Główne problemy współczesnej filozofii prawa. Prawo w toku przemian

"...Monografia ta stanowi bez wątpienia wydarzenie w polskiej literaturze prawniczej [...]. To książka ożywcza, która - mam nadzieję - poruszy świat nieco anachronicznych konstrukcji pozytywistycznej nauki prawa..."(fragment recenzji J. Jabłońskiej-Boncy w "Państwie i Prawie")Prof. Lech Morawski zajmuje się teorią i filozofią prawa. Jest stypendystą fundacji Humboldta i laureatem I nagrody prestiżowego konkursu "Państwa i Prawa". Jego dorobek stanowią wydawnictwa książkowe (m.in. "Argumentacje, racjonalność prawa i postępowanie dowodowe" oraz częstokroć wznawiany podręcznik "Wstęp do prawoznawstwa"); wiele rozpraw naukowych jego autorstwa zostało opublikowanych w języku angielskim i niemieckim.W prezentowanym wydaniu - poprawionym i zaktualizowanym - Autor omawia przeobrażenia, którym podlega prawo we współczesnych społeczeństwach, zmiany w pojmowaniu jego funkcji, sposobów tworzenia, stosowania i wykładni. Dogłębnie analizuje również problematykę państwa i przemian dokonujących się w nauce prawa. Całość dopełnia bogata bibliografia.

Informacje dodatkowe o Główne problemy współczesnej filozofii prawa. Prawo w toku przemian:

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne

Kup książkę Główne problemy współczesnej filozofii prawa. Prawo w toku przemian

Główne problemy współczesnej filozofii prawa. Prawo w toku przemian - opinie o książce

Zasady wykładni prawa. Wyd. II
Lech Morawski0
Okładka ksiązki - Zasady wykładni prawa. Wyd. II

Opracowanie dotyczy przede wszystkim wykładni operatywnej, a więc wykładni dokonywanej w toku procesów stosowania prawa. Głównym przedmiotem uwagi autora...