Gamedec. Zabaweczki. Sztorm

Wydawnictwo: SuperNowa
Data wydania: 2010-06-07
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788375780147
Liczba stron: 530
Dodał/a książkę: danutka

Ocena: 5 (2 głosów)

Mobillenium, koncern odpowiedzialny za stworzenie w sieci cyfrowej Bestii, ukrywa straszliwą tajemnicę. Co znajduje się na siódmej planecie systemu Hoedus II, ponad dwieście lat świetlnych od Słońca? I jaki to ma związek z falą zamieszek o bezprecedensowej skali, ogarniających całą Ziemię? Torkil Aymore dwoi się i troi - dosłownie - żeby sprostać wyzwaniom przekraczającym możliwości zwykłego człowieka. Ale Torkil nie jest już zwykłym człowiekiem... Pod koniec XXII wieku zmieniło się praktycznie wszystko. Wiele ciał, wiele dusz... teraz każdego człowieka można powielić, skopiować. Gamedec walczy o utrzymanie własnej tożsamości, szuka prawdy o rzeczywistości i odkrywa nieznane możliwości własnego umysłu. Czy droga, która podąża, stanie się drogą ocalenia dla całej ludzkości? Jeśli wszedłeś w sieć, nie ma już dla ciebie ratunku.

Kup książkę Gamedec. Zabaweczki. Sztorm

Opinie o książce - Gamedec. Zabaweczki. Sztorm

Avatar użytkownika - Almiria
Almiria
Przeczytane:2015-03-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Kontynuacja poprzedniego tomu "Gamedec. Zabaweczki. Błyski" zaczyna się od wszechogarniającego chaosu i nic nie wskazuje na to aby wraz z rozwojem wydarzeń miało się cokolwiek zmienić. Otwarta wojna i zniszczenie nigdy nie należały do ulubionych sytuacji w których może znaleźć się człowiek, jednak właśnie tego doświadcza główny bohater i to potrójnie. Już przy czytaniu "Błysków' rzuca się w oczy zmiana w stylu pisania autora w porównaniu do poprzednich części, teraz odważę się stwierdzić że stał się bardziej 'Lemowski'. Obszerne rozważania nad kwestiami społeczno-politycznymi, nad naturą człowieka i jego możliwościami, czy to rozwojowymi, czy przystosowawczymi, a także nad czekającymi na nas w przyszłości zagrożeniami sprawiają, że ksiażka ma nie tylko ciekawą fabułę i spójnie skonstruowany świat, ale też ogromny wpływ na dalsze postrzeganie tego co teraz dzieje się wokół nas. Bardzo dobre sci-fi.
Link do opinii
Avatar użytkownika - danutka
danutka
Przeczytane:2014-05-27, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki - 2014,
Gamedec Torkil Aymore wraz z przyjaciółmi przenosi się na Gaję - nową planetę, niedawno terraformowaną, przystosowaną do życia homo sapiens. Już od chwili podjęcia decyzji o emigracji zaczynają się dziwne wydarzenia, które zaprowadzą gierczanego detektywa w trzy różne strony świata i śledztwa. Do tego trafi mu się nowa kobieta do kochania i nowi wrogowie do zwalczania. Trzecia część przygód Torkila trzyma poziom. Fabuła rozwija się ciekawie, rozwój technologiczny pędzi jak pendolino, trzeba się mocno sprężać, żeby nadążyć za kolejnymi pomysłami i zwrotami akcji. A można przypuszczać, że to dopiero początek. Dodatkowo czytelnik dostaje kilka spraw do przemyślenia, zarówno społeczno-praktycznych, jak i filozoficzno-egzystencjalnych. Zacne tomy. (Ocena: 5/6)
Link do opinii
Inne książki autora
Sprzedaż albo smierć!?
Marcin Przybyłek0
Okładka ksiązki - Sprzedaż albo smierć!?

Nie martw się! Uśmiechnij się! Twoje obrzydzenie do własnej pracy to naturalny, zdrowy odruch! Oznacza, że nie jesteś stracony/starcona! Jeśli jeszcze...

CEO Slayer. Pogromca prezesów
Marcin Przybyłek0
Okładka ksiązki - CEO Slayer. Pogromca prezesów

W połowie XXI wieku światem rządzą korporacje, powszechny jest wyzysk pracowników. Nie inaczej jest w Warszawie, gdzie banki bezkarnie okradają...

Reklamy