Gildia Magów. Księga 1. Trylogii Czarnego Maga

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2011-10-01
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788392579601
Liczba stron: 520
Dodał/a książkę: kkiinnaa

Ocena: 4.9 (68 głosów)

Co roku magowie z Imardin gromadzą się, by oczyścić ulice z włóczęgów, uliczników i żebraków. Mistrzowie magicznych dyscyplin są przekonani, że nikt nie zdoła im się przeciwstawić, ich tarcza ochronna nie jest jednak tak nieprzenikniona jak im się wydaje. Kiedy bowiem tłum bezdomnych opuszcza miasto, młoda dziewczyna, wściekła na traktowanie jej rodziny i przyjaciół, ciska w tarczę kamieniem – wkładając w cios całą swoją złość. Ku zaskoczeniu wszystkich świadków kamień przenika przez barierę i ogłusza jednego z magów. Coś takiego jest nie do pomyślenia. Oto spełnił się najgorszy sen Gildii: w mieście przebywa nieszkolona magiczka. Trzeba ją znaleźć – i to szybko, zanim jej moc wyrwie się spod kontroli, niszcząc zarówno ją, jak i miasto.

Kup książkę Gildia Magów. Księga 1. Trylogii Czarnego Maga

Polecana recenzja

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Imardin to wspaniałe miasto, tętniące życiem, stolica potężnego królestwa. Oprócz gwardii, chronią go magowie. Król bardzo chce, by miasto świeciło przykładem, jest jednak pewien problem. Slumsy. Mieszkają tam najbiedniejsi mieszkańcy, żebracy. Od ponad trzydziestu lat królowie organizują tak zwane Czystki. Nikt nie sprzeciwiał się temu, lecz pewnego dnia dziewczyna imieniem Sonea w geście protestu rzuca kamieniem w maga. Tak zaczyna się ta historia. Sonea ucieka, ukrywa się, wspierana przez przyjaciela - Cery’ego oraz podziemną szajkę, działającą pod wiele mówiącym o jej charakterze kryptonimie "Złodzieje". Niestety, niekontrolowana moc może stać się niebezpieczna, łatwo ją również wyczuć, stąd ciągła konieczność zmiany kryjówki. Sonea jest przekonana, że Gildia wydała na nią wyrok śmierci. Magowie spopielili bowiem niewinnego dzieciaka, chcąc unieruchomić uciekającą dziewczynę - ot, drobny "wypadek przy pracy". Ostatecznie Sonea zostaje złapana, doprowadzona do gmachów Gildii, tam zaś magowie uświadamiają jej, że tak naprawdę pragną przyjąć ją do magicznych szeregów. Autorka tak umiejętnie prowadzi fabułę, że czytelnik nie nudzi się nawet przez chwilę - od początku do samego finału książki. Fabuła jest bardzo spójna i klarowna, brak w niej niedopowiedzeń, wszystko jest tu jasne i czytelne. Dużą zaletą jest także świetny styl autorki, wspaniały ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Gildia Magów. Księga 1. Trylogii Czarnego Maga

Avatar użytkownika - Carnival
Carnival
Przeczytane:2017-09-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 2017,

Długo zabierałam się za tą serię, być może wina leży w nieatrakcyjnej okładce, a może to tylko obawa przed rozczarowaniem... Seria zapowiada się smakowicie, wartkie dialogi, fajne pomysły dotyczące magii, nowe słownictwo, które łagodnie i bezboleśnie jest wprowadzane czytelnikowi. Z miłą chęcią poznam dalsze losy bohaterów poznanych w pierwszym tomie - rozczarowania nie było.

Link do opinii
Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2015-08-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki (2015),
Choć akcja nabiera tempa stopniowo i początkowo miałam wrażenie, że niewiele się dzieje, to później dalam się wciągnąć i chętnie sięgnę po dalsze części tej historii. Bardzo polubiła Soneę, jako mądra i prawą dziewczynę. A świat Gildii Magów jest ciekawie wykreowany i myślę, że kryje w sobie jeszcze wiele niespodzianek.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-05-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2016,
Kolejne podejście do twórczości pani Trudi. Do połowy książka jest trochę nużąca, ciągłe zabawy w kotka i myszkę; złapiemy Soneę czy nie? Ale potem jest coraz lepiej, akcja rozkręciła się i pędziła jak szalona. Bohaterka może być irytująca, ale na pewno nie nieciekawa, coś w niej jest, jednak moim ulubionym bohaterem będzie Rothen; jego ciepło i dobroć aż biją ze stron książki. Moim drugim ulubionym bohaterem został Dannyl; taki zabawny, szemrany cwaniaczek :) Cery też wzbudza sympatię i bardzo ładnie się zachowuje, jest altruistyczny i wznosi się ponad swoje potrzeby i pragnienia. Zaciekawiła mnie fabuła, ucieszyła decyzja Sonei, a wątek z Akkarinem nie pozwoli mi spocząć na jednym tomie tej trylogii, zatem... jedziemy dalej :)
Link do opinii
Bardzo ciekawa historia opowiadająca o losach młodej dziewczyny, w której przypadkiem budzi się magia. Ścigana przez gildię magów musi ukrywać się w bardzo mrocznych kręgach, jednak nikt nie jest w stanie uchronić jej przed mackami magów. Powieść bardzo mi się spodobała głównie dlatego, że główna bohaterka była dość oryginalna :P
Link do opinii
Avatar użytkownika - gosica12
gosica12
Przeczytane:2016-04-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Pierwsza i zarazem chyba najsłabsza część trylogii. Poznajemy tu z grubsza zasady rządzące Imardinem. Snobistyczną kastę domów, z których rekrutują się późniejsi członkowie gildii magów, powikłane powiązana szarej strefy miasta, ale przede wszystkim przepaść jaka dzieli dobrą część miasta od slumsów. Poznajemy też Soneę, dziewczynę wywodzącą się z bylców, która kryje w sobie jednak niezbadane pokłady magii, o której nie miała pojęcia i której nikt nie spodziewał się ukryć u przedstawicielki tej klasy społecznej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Karen72
Karen72
Przeczytane:2016-03-08, Ocena: 6, Przeczytałem,
Lektura pochłonęła mnie na dobre :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Świetna, na prawde świetna książka, od początku wciągająca. Świat magów stworzony przez Trudi Canavan, jest tajemniczy, magiczny i interesujący. Mnogość nowych zwrotów dodatkowo uatrakcyjnia książkę wprowadzając w świat fantasy z prawdziwą przyjemnością.
Link do opinii
Avatar użytkownika - andziagandzia
andziagandzia
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Super książka, nawet mój nieczytelniczy brat się skusił :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - madziojanka
madziojanka
Przeczytane:2014-10-24, Przeczytałam, magic,
Trzeba kupić całą trylogię. Pierwsza książka jest początkiem, druga rozwinięciem, trzecia zakończeniem. Moglaby z tego być jedna książka, ale byłaby za ciężka :x (ocena za trylogie)
Link do opinii
Avatar użytkownika - MArtT
MArtT
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione :),
Coś wspaniałego :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2013-12-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Ciekawe przygody o bohaterach posiadających wiedzę jak posługiwać się magią w dobry i zły sposób.
Link do opinii
Imardin to strasznie ponure miasto, a przede wszystkim slamsy. A dla bogatych i magów najlepszym rozwiązaniem na ogarnięcie problemów jest wypędzenie żebraków. Tyle, że niespodziewanie natrafiają na przeszkody w postaci młodej dziewczyny, Sonea. To teraz sami się przekonują jak ponure są slamsy gdy muszą ją odnaleźć zanim jej moce którymi nie umie się posługiwać wymkną się spod kontroli.
Link do opinii
Avatar użytkownika - pajeja88
pajeja88
Przeczytane:2013-10-31, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku,
Ostatnio cierpię na bezsenność co skutkuje pochłanianiem książek w takim tempie jakim lubię, a z racji urodzin dostałam od kuzynki Trylogię Czarnego Maga. Słyszałam o tej książce dużo dobrego więc mimo, że w tym momencie czytam dwie inne serie z braku kolejnych tomów zabrałam się za czytanie Gildii. W niecałe dwa dni pochłonęłam tom pierwszy... Książkę naprawdę bardzo dobrze się czyta, autorka stopniowo i w odpowiedni sposób przedstawia nam nowy świat. Świat magii, tradycji i podziałów na lepszych i gorszych. Mogę z czystym sumieniem polecić każdemu fanowi fantastyki.
Link do opinii
Avatar użytkownika - varginnes
varginnes
Przeczytane:2013-07-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, czytam regularnie w 2013 roku,
Książke czyta sie bardzo przyjemnie. Wciąga, choć akcja rozwija się powoli. Jak dla mnie na prawdę super, z chęcią sięgnęłam po następną część i już czeka na mnie ostatnia.Polecam !
Link do opinii
Avatar użytkownika - weronika
weronika
Przeczytane:2013-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Pierwsza część trylogii. Opowiada o Sonei, dziewczynie, która podczas czyski (czyszczenia miasta przez magów z żebraków) ujawnia jej moc. Magowie zaczynają ją szukać. Ona natomiast szuka pomocy u złodziej. Czy uda się jej uciec przed magami? Czy ją schwytają? I czy wyjdzie jej to na dobre? Zachęcam do przeczytania
Link do opinii
Avatar użytkownika - malamimbla
malamimbla
Przeczytane:2011-07-13, Ocena: 3, Przeczytałam,
Całkiem niezła seria, chociaż akcja rozkręca się pomału.
Link do opinii
Avatar użytkownika - loveit244
loveit244
Przeczytane:,
Sięgnęłam po tę książkę dzięki swojej mamie. To ona mi ją podsunęła. Gildia Magów jest jedną z interesujących i ciekawie napisanych książek, jednak nie powaliła mnie na kolana.. Ale cóż.. Mam jeszcze następne dwie części do przeczytania :D
Link do opinii
Avatar użytkownika - Tula
Tula
Przeczytane:2011-06-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Powoli się rozkręca, ale na szczęście im dalej tym lepiej.
Link do opinii
Avatar użytkownika - AnnaJo
AnnaJo
Przeczytane:2011-04-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Polecam tą trylogię ! Akcja przez cały czas a każda część lepsza od poprzedniej ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - kkiinnaa
kkiinnaa
Przeczytane:2010-02-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Bardzo fajna saga... Polecam ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - saphereaude
saphereaude
Przeczytane:2017-08-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - antila
antila
Przeczytane:2017-05-13, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - anita0201
anita0201
Przeczytane:2016-09-14, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - violino
violino
Przeczytane:2016-09-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2016,
Avatar użytkownika - brzoza_dg
brzoza_dg
Przeczytane:2016-06-27, Ocena: 3, Przeczytałem, 12 książek 2016,
Inne książki autora
Trylogia Czarnego Maga
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Trylogia Czarnego Maga

Ekskluzywne wydanie bestsellerowej Trylogii Czarnego Maga autorstwa Trudi Canavan. Gildia magów, Nowicjuszka i Wielki Mistrz teraz w jednym tomie....

Królowa Zdrajców
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Królowa Zdrajców

Wydarzenia w Sachace zmierzają do punktu kulminacyjnego, gdy Lorkin powraca po kilku miesiącach spędzonych wśród buntowników. Królowa Zdrajców powierza...

Recenzje miesiąca
Wyspa z mgły i kamienia
Magdalena Kawka
Okładka książki - Wyspa z mgły i kamienia
Kobieta w klatce
Jussi Adler - Olsen
Okładka książki - Kobieta w klatce
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Wyspa Obłąkanych
Martin Widmark
Okładka książki - Wyspa Obłąkanych
Artefakt umysłu
Marian A. Nocoń
Okładka książki - Artefakt umysłu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy