Gimnastyka umysłu. Rozwiń intelekt w 4 tygodnie

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2015-01-20
Dodał/a książkę: helion

Ćwiczenia umysłu

Współczesny człowiek dba o siebie: od prostej troski o higienę swojego ciała i otoczenia, przez dbałość o wygląd zewnętrzny, po zainteresowanie własnym zdrowiem. Kąpiemy się wiec i smarujemy kremami, badamy się, odwiedzamy lekarza, siłownię, kosmetyczkę, fryzjera Uprawiamy tak modne ostatnio jogging czy jogę. Jednak przy ogólnej trosce o siebie zapominamy często o tym, co tak naprawdę czyni nas ludźmi. Bez sprawności tego narządu cała reszta traci sens. Komu szwankuje umysł, temu na nic zadbane i sprawne ciało. Dlaczego więc nie poświęcamy czasu i uwagi ćwiczeniom, które podniosą poziom naszego intelektu i przygotują go do wyzwań, jakie stawia przed nim życie?

Może po prostu nie wiemy, jak skutecznie ćwiczyć umysł?

Ta książka zawiera kompletny plan treningowy naszego intelektu w trzech obszarach jego funkcjonowania: razem z nią podniesiemy na wyższy poziom umiejętność logicznego myślenia, łatwość rozwiązywania zadań matematycznych oraz zdolności werbalne. Ten napisany w przystępny sposób podręcznik został podzielony na dwie części: w pierwszej autor wprowadza nas krótko w teorię mózgu jego budowy i pracy. W drugiej proponuje zestaw ćwiczeń rozpisany na cztery tygodnie rozwiązywania zadań rozwijających każdy z trzech zakresów pracy naszego umysłu. Efekty sumiennie odrobionych ćwiczeń nie przyjdą od razu. Jednak po pewnym czasie zauważymy wyraźny wzrost poziomu sprawności intelektualnej.

Aleksander Dydel pasjonat giełdy, łamigłówek i gier logicznych. Należy do Mensy Polska, ma wykształcenie w zakresie zarządzania (górne 5 proc. absolwentów). Jest autorem książek i innych publikacji na temat rozwoju umysłu oraz testów na inteligencję (Trening umysłu oraz IQ 10 testów, 200 zadań, testy IQ w magazynie Focus).

Kup książkę Gimnastyka umysłu. Rozwiń intelekt w 4 tygodnie

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2015-03-21, Ocena: 4, Przeczytałem,
Umysłowa rozgrzewka  Niewielka objętościowo książeczka Gimnastyka umysłu. Rozwiń intelekt w 4 tygodnie autorstwa Aleksandra Dydela obiecuje coś, czego w pełni raczej nie może dotrzymać. Nie można znacząco rozwinąć intelektu w niespełna miesiąc. Można go z pewnością trochę poprawić. Służyć temu mogą zawarte w książce ćwiczenia. Część teoretyczna to zaledwie zaznaczenie pewnych zagadnień, niemal hasłowe. Zarys teoretyczny bez wielkiej teorii. Bardziej rozbudowana jest część druga książki - zadania. Podzielone one zostały na cztery tygodnie i na grupy mające poprawiać logikę i wyobraźnię, zdolności werbalne oraz matematyczne. Zadania mają zróżnicowany poziom, wymagają dostrzegania określonych wzorców, szukania reguł, podobieństw, różnic. Są tu również zadania szachowe, wymagające znajomości podstaw tej królewskiej gry. Zadania związane ze słowami to gry słowne, czasami opierające się o znajomość pewnych zwrotów, na przykład łacińskich powiedzeń. Do większości problemów mamy podane ich prawidłowe rozwiązania. Nie dotyczy to zadań do samodzielnego rozwiązania, polegających na przykład na napisaniu tekstu jakiegoś typu (chociażby list), wymienieniu tytułów filmów rozpoczynających się na daną literę czy rozwiązania krzyżówki w gazecie. Zadania logiczne nie wymagają wiedzy, ale są takie, w których musimy ją posiadać, by je szybko i prawidłowo rozwiązać. ...

Opinie o książce - Gimnastyka umysłu. Rozwiń intelekt w 4 tygodnie