Gdzie diabeł nie może... dziewczyńska podróż dookoła świata

Wydawnictwo: Feeria
Data wydania: 2012-11-13
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-7229-314-5
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Wyruszając z domu, miałyśmy cztery wizy w paszporcie, plecaki przeładowane niepotrzebnymi rzeczami i… strach w oczach. Po miesiącu, gdy opuszczałyśmy Mongolię, po strachu nie było śladu, duża część zbędnego bagażu została wyrzucona lub odesłana do domu, a nam wydawało się, że oto zdobywamy świat i nikt już nam nie stanie na drodze. Stanęły Chiny i ich miliard trzysta milionów mieszkańców, ale potem było już tylko łatwiej…

Z góry zakładałyśmy, że podróż ta będzie typowym gap year (roczną przerwą w życiu zawodowym, przeznaczaną zazwyczaj na podróże lub pracę w wolontariacie). Nie wyjeżdżamy z Polski na stałe ani nie zamierzamy włóczyć się latami. Zostawimy wszystko i wyruszymy w nieznane, ale bez poczucia ucieczki, tylko ze świadomością, że po roku wrócimy, bogatsze o nowe doświadczenia i niezapomniane wspomnienia.

Termin rozpoczęcia wyprawy determinowała między innymi pogoda. Azjatyckie monsuny, zima w Patagonii, pora deszczowa w Peru, syberyjskie mrozy – wszystko to miało wpływ na ostateczną decyzję, by pod koniec sierpnia wyruszyć pociągiem do Moskwy. O dalszej części trasy, mniej więcej do Pekinu, miałyśmy mgliste pojęcie. Plan na kolejną część podróży był taki, żeby… nie mieć planów. Wiedziałyśmy, że chcemy przejechać Azję Południowo-Wschodnią aż do Indonezji i stamtąd przez Australię dotrzeć do Ameryki Południowej. Na koniec zamierzałyśmy przejechać wzdłuż i wszerz Stany Zjednoczone.

Kup książkę Gdzie diabeł nie może... dziewczyńska podróż dookoła świata

Opinie o książce - Gdzie diabeł nie może... dziewczyńska podróż dookoła świata

Avatar użytkownika - wdowa86
wdowa86
Przeczytane:2013-11-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013, Podróżnicze,
Lubię książki o podróżach. Uważam, że najwygodniejsza podróż to ta we własnym fotelu, dlatego z chęcią zabrałam się za czytanie książki pod banderą Minc&Pilch. Jest to książka rzetelna, bogata w informacje i ciekawie napisana z dwóch perspektyw, często odmiennych. Czasem wręcz irytuje, że nie jest ubarwiona jednak całość czyta się bardzo dobrze. Panie dobrze się przygotowały do podróży, od załatwiania wiz, mapę miejsc godnych odwiedzenia, po miejsca gdzie spać (na jakim portalu szukać) i co zjeść. Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć w planie podróż dookoła świata, z czystym sumieniem polecam Ci tą pozycję.
Link do opinii
Inne książki autora
Gdzie diabeł nie może... Dziewczyńska podróż dookoła świata. Część 2
Justyna Minc, Paulina Pilch0
Okładka ksiązki - Gdzie diabeł nie może... Dziewczyńska podróż dookoła świata. Część 2

Drugi tom książki GDZIE DIABEŁ NIE MOŻE... DZIEWCZYŃSKA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA- kontynuacja podróży dwóch dziewczyn, które zrobiły sobie rok przerwy (gap...

Reklamy