraźnię. Niektóre z bajek nawiązują do współczesnych dziecięcych marzeń, inne do motywów znanych już z literatury tego gatunku. W większości bajek układ fabularny koncentruje się wokół antynomii, takich jak: zło - dobro; strata - korzyść; zdrada - miłość; bezmyślność - mądrość; przemoc - porozumienie i dialog. Treść ogniskuje się wokół czterech triad wartości etycznych: miłość - wierność - partnerstwo; przyroda - człowiek - ekologia; wolność - równość - braterstwo; tolerancja - empatia - współpraca. Autorka odwołuje się do wrażliwości, wyobraźni i poczucia humoru odbiorców. Unika płytkiego i nachalnego dydaktyzmu. Jej opowieści nie zawierają scen budzących lęk lub rozdrażnienie. Przeciwnie, budują nastrój zaciekawienia i spokoju. Zachęcają do przyjaźni, zabawy i nauki. Polecam.