Gdybym była tobą. Gdybyś była mną. Sławne mamy i ich córki

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2005-03-01
Kategoria: Historyczne
ISBN: 83-7469-313-4
Liczba stron: 140
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 3 (1 głosów)

"Zawsze interesowały mnie związki i relacje międzyludzkie. Po licznych rozmowach przeprowadzonych z bohaterkami mojej książki utwierdziłam się w przekonaniu, że miłość matki do dziecka jest miłością prawdziwie bezwarunkową. Zaufanie, jakim mnie obdarzyły, szczerość ich wypowiedzi zapewne ujmą czytelników tak, jak ujęły mnie mam nadzieję, że moje z nimi rozmowy pozostaną przekonującym świadectwem tej miłości".

Kup książkę Gdybym była tobą. Gdybyś była mną. Sławne mamy i ich córki

Polecana recenzja

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Teorii na temat wzajemnych relacji matek i córek jest mnóstwo. Psycholodzy prześcigają się w stawianiu nowych tez. Skłonni są dopatrywać się w tej niezwykłej więzi  całej palety uczuć – od miłości po rywalizację i nienawiść. Wiadomo, że większość kobiet prędzej czy później, mniej lub bardziej świadomie, przejmuje od matek sposób zachowania, powiela reakcje. W przypadku współegzystencji matki i córki nietrudno o konflikty i sprzeczki, ale również blisko do wymiany doświadczeń, poglądów, rad, metod budowania domowego ogniska. Jednak czy możliwe jest pełne poznanie tej „drugiej” strony? Wiktoria Padlewska, córka Beaty Tyszkiewicz, przeprowadziła kilkanaście podwójnych wywiadów ze sławnymi matkami i ich dorosłymi córkami. Rozmowy, publikowane zresztą na łamach „Twojego Stylu”, spotkały się z serdecznym, ciepłym przyjęciem i zostały zebrane w książce „Gdybym była tobą, gdybyś była mną. Sławne mamy i ich córki”. Dziewięć mam postanowiło ujawnić kilka sekretów z wzajemnych relacji z potomstwem. Ze względu na oczekiwania czytelniczek, w wywiadach pojawiają się postacie medialne. Dowiemy się zatem czegoś o Ewie Bem, Joannie Damięckiej, Urszuli Dudziak, Zuzannie Łapickiej-Olbrychskiej, Małgorzacie Potockiej, Teresie Rosati, Grażynie Szapołowskiej, Beacie Tyszkiewicz i Joannie Żółkowskiej ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Gdybym była tobą. Gdybyś była mną. Sławne mamy i ich córki

Avatar użytkownika - GwiezdneKroniki
GwiezdneKroniki
Przeczytane:2017-05-18, Ocena: 3, Przeczytałam, 102 książki w 2017 roku, Mam,
Ciekawy zbiór wywiadów pozwalający nie tylko na zerknięcie do życia znanych kobiet, ale też zaobserwowanie ciekawej relacji między matkami a córkami. Idealna lektura na ten czas :)
Link do opinii
Reklamy