Głaskane, tuczone, zabijane

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2013-06-10
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-7516-549-4
Liczba stron: 228
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 6 (2 głosów)

Głaskane, tuczone, zabijane. Niektórzy z nas głaszczą, inni tuczą, jeszcze inni zabijają, ale wielu z nas ma być może udział w każdym z tych zachowań. Autor – szwajcarski kapucyn i autor wielu książek poświęconych duchowości franciszkańskiej i biblijnej – zapytuje, co się stało z naszą zdolnością do empatii w stosunku do „braci mniejszych”. Wzywa nas, abyśmy nie godzili się na cierpienie zwierząt wskutek hodowli, chowu, transportu oraz metod ich uśmiercania, włącznie z ubojem rytualnym.

Anton Rotzetter za pomocą rzeczowej argumentacji udowadnia, że współczesne style życia i sposoby odżywiania kryją w sobie wielkie ryzyko dla przyszłości Ziemi. Apelując o zrównoważony ekologicznie styl życia, podkreśla, że wszystkie elementy przyrody, niezależnie od tego, jaką przedstawiają wartość dla człowieka, mają wielką wartość dla Boga.

Kup książkę Głaskane, tuczone, zabijane

Opinie o książce - Głaskane, tuczone, zabijane

Avatar użytkownika - Baronek7
Baronek7
Przeczytane:2013-10-13, Ocena: 6, Przeczytałam,
Z uwagi na podejmowany temat/problem - książkę warto przeczytać i chcę ją przeczytać a już napewno powinni miłośnicy zwierząt.Zresztą humanitarne i godne traktowanie zwierząt powinno być domeną wszystkich ludzi któży chcą być na pewnym odpowiednim poziomie intelektualnym,o tym poziomie świadczy nasz humanitaryzm i etyka a nie wykształcenie - bez tego poziomu jesteśmy nikim,choćbyśmy byli nie wiem jak dobrze wykształceni.
Link do opinii
Rozumiem, że zwierzęta to pokarm, ale czy trzeba przy tym się na nich wyżywać i torturować? Są ludzie, którzy potrafią taką świnkę uśpić i wszystko bezboleśnie przebiega. A niektórzy to po prostu zimni dranie bez serca...
Link do opinii
Inne książki autora
Chcę obudzić jutrzenkę. Przesłanie psalmów
Anton Rotzetter0
Okładka ksiązki - Chcę obudzić jutrzenkę. Przesłanie psalmów

„Księga Psalmów stanowi biblijny modlitewnik i jako taki właśnie wykorzystywał go Jezus. Modlitwa psalmami może uspokoić naszą duszę; a to...

Reklamy