Gender. Perspektywa antropologiczna. Tom II: Kobiecość, męskość, seksualność

"Gender. Perspektywa antropologiczna" przybliża polskim czytelnikom problematykę antropologii płci i seksualności. Z jednej strony prezentuje rozwój subdyscypliny, z drugiej pokazuje, jak owa subdyscyplina zmieniła obraz antropologii jako takiej, kwestionując - począwszy od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku - kategorie analityczne uważane za oczywiste. Książka prezentuje prace klasyczne, które wyznaczyły drogę antropologii płci, a także artykuły nowe, które nie miały jeszcze szans na zdobycie takiego statusu.Tom drugi "Kobiecość, męskość, seksualność" poświęcony jest wpływowi kultury oraz instytucji społeczno-politycznych na seksualność oraz kształtowanie się ról płciowych. Książka składa się z dwóch części: "Konstruktywizm społeczny: ciało i seksualność" oraz "Wizerunki męskości".

Informacje dodatkowe o Gender. Perspektywa antropologiczna. Tom II: Kobiecość, męskość, seksualność:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
Data wydania: b.d
Kategoria: Socjologia, filozofia

Kup książkę Gender. Perspektywa antropologiczna. Tom II: Kobiecość, męskość, seksualność

Gender. Perspektywa antropologiczna. Tom II: Kobiecość, męskość, seksualność - opinie o książce