Gaudi. Geniusz z Barcelony

Data wydania: 2015-03-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-64700-01-9
Dodał/a książkę: edytka222

Barwna i dowcipna biografia Gaudiego i portret Barcelony, życia kulturalnego i politycznego jego czasów, napisana wnikliwie i ze zrozumieniem genialnego twórcy i jego dzieła. "Rzadko się zdarza, aby biografia architekta była tak ludzka i pełna humoru. Udało się odtworzyć połączenie żartobliwości i powagi, jakie charakteryzowało Gaudiego" (Paul Preston).

Kup książkę Gaudi. Geniusz z Barcelony

Opinie o książce - Gaudi. Geniusz z Barcelony

Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2016-03-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Chodząc po Barcelonie nie sposób nie zachwycić się Gaudim. Niesamowite budowle, pełne barw, kształtów, krzywizn. I to wszystko stworzył człowiek, architekt tworzący na przełomie XIX i XX wieku. I kiedy się czyta, że był człowiekiem o bardzo konserwatywnych poglądach, bardzo wierzącym, wręcz popadającym w szaleństwo na punkcie wiary, trudno w to uwierzyć. Patrząc na żyjące, wręcz ruszające się dzieła zazdroszczę Gaudiemu tak szalonej wyobraźni. Książka więcej mówi o jego dziełach, niż o nim jako o człowieku. Musiałam wspomagać się wspomnieniami, książkami o nim, a także internecie, aby wiedzieć o czym, o jakim detalu akurat autor wspomina.
Avatar użytkownika - amis
amis