Gastrofaza. Przygody w układzie pokarmowym

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-04-03
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-240-2523-7
Liczba stron: 356
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 4.25 (4 głosów)

Bez względu na to jak smaczną potrawą się delektujecie, jedzenie zawsze rozpoczyna swoją wędrówkę od jednego końca przewodu pokarmowego, by po jakimś czasie zakończyć ją w drugim. Co się dzieje w trakcie? Chcielibyście wiedzieć, ale wstydzicie się zapytać?

Mary Roach postanowiła to sprawdzić. Przepytała naukowców i lekarzy, za pomocą maleńkiego cyfrowego aparatu podejrzała życie stu trylionów lokatorów naszych wnętrzności i dokładnie przestudiowała bristolską skalę uformowania stolca. Nawet przeszczep bakterii kałowych nie zdołał jej obrzydzić!

Kup książkę Gastrofaza. Przygody w układzie pokarmowym

Opinie o książce - Gastrofaza. Przygody w układzie pokarmowym

Avatar użytkownika - slk
slk
Przeczytane:2014-04-09, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2014, Mam, Moje ebooki,
Rzecz charakterystyczna dla Mary Roach - pełna ironii, zabawna podróż po układzie pokarmowym. Masa ciekawostek, sporo wiedzy, podanej w naprawdę interesujący sposób. Lekka, łatwa i przyjemna.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Plewka
Plewka
Przeczytane:2014-04-05, Ocena: 5, Przeczytałem,
Autorka wybrała narrację pierwszoosobową, reporterską, trochę felietonistyczną, wprowadziła sporą dawką naprawdę trafionego (i jakże potrzebnego) humoru i napisała dzieło, które mimo niecodziennego tematu wciąga niemiłosiernie. I jak miło jest dowiedzieć się tak wielu nowych rzeczy. Dlaczego pyton jest w stanie połknąć szklaną butelkę? Jak to się dzieje, że chomiki są nałogowymi słodyczomaniakami? Co decyduje o naszych preferencjach żywieniowych? Dlaczego nie jemy oczu i innych obrzydliwych ozorów? Co dzieje się z papką jedzeniową, która trafia do naszego układu pokarmowego? Kopalnia wiedzy i ciekawostek, o których wcześniej nie miałam bladego pojęcia. Polecam czytać przypisy, są często bardzo zabawne i ciekawostki dotyczą innych dziedzin życia ;) „Gastrofazę” bez wahania polecam wszystkim czytelnikom, a najbardziej tym ciekawym!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Azucena
Azucena
Przeczytane:2016-06-01, Ocena: 3, Przeczytałam, Literatura współczesna,
Avatar użytkownika - kkkkk
kkkkk
Przeczytane:2015-06-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Inne książki autora
Ale kosmos! Jak jeść, kochać się i korzystać z WC w stanie nieważkości
Mary Roach0
Okładka ksiązki - Ale kosmos! Jak jeść, kochać się i korzystać z WC w stanie nieważkości

Autorka bestsellerów Bzyk, Sztywniak i Duch dotarła już wszędzie. Nic więc dziwnego, że na temat kolejnej książki wybrała wyprawę na Marsa.\r\n\r\nPodróż...

Duch.Nauka na tropie życia pozagrobowego
Mary Roach 0
Okładka ksiązki - Duch.Nauka na tropie życia pozagrobowego

Czy istnieje życie po śmierci? A jeśli tak, to czy ze zmarłymi można nawiązać kontakt? Mary Roach postanowiła w tej sprawie zasięgnąć opinii naukowców...

Reklamy